Sezai Karakoç Gençlik Merkezi Başakşehir’de

Sezai Karakoç Gençlik Merkezi, Başakşehirli öğrencilerin eğitim ve öğretimine yardımcı olmak, kültür sanat faaliyetleri kapsamında bireylerin kültürel ve sosyal gelişimlerine destek vermek, zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmelerini sağlamak ve sosyal aktivitelerde bulunmalarını temin etmek amacıyla kuruldu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sezai Karakoç Gençlik Merkezi Başakşehir’de

Başakşehir Belediyesi, Güvercintepe Mahallesi’nde gençlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek ilk Başakşehir Gençlik Merkezi olan Sezai Karakoç Gençlik Merkezi hizmete açmak için gün sayıyor.

Merhum yazar ve şair Sezai Karakoç’un isminin verildiği gençlik merkezinde sanat atölyelerinden yabancı dil sınıflarına, konferans salonundan semt kütüphanesine kadar birçok sosyal ve kültürel aktivite tek çatı altında toplandı.

Başakşehir Belediyesi, gençlere yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Güvercintepe Mahallesi’nde 4 bin 400 metrekare alan üzerine inşa edilen Güvercintepe Sezai Karakoç Gençlik Merkezi’nde çalışmalar tamamlandı. Başakşehirli gençlerin yeni buluşma noktası olacak merkezde her ayrıntı düşünüldü.

Sezai Karakoç Gençlik Merkezi

Başakşehir Gençlik Merkezi

Yapımı bir yıl gibi kısa sürede tamamlanan Başakşehir’in ilk gençlik merkezine Türk edebiyatının en önemli kalemlerinden biri olan şair, yazar ve mütefekkir Sezai Karakoç’un ismi verildi.

Gençlerin istekleri doğrultusunda hazırlanan merkezde gitar, bağlama, keman, ney ve piyano gibi müzik sınıflarının yanı sıra etüt ve yabancı dil eğitim sınıfları, çalışma salonları, hobi odaları ve dijital oyun odası bulunuyor.

Yazarlık ve şiir atölyesi, yapay zeka atölyesi ile bilgisayar sınıfı da yer alan merkezde ayrıca diyetisyen hizmeti de verilecek. Ev rahatlığında semt kütüphanesi Güvercintepe Sezai Karakoç Gençlik Merkezi’nde semt kütüphanesi de bulunuyor. Binlerce kitap kapasitesine sahip kütüphanede gençler, kitaplarını ev rahatlığında okuma imkânı bulacak.

Modern mimari tasarımıyla gençlerin yeni yaşam alanı olacak merkezde konferans salonu ile sergi ve toplanma alanı da yer alıyor. Gençler, merkezde yapılacak tüm etkinlik ve faaliyetlerden ücretsiz faydalanacak.

Sezai Karakoç Gençlik Merkezi, Başakşehirli öğrencilerin eğitim ve öğretimine yardımcı olmak, kültür sanat faaliyetleri kapsamında bireylerin kültürel ve sosyal gelişimlerine destek vermek, zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmelerini sağlamak ve sosyal aktivitelerde bulunmalarını temin etmek amacıyla kuruldu.

--------------------------------------

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Lise öğrencileri için eğitimlerine yardımcı derslerin yanında sınavlara hazırlanmaları adına YKS Hazırlık Eğitimleri düzenleniyor.

Tiyatro Akademisi (Lise Öğrencileri)

Drama, oyunculuk, diksiyon gibi eğitimlerle öğrencilerin özel yetenek sınavlarına hazırlanması sağlanıyor.

Müzik Akademisi (Lise Öğrencileri)

Gitar, keman, bağlama, piyano, ney, bendir kurslarından yararlanan öğrencilerin konservatuvara hazırlanması sağlanıyor.

Görsel ve Gelenekli Sanatlar Akademisi (Tüm Başakşehirliler)

Resim, ebru, kaligrafi, hat, minyatür gibi alanlarda eğitim alan öğrenciler, özel yetenek sınavlarına hazırlanıyor.

HİZMET ALANLARI

Kütüphane

Başakşehirli öğrenci ve yetişkinlerin ders çalışma, araştırma yapma ve ödünç kitap alma talepleri karşılanıyor. Kitap kulüplerinde, kitap okumaya teşvik amaçlı yarışma ve faaliyetler de düzenleniyor. Bu faaliyetler sonucunda dereceye girenlere çeşitli hediyeler veriliyor.

Bilişim Sınıfı

Bilişim sınıfında kullanıcılara ücretsiz internet erişimi sunuluyor. Temel bilgisayar eğitimi ile üyelerin bilişim araçlarını doğru, güvenli ve etkin kullanması sağlanıyor, yetenekleri doğrultusunda yeni bir üretim gerçekleştirmeleri ve potansiyellerinin ortaya çıkmasına katkı sunuluyor.

Sanat Kursları

Bağlama – Ebru – Gitar – Kaligrafi – Keman – Ney – Piyano – Resim – Tiyatro

Etüt Dersleri

(Okula Yardımcı Dersler, LGS ve YKS’ye Hazırlık)

Biyoloji – Felsefe – Fen Bilgisi – Fizik – Kimya – İngilizce – Matematik – Sosyal Bilgiler – Tarih – Türkçe

Mesleki ve Kişisel Gelişim Kursları

Arapça – Bilgisayar – Diksiyon – İngilizce – İşaret Dili – Kur’an-ı Kerim – Osmanlıca

Üyelerimiz tüm hizmetlerden ücretsiz faydalanıyor.

Çalışma Gün ve Saatleri: 

Pazar Hariç Her Gün 09.00 – 21.00

Adres: Güvercintepe Mahallesi 35. Sokak No: 4

Telefon: 444 0 669

YORUM YAP