Kayaşehir Gençlik Merkezi

Kayaşehir Gençlik Merkezi, Başakşehir Belediyesi tarafından Başakşehir gençleri için tasarlanmış özel bir mekan. Gençlerimizin potansiyellerini açığa çıkarmaları, yeni beceriler öğrenmeleri, konforlu bir alanda ders çalışmalarını sağlaması ve eğlenceli bir ortamda zaman geçirmeleri için mükemmel bir yer.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kayaşehir Gençlik Merkezi

Başakşehir Belediyesi Başakşehir İlçemizde bulunan Kayaşehir Millet Bahçesinin içeresine yapmış olduğu Kayaşehir Gençlik Merkezi ve Kütüphanesi gençler için çok keyifli bir mekan.

Başakşehir’de Kayaşehir Millet Bahçesinde Kayaşehir Gençlik Merkezi Açılışının ardından Kayaşehir Millet Bahçesi gençlerin yeni gençlik merkezi oldu. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından hizmete açılmıştı. Kartoğlu, “Kayaşehir Gençlik Merkezimizi, gençlerimizin fikirlerini alarak ve onların talepleri doğrultusunda, adeta uzay üssü gibi tasarladık” dedi.

Kayaşehir Gençlik Merkezi

Başakşehir Belediyesi, Güvercintepe Sezai Karakoç Gençlik Merkezi‘nin ardından Kayaşehir Gençlik Merkezi’ni de hayata geçirdi. Kayaşehir Millet Bahçesi’ndeki açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’imizin ikinci gençlik merkezini, şehrimizin yeni merkezi Kayaşehir’de hizmete alıyoruz.Teknolojinin tüm imkânlarını gençlerimizin hizmetine sunuyoruz. Uzay üssü konseptinde hazırladığımız yeni gençlik mekânımızda, biri dijital iki kütüphanemiz, oyun kapsülü adını verdiğimiz ve gençlerimizin esporda yeteneklerini geliştirecekleri bilgisayar oyun alanımız bulunuyor” diye konuştu.

“GENÇLER KEYİFLİ VAKİT GEÇİRECEK”

Kayaşehir Gençlik Merkezi’nin, Başakşehir gençliğinin yeni buluşma adresi olacağını söyleyen Kartoğlu, “Gençlerimiz, merkezde keyifli vakit geçirecek. Böylece hem bedenlerini, hem zihinlerini dinlendirebilecekler. Konforlu bir alanda ders çalışmaları, eğlenceli vakit geçirmelerinin yanı sıra bu özel mekânda gençlerimizin potansiyellerini açığa çıkaracak ve yeni beceriler kazanmalarını da sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Kayaşehir Gençlik Merkezi

--------------------------------------

Kayaşehir Gençlik Merkezi, Başakşehir gençleri için tasarlanmış özel bir mekan. Gençlerimizin potansiyellerini açığa çıkarmaları, yeni beceriler öğrenmeleri, konforlu bir alanda ders çalışmalarını sağlaması ve eğlenceli bir ortamda zaman geçirmeleri için mükemmel bir yer.

İçerisinde Sosyal medya içerikleri oluşturabileceğiniz, PlayStation oyun konsolları ile donatılmış oyun alanımızda arkadaşlarınızla rekabet edebileceğiniz, Mola kafede yorucu bir günün ardından güzel bir kahve içip arkadaşlarınızla keyifli sohbetler edebileceğiniz alanımız  ve kütüphanemizde ders çalışabileceğiniz ve projelerinizi geliştirebileceğiniz sessiz, rahat ve donanımlı bir ortam sizleri bekliyor. Siz de Kayaşehir Gençlik Merkezi katılın ve gençliğinizin en iyi versiyonunu keşfedin. Biz buradayız, sizleri bekliyoruz!

Kayaşehir Gençlik Merkezi

Kayaşehir Gençlik Merkezi Kullanım Alanları

  • Kütüphane
  • Oyun Kapsülü
  • İçerik Üretim Odası
  • Dijital Kütüphane
  • Mola Kafe

Kayaşehir Gençlik Merkezi

Kayaşehir’in Gelişim Süreci 

2005 yılında başlatılan proje kapsamında bu kadar büyük ölçekte bir arsayı geliştirmek ve planlamak büyük emek ve zaman gerektirmiştir. Toki’nin mülkiyetine geçen 7.300.000 m² arazinin 6.500.000 m²’si üzerinde vatandaşlar, köy tüzel kişiliği ve Hazine arasında ihtilaf yaşanmış ve konunun mahkemeye taşınmasıyla da Toki, taraflar arasında uzlaşma sağlamak üzere arabuluculuk görevini üstlenmiştir.


Toki, Küçükçekmece Belediyesi ile bir protokol yaparak, vatandaşların talep ettiği mülkiyet bedellerini ödemiş ve uzlaşma yoluyla tarafların davalardan feragat etmesini sağlamıştır. Sonuç olarak, arazinin tamamı Hazine adına tapuya tescil edilmiş ve akabinde de Hazineden Toki’ye devri gerçekleşmiştir.

Ancak, bu süreç 2 yıl gibi uzun bir süre almıştır. Bu süreç işlerken, eş zamanlı olarak, bölgenin kamulaştırılmasına ve özel mülk sahiplerinden arsa alımına hız verilmiştir. 2018 yılında inşaatı başlayan Kayaşehir projesi 2010 yılında hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

YORUM YAP