Togg ne kadar yakıyor? Togg şarj ücreti ne kadar?

Yerli ve Milli gururumuz Togg T10X akıllı cihazı düz bir yolda 100 kilometrede ortalama 16,7 kWh, uzun menzilli batarya ise 16,9 kWh değerinde elektrik tüketir, muadil bir SUV ise 100 kilometrede ortalama 7 litre dizel yakıt tüketir.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Togg ne kadar yakıyor? Togg şarj ücreti ne kadar?

Beşiktaş‘ta bulunan bir AVM’de, geçtiğimiz çarşamba günü Togg Deneyim Merkezi açıldı. İlk günden itibaren yoğun ilgi gören deneyim merkezinde Togg C-SUV’un Gemlik Mavisi rengi sergileniyor. Togg ne kadar yakıyor

Gelenler Togg marka aracı dışarıdan inceleyip, deneyim merkezinde bulunan ön panel deneyim stantlarında aracın içindeki panellerle ilgili bilgi alıyor.

TOGG İLE İSTANBUL-İZMİR ARASI 306 LİRA

Kurulan deneyim merkezinde Togg‘un menzili ile bilgilendirme de yapılıyor. Hesaplamaya göre; Togg marka C-SUV ile 306 lira 82 kuruş maliyet ile İzmir’e gidiliyor. Aynı segmentteki motorlu bir araçla ise 1020 lira 74 kuruşa İzmir’e seyahat edilebiliyor.

“BUNU GÖRMEK BİLE GURUR VERİCİ”

İlk şubesi İstanbul’da açılan TOGG Deneyim Merkezi’nin Türkiye genelinde 20’ye çıkarılması bekleniyor. Merkezi ziyaret eden Burak Çetinkaya, “Çok gururluyuz. Bu Türkiye’nin 60-70 yıllık hayaliydi. Bunu görmek bile gurur verici.

Görüntü olarak ülkemize yakışacak bir araç. Umarım Avrupa piyasasında da hak ettiği yeri bulur. Arabada hoşuma giden kısım, tasarımı. Tasarımı çok güçlü duruyor. Akıllı araç olarak geçiyor bu muhtemelen beğeneceği çok özellik olacaktır. Elektrikli olması da en büyük avantajı” dedi.

Bir başka ziyaretçiyse, “Yabancı ülkelerin otomobillerini de takip ederim. Dizaynı bir harika eminim küresel bazda da rekabetçi olacaktır. Çok mutluyuz Türk olarak. Aracın dizaynı beni etkiledi, eminim içi de çok rahat ve başarılı olacaktır.

--------------------------------------

Hedefimiz uluslararası piyasada rekabet etmesi bunu da sağlayacaktır. Çıktığında almayı deneyeceğim, Türkiye fiyatlarıyla 800-900 bin lira civarında olacaktır, bence gayet makul bir fiyat” ifadelerini kullandı.

Togg şarj ücreti ne kadar?

Full şarj 160-170 TL’ye geliyor ve yaklaşık 420 km gidebiliyoruz.

Togg şarj ücreti ne kadar?

Comments201. Biz TOGG’u evden şarj ediyoruz. Full şarj 160-170 TL’ye geliyor ve yaklaşık 420 km gidebiliyoruz.

Togg ne kadar yakıyor? Togg şarj ücreti ne kadar?

Togg ne kadar yakıyor?

TOGG 100 km’de ne kadar yakar? Yerli ve Milli gururumuz Togg T10X akıllı cihazı düz bir yolda 100 kilometrede ortalama 16,7 kWh, uzun menzilli batarya ise 16,9 kWh değerinde elektrik tüketir, muadil bir SUV ise 100 kilometrede ortalama 7 litre dizel yakıt tüketir.

Araç şarj ücreti ne kadar?

2022 yılının ilk çeyreği için EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) tarafından belirlenen güncel enerji maliyetleri şöyle: Günlük 5 kWh’ye kadar olan tüketimlerde haneler için kilovatsaat başına enerji maliyeti: 1,37 TL. Günlük 5 kWh üzeri tüketimlerde haneler için kilovatsaat başına enerji maliyeti: 2,06 TL.

Togg deposu kaç saatte dolar?

Togg’un 300+ km ve 500+ km menzil sunan şeklinde 2 farklı batarya seçeneği olacak. Aracı evde prize taktığınız zaman 24 saatte 300 km menzil sunacak. Yani düşük menzil sunan paketi satın aldıysanız 24 saatte bataryasını tamamen doldurabileceksiniz.

YORUM YAP