Fenertepe Kütüphanesi ve Kültür Yaşam Parkı

Fenertepe Kütüphanesi ve Fenertepe Kültür ve Yaşam Parkı, belediyecilikte yeni bir model anlayışıyla Başakşehir Belediyesi tarafından İstanbul Kayaşehir’de inşa edilmiştir.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Fenertepe Kütüphanesi ve Kültür Yaşam Parkı

Fenertepe Kütüphanesi ve Fenertepe Kültür ve Yaşam Parkı, belediyecilikte yeni bir model anlayışıyla Başakşehir Belediyesi tarafından İstanbul Kayaşehir’de inşa edilmiştir.

Fenertepe kültür yaşam merkezi

7’den 70’e her yaş grubunun ihtiyaçlarına yanıt verecek kompleks kapsamında Başakşehir’in 9’uncu bilgievi de Fenertepe Mahallesi’ne yapılacak. 1000 metrekare kapalı sahip olacak bilgievinden aynı zamanda mahallenin kadınları da yararlanacak. Bilgievi ve Kadın Merkezi’nde; sanat atölyeleri, derslikler, kütüphane, bilgisayar sınıfı, konferans salonu, siyer dersliği ve fitness stüdyosuFenertepe Kütüphanesi, Başakşehirli öğrencilerin eğitim ve öğretimine yardımcı olmak, kültür sanat faaliyetleri kapsamında bireylerin kültürel ve sosyal gelişimlerine destek vermek, zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmelerini sağlamak ve sosyal aktivitelerde bulunmalarını temin etmek amacıyla kuruldu.

Fenertepe Kültür ve Yaşam Parkı Kimler Faydalanabilir?

Anne-Çocuk Sınıfı (4-6 Yaş Çocuklar ve Anneleri)

Başakşehirli annelerin çocuklarıyla birlikte hoş vakit geçirdiği Anne-Çocuk Sınıfı’nda, bilinçli ebeveyn olma yolunda çeşitli eğitimler ve aktiviteler düzenleniyor.Bilgievi (8-14 Yaş Öğrenciler)

İlk ve ortaokul öğrencilerinin okul harici zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerinin yanı sıra bilgiye ulaşmaları ve kendilerini geliştirme imkânı sağlanıyor.

BAKMER (16 Yaş Üstü Kadınlar)

Başakşehirli kadınlara birçok alanda eğitimler veriliyor.

Tiyatro Akademisi (Lise Öğrencileri)

Drama, oyunculuk, diksiyon gibi eğitimlerle öğrencilerin özel yetenek sınavlarına hazırlanması sağlanıyor.

Müzik Akademisi (Lise Öğrencileri)

Gitar, keman, bağlama, piyano, ney, bendir kurslarından yararlanan öğrencilerin konservatuvara hazırlanması sağlanıyor.

Görsel ve Gelenekli Sanatlar Akademisi (Tüm Başakşehirliler)

Resim, ebru, kaligrafi, hat, minyatür gibi alanlarda eğitim alan yetişkin Başakşehirliler ve öğrenciler, özel yetenek sınavlarına hazırlanıyor.

Etüt Çalışma Salonu (Başakşehirli Öğrenciler)

Öğrenciler sınavlara hazırlık sürecinde yararlanabiliyor.

Fenertepe Kültür ve Yaşam Parkı Fenertepe Kültür ve Yaşam Parkı

--------------------------------------

YKS Hazırlık

Başakşehirli lise son sınıf (12. Sınıf) ve lise mezunu öğrenciler yararlanıyor.

Fenertepe Kültür Yaşam Parkı Hizmet Alanları 

Kütüphane

Başakşehirli öğrenci ve yetişkinlerin ders çalışma, araştırma yapma ve ödünç kitap alma talepleri karşılanıyor. Kitap kulüplerinde, kitap okumaya teşvik amaçlı yarışma ve faaliyetler de düzenleniyor. Bu faaliyetler sonucunda dereceye girenlere çeşitli hediyeler veriliyor.

Bilişim Sınıfı

Bilişim sınıfında kullanıcılara ücretsiz internet erişimi sunuluyor. Temel bilgisayar eğitimi ile üyelerin bilişim araçlarını doğru, güvenli ve etkin kullanması sağlanıyor, yetenekleri doğrultusunda yeni bir üretim gerçekleştirmeleri ve potansiyellerinin ortaya çıkmasına katkı sunuluyor.

Etüt Dersleri (Okula Yardımcı Dersler, LGS ve YKS’ye Hazırlık)

Biyoloji – Felsefe – Fen Bilgisi – Fizik – Kimya – İngilizce – Matematik – Sosyal Bilgiler – Tarih – Türkçe

Sanat Kursları

Bağlama – Ebru – Gitar – Kaligrafi – Keman – Piyano – Resim – Tiyatro – Yan Flüt

Mesleki ve Kişisel Gelişim Kursları

0-72 Ay Çocuk Gelişimi – Ahşap Boyama – Amigurumi – Arapça – Bilgisayar – Dikiş – Diksiyon – Doğal Cilt Bakımı – İngilizce – İşaret Dili – Kur’an-ı Kerim – Mefruşat – Okuma Yazma – Takı Tasarım – Yabancılara Türkçe Dil Eğitimi

Üyelerimiz tüm hizmetlerden ücretsiz faydalanıyor.

Fenertepe Kültür Yaşam Parkı Çalışma Gün ve Saatleri: 

Pazar Hariç Her Gün 09.00 – 21.00

Adres: Kayabaşı Mahallesi Fenertepe Caddesi No: 3
Telefon: 444 0 669

Başakşehir Belediyesi eğitime katkı olmak amacı ile Başakşehir Kütüphanelerine Kayaşehir Kütüphane hizmetlerini de ekledi. Kayaşehir Kütüphane listesini sizler için yayınlıyoruz.Kayaşehir’de bundan başka Başakşehir Millet Kütüphanesi de bulunmaktadır. Başakşehir Millet Kütüphanesi linkinden konu ile alakalı daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Başakşehir ilçesinde bundan başka Rasim Özdenören Kütüphanesi, Kayaşehir Kültür Yaşam Parkı kütüphanesi de mevcuttur.

Fenertepe Kültür ve Yaşam Parkı Konum

YORUM YAP