WiFi şifresi nasıl değiştirilir? Modem Şifresi

İnternet modem WiFi şifresi nasıl değiştirilir? Öncelikle tarayıcınızı açmalı ve modeminizin yapılandırma sayfasına girmelisiniz. WİFİ şifresi güvenlik açısından önemlidir.

Yayınlanma Tarihi : Google News
WiFi şifresi nasıl değiştirilir? Modem Şifresi

WİFİ şifresi ve modem şifresi aynı şeylerdir. Kablosuz internet bağlantısına imkan sağlayan WİFİ şifresi güvenlik açısından önemlidir. WiFi şifresi nasıl değiştirilir?

İnternet bağlantısını sağlan modeme giriş yapmak için WİFİ şifresini ihtiyaç duyulur. Yeni alınan modemle birlikte bu şifreler kişiye özel verilmektedir.

Modem WiFi şifre değiştirme nasıl yapılır?

İnternet bağlantısını daha güvenli hale getirmek isteyenler için şifre değiştirme imkanı bulunur. Bunun öncelikle modem ara yüzüne girmek şarttır. Bunun yanı şıra kullanıcı adı ve şifre bilgisi mutlaka olmalıdır. Eğer söz konusu bilgiler bilinmiyorsa müşterisi olduğunuz internet sağlayıcısından bilgileri almanız gerekmektedir.

WİFİ Şifre Değiştirme 

Kablosuz ağ bağlantısının şifreli olması güvenlik açısından önemlidir. Başka kişilerin bağlanmasını engeller. Güçlü bir WİFİ şifresi olası kırma işlemine karşı güvenlilik sağlar. Modem şifreniz ne kadar güçlü olursa ağ bağlantısı o kadar güçlü olur. Bu yüzden modem şifresi belirlerken rakam, sayı, harf ve sembollerle desteklenmelidir.

--------------------------------------

WiFi şifresi nasıl değiştirilir?

Wifi bağlantınızın açık olduğundan emin olun Herhangi bir cihazdan web tarayıcısını açın İnternet tarayıcısının adres alanına  “192.168.1.1”  yazın Sayfa açılmazsa “192.168.1.2”, “192.168.2.1” veya “192.168.2.2” olarak deneyin.

WiFi şifresi nasıl değiştirilir?

Karşınıza çıkan sayfada modem ara yüzüne girmek için kullanıcı adı ve şifre istenir Kablosuz ağı bağlantınızın adını ve şifresini bilmiyorsanız internet sağlayıcısından öğrenin Giriş yaptıktan sonra menüden “Kablosuz Ağ Ayarları” seçeneğine tıklayın Buradan “Ağ Şifreleme” bölümüne gidin Ağ Şifreleme bölümünden wifi adını ve şifresini değiştirebilirsiniz.

YORUM YAP