E-devlet üzerinden Toki Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru için e-devlet’e giriş yapılır, ardından arama kısmına Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yazılarak ilgili sayfaya gidilir. Buradan “konut başvurusu” seçilir. Açılan sayfada başvuru bilgilendirme formunu okunduktan sonra “devam et” butonuna tıklanır

Yayınlanma Tarihi : Google News
E-devlet üzerinden Toki Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet üzerinden Toki Başvurusu için e-devlet’e giriş yapılır, ardından arama kısmına Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yazılarak ilgili sayfaya gidilir. Buradan “konut başvurusu” seçilir. Açılan sayfada başvuru bilgilendirme formunu okunduktan sonra “devam et” butonuna tıklanır.

Toki başvuruları, Toki evleri başvuruları e-devlet üzerinden alınmaya devam ediliyor. Toki Başvurusu e-Devlet üzerinden Nasıl Yapılır? TOKİ konut başvuruları nasıl yapılacak?

TOKİ evleri için başvuru ücreti 2+1 daireler için 1000 TL ödeyecekler. 3+1 dairelerin başvuru ücreti ise 2000 TL olarak ödeyecekler. TOKİ başvuru ücreti ne kadar, nereye hangi bankaya yatırılır? TOKİ konut başvuruları nasıl yapılacak? vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

e-Devlet Toki Başvurusu Nasıl Yapılacak?

İlan edilen konut satış duyurularına başvuru yapacak olan vatandaşlar e-Devlet sistemine giriş yapacaklar. Sisteme girmek için turkıye.gov.tr internet sayfası yada e-Devlet mobil uygulaması kullanılabilir. Kendi kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapacak olan vatandaşlar TOKİ’nin hizmetlerine erişim sağlayacaklar.

E-Devlet sistemi üzerinden arama alanına Toki Başvuru yazarak bu alana ulaşılabilir. Ardından vatandaşlar başvurularını il ilçe seçimi ve konut seçimi yapacaklar. Başvurularını e-Devlet’ten yapanlar daha sonra ilan edilen 1000 TL yada 2000 TL’lik başvuru ücretini ödeyecekler. Süreç bu şekilde tamamlanacak ve ardından kura çekilişi beklenecek.

e-devlet üzerinden Toki Başvurusu Örneği

E-devlet üzerinden nasıl başvuru yapacağımızı Başakşehir Hoşdere başvurularını üzerinden örnek vererek açıklayacağız. Konut başvurusu yapmak isteyen kişiler kimlik numaraları ve e-Devlet şifresi ile sisteme girdikten sonra arama bölümüne ‘Toki Başvuru‘ yazarak gelen sayfadaki linki tıklayarak satış listesine ulaşabilirler. Gelen sayfada istenen Toki projesi seçilecektir.

--------------------------------------

e-Devlet Başvurusu

TOKİ BAŞVURU E-DEVLET İSTANBUL BAŞAKŞEHİR HOŞDERE NASIL YAPILIR?

TOKİ konut başvuruları e-devlet üzerinden de yapılabilecek. Konut başvurusu yapmak isteyen kişiler kimlik numaraları ve e-Devlet şifresi ile sisteme girdikten sonra arama bölümüne TOKİ başvuru yazara ya da bu LİNKE TIKLAYARAK ilgili sayfaya ulaşabilirler. Gelen sayfadaki Toki İstanbul Başakşehir Hoşdere projesi seçilecek.

Toki Başvurusu e-devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

Ardından gelen yeni ekranda vatandaş 2+1 ya da 3+1 daire grubu içerisinde başvuru yapmak istediği konut tipini seçecek.

Toki Başvurusu e-devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

Gelen yeni sayfada başvuru şartları sıralanacak. Kişi kendi beyanı üzerinden bu bilgileri onaylayacak ve sonrasında onay sayfasına gelecek. Başvuru onayının verilmesinin ardından e-devlet TOKİ başvurusu işlemi tamamlanmış olacak. Kişinin başvurusunu tamamlaması için Halkbank üzerinden 2 bin liralık başvuru bedelini yatırması yeterli olacak. Halkbank hesap numarası SMS ile kişiye bildirilecek.

YORUM YAP