Troy kart nedir, nerelerde kullanılır?

TROY Nedir? Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi logosunu taşıyan bölümde artık bir Türk markasıdır.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Troy kart nedir, nerelerde kullanılır?

Troy kart nedir? Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi logosunu taşıyan bölümde artık bir Türk markasıdır.

Ekim 2023 itibarıyla TROY’un, banka ve elektronik para kuruluşu olarak 55 üyesi bulunurken TROY logolu kartlar yurt içinde tüm ATM, POS ve e-ticaret işlemlerinde kullanılabiliyor. TROY kartlar ile bankaların anlaşmalı olduğu iş yerlerinde taksit yapılabiliyor, puan kazanılabiliyor ve bankaların uyguladığı sadakat programlarından faydalanılabiliyor.

TROY Kart Nerede Kullanılır?

Yurt dışında, kartın arka yüzünde yer alan uluslararası kart şemalarına ait logoların geçerli olduğu yerlerde kullanılabilen TROY kart, banka ve elektronik para kuruluşlarına başvurularak alınabiliyor.

Troy kart nedir, nerelerde kullanılır?

Kredi Kartı, Banka Kartı ve Ön Ödemeli kartları bankalardan veya elektronik para kuruluşlarından talep edebilirsiniz. TROY üyesi banka ve elektronik para kuruluşlarına linkten ulaşabilirsiniz. TROY kartımı nerede kullanabilirim? TROY kartınızı yurtiçindeki tüm bankalara ait ATM ve POS cihazlarında kullanabilirsiniz.

TROY sistemi nedir?

Türkiye’nin Ödeme Yöntemi “TROY”. Kartınız hangisi olursa olsun, sağ alt köşesinde TROY olsun! TROY kredi kartınız ile bankanızın belirlediği limitiniz dâhilinde alışveriş yapıp, nakit çekebilir; internet ve mobil alışverişlerinizde de güvenle kullanabilirsiniz.

Troy kart ne işe yarar?

Türkiye’nin ilk ve tek yerli ödeme sistemi olan Troy, Bankalararası Kart Merkezi tarafından 2015 yılında kurulmuştur. Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kart olarak kullanılabilir. Açılımı, “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi” olan Troy, yurt içinde kullanılan bir ödeme sistemidir.

--------------------------------------

TROY kartın farkı nedir?

Troy kartın farkı ne sorusunun başlıca yanıtı tabi ki ‘yerli ve Milli’ olması. Türk bankacılık ve finans sektörünün ortak çabaları ile meydana getirildi. Ayrıca global düzeydeki lider markalarla yarışır düzeyde güçlü bir teknolojik altyapıya sahip olduğu ifade ediliyor.

Troy kart kredi kartı mı?

TROY Banka Kartı Nedir? TROY Banka kartı, Bankamız tarafından müşterilere açılan cari hesaplara tanımlanan ve günlük belirlenen limitler dâhilinde alışveriş ve para çekme işlemi yapılmasına olanak sağlayan bir ödeme aracıdır.

TROY kredi kartı kime ait?

Bankalar, 2015 yılında Bankalararası Kart Merkezi (BKM) öncülüğünde bir araya gelerek yerel kart şeması TROY’u kurdu. Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY, 2016 yılında faaliyete geçti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) 2020 yılında BKM’ye hakim ortak olarak hissedar olması sonrası TROY çalışmaları hızlandırıldı.

Troy kart hangi bankaya ait?

Böylece, TROY kredi kartı sahibi olan İş Bankası müşterileri kartlarını, 190’u aşkın ülkedeki Discover ve Diner’s Club kart kabul eden 44 milyondan fazla noktada alışveriş yaparken ve ATM’lerden nakit avans işlemlerinde kullanabilir hale geldi.

Troy kart ücretli mi?

Troy logolu Paracard Bonus, Paracard Bonus’un tüm kampanya ve özeliklerinden aynı şekilde yararlanma imkanı sunar. Üstelik Paracard Bonus Troy’da yıllık üyelik bedeli yoktur.

Troy kart nedir

Troy kart temassız mı?

Temassız özellikli TROY kartlarınız ile temassız sembolü olan her yerde ödeme yapabilirsiniz. Kart kullanıcıları hem hızlı hem de güvenli ödeme yaparken; iş yerleri de kasada bekleme süresini azaltmış olur.

Troy kart hangi ATM lerde geçerli?

TROY kartınızı yurtiçindeki tüm bankalara ait ATM ve POS cihazlarında kullanabilirsiniz.

YORUM YAP