Kayaşehir Metro Nereye gidiyor?

Bağcılar Kirazlı metro durağından başlayan metro hattı Başakşehir Metrokent İstasyonundan sonra 6,2 kilometrelik güzergâh ile Onurkent, Şehir Hastanesi, Toplu konutlar ve Kayaşehir Merkez  istasyonları ile sona ermektedir.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kayaşehir Metro Nereye gidiyor?

Bağcılar Kirazlı metro durağından başlayan metro hattı Başakşehir Metrokent İstasyonundan sonra 6,2 kilometrelik güzergâh ile Onurkent, Şehir Hastanesi, Toplu konutlar ve Kayaşehir Merkez  istasyonları ile sona ermektedir. Kayaşehir Metro Nereye gidiyor?

Kayaşehir Metro Nereye gidiyor?

Başakşehir’e metro ile nasıl gidilir? M1 Aksaray – Atatürk Havalimanı – Kirazlı metro hattını kullandıktan sonra Kirazlı istasyonunda M3 Başakşehir Metro aracına ücretsiz aktarma yaparak Başakşehir Metrokent istasyonuna sonrasında da Kayaşehir Merkez’e ulaşabilirsiniz.

Başakşehir-Kayaşehir metro hattı istasyonları nereden geçtiği hizmete açılmasıyla birlikte kullanacaklar tarafından araştırılıyor. Başakşehir – Kayaşehir Metro Hattı 8 Nisan 2023 tarihinde saat 15:30’de hizmete açıldı. Metro ile Başakşehir’e nasıl gidilir? sorusuna buradan yanıt bulabilirsiniz,

Kayaşehir Metro Nereye gidiyor? Başakşehir-Çam ve Sakura Şehir Hastanesi – Kayaşehir Metro Hattı 6.2 kilometre uzunluk, 4 istasyon, 80 km/s hız yapacak. Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy metrosunun devamı niteliğinde olan Başakşehir-Kayaşehir metrosu 4 duraktan geçerek Kayabaşı durağında son bulacak.

--------------------------------------

3 kilometre hat uzunluğuna sahip olan Başakşehir Kayaşehir metro hattı ile iki semt arasındaki mesafe 4,5 dakikaya inecek.

Proje; Metrokent istasyonunda Bağcılar-Olimpiyatköy hattına, Kayaşehir durağında Halkalı-İstanbul Havalimanı hattına entegre olacak.

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Durakları

Başakşehir Metrokent Metro İstasyonu’ndan başlayan 6,2 kilometrelik projede

 • Onurkent,
 • Şehir Hastanesi,
 • Kayaşehir ve
 • Kayaşehir Meydan

istasyonları olmak üzere 4 durak mevcut. Metrokent istasyonunda Bağcılar-Olimpiyatköy hattına, Kayaşehir durağında Halkalı-İstanbul Havalimanı hattına entegre olacak. Bu entegrasyonla Güngören, Bağcılar, Bahçelievler ve Başakşehir ilçelerinin İstanbul Havalimanı’na metroyla ulaşımı da sağlanacak.

Başakşehir-Kayaşehir Metro Durakları ile Ulaşım Sağlanacak İlçeler

-Güngören
-Bağcılar
-Bahçelievler
-Başakşehir

Entegre Olunan Hatlar

 • Bağlanacağı M3 Kirazlı-Metrokent/Başakşehir hattı ve devamında güney uzatması ile birlikte;
 • İkitelli Sanayi istasyonunda M9 Ataköy-Olimpiyat metro hattı ile,
 • Mahmutbey istasyonunda M7 Kabataş-Mahmutbey-Esenyurt metro hattı ile,
 • Kirazlı istasyonunda M1B Yenikapı-Kirazlı metro hattı ile,
 • Bakırköy-İncirli istasyonunda M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattı ile,
 • Özgürlük Meydanı istasyonunda Marmaray ile,
 • Bakırköy İDO istasyonunda ise deniz otobüsleri entegrasyon imkanı olacak.

YORUM YAP