TOGG açılımı nedir? TOGG logosunun anlamı nedir?

TOGG açılımı nedir? Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca Togg, Türkiye merkezli bir otomobil üretici şirkettir. TOGG’un logosu Doğu ile Batı’nın buluşma, bugün ve geleceğin kesişme noktası olarak tarif ediliyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
TOGG açılımı nedir? TOGG logosunun anlamı nedir?

Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG, milyonların gözbebeği. Peki TOGG ne demek? TOGG açılımı nedir, ne anlama gelir? İşte TOGG markasının anlamı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’nin ilk yerli ve milli imkanlarla üretilen otomobili TOGG, görücüye çıktı. 2017 yılının Kasım ayında adımları atılan projede sona gelindi, seri üretim için sayılı günler kaldı.

Gemlik’teki fabrikanın açılışı ile birlikte dünyanın gözü kulağı TOGG’a çevrilirken, deneyim merkezleri de yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Öte yandan TOGG kelimesinin anlamı da merak ediliyor. Elektrikli yerli otomobilin markası TOGG neyin kısaltması, ne anlama geliyor, TOGG ne demek araştırılıyor.

TOGG açılımı nedir?

TOGG Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kısatlmasıdır.

Türkiye’de yerli otomobil üretebilmek için birlikte çalışma kararı alan şirket ve kuruluşlar Kasım 2017’de açıklandı. Bu amaçla Anadolu Grubu (%19), BMC (%19), Kök Grubu (%19), Turkcell (%19), Zorlu Holding (%19) ve TOBB (%5) tarafından 25 Haziran 2018’de Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu.

TOGG logosunun anlamı

TOGG logo tasarımında iki ok, ortasında değerli taş şeklini oluşturacak şekilde bir araya gelerek; Doğu ve Batı’nın bir araya gelmesini simgeliyor. Logo aynı zamanda Togg’un yaşamı kolaylaştıran mobilite çözümleri sayesinde teknolojiyi ve insanı; bugünün ve yarının kesişim noktasını temsil ediyor.

--------------------------------------

TOGG amblemi neye benziyor?

Öte yandan TOGG’un yeni logosu Renault’un logosuna benzetildi. İki markanın logosu karşılaştırıldığında TOGG’un yeni logosunun Renault’un yan yatırılmış haliyle büyük benzerlik taşıdığı görüldü.

TOGG un ismi neden TOGG?

Ülkemizin gururu olan ilk yerli elektrikli otomobilimizin projesinin adı altındaki isim Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, kısaca TOGG yatırımı yüklü bir sermaye gerektirmektedir. Henüz üretimine başlanmamış araçların fabrikası kurulum sürecinde bulunmaktadır.

TOGG un sahibi kim?

TOGG’U KİM ÜRETİYOR, ORTAKLARI KİM? Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca TOGG, Türkiye merkezli bir otomobil üretici şirkettir. TOGG’un ortakları ise; Anadolu Grubu (%19), BMC (%19), Kök Grubu (%19), Turkcell (%19), Zorlu Holding (%19) ve TOBB (%5) olarak açıklandı.

Togg amblemi kim yaptı?

Yerli ve global ajansların dahil olduğu bir sürecin ardından, bugüne kadar Türkiye’de ve dünyada önemli markaların logolarını tasarlayan marka ajansı CGH’nin logo tasarımı en yüksek puanı alarak, Togg’un logosu olarak seçildi.

Togg aldıktan sonra satılır mı?

Örneğin mayısta Togg’u teslim alan bir kişi 2 ay bekledikten sonra Togg’unu satabilecekken, yapılacak uzatma ile aracı alan kişi satış için alım tarihinden itibaren 6 ay sonra, 6 bin kilometre yapıp aracı satabilecek.

YORUM YAP