Kayaşehir 25.Bölge Konut Projesi

İstanbul’un Başakşehir İlçesinde Toki projesi olarak yer alan Kayaşehir 25.Bölge Sosyal konut projesi 1.253 adet konuttan oluşmaktadır. 

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kayaşehir 25.Bölge Konut Projesi

İstanbul’un Başakşehir İlçesinde Toki projesi olarak yer alan Kayaşehir 25.Bölge Sosyal konut projesi 1.253 adet konuttan oluşmaktadır.

TOKİ’nin ülke genelinde dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik olarak 50 bin sosyal konut kampanyası ilan edilmiş ve bu kapsamda İstanbul Başakşehir Kayabaşı Bölgesinde 4.467 konut planlanmış olup çekilen kura sonucunda 4.467 konutun hak sahipleri belirlenmişti.

kayaşehir 25.bölge

Projede 729 adet konutun 2023 yılı sonu itibari ile, 524 adet konutun ise 2024 yılı içerisinde inşaatlarının tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi planlanmaktadır.

Yapılan imar planı ve imar uygulaması neticesinde İstanbul İli, Başakşehir ilçesi, Kayabaşı Mahallesi, Batı Bölgesinde konut alanları oluşturulmuş ve proje alanının uygulamaya hazır hale getirilmesine müteakip kalan 1.253 adet hak sahibinin konutunun yapım ihaleleri gerçekleştirilmiştir.

Kayaşehir 25.Bölge Nerede?

Toki Başakşehir 25.Bölge konut projesi Başakşehir kayabaşı mahallesindeki Kayaşehir 19.Bölge 1.Kısım Toki projesinin hemen yanı başında vadi içesinde yer almaktadır. Konum olarak merkezi bir yerde buluna proje mahalle konseptinde yapılacak olması da ayrı bir güzellik olacak.

Kayaşehir 25. Bölge

Kayaşehir 25.Bölge Teslimatı neden Uzadı?

Eylül 2023’de tamamen bitmiş bir halde teslim edilmesi beklenirken yaşamış olduğumuz Deprem hadisesinden sonra ister istemez bir gecikmeye sebep oldu?

Kayaşehir 25.Bölge Ne Zaman Teslim Edilecek?

Toki 25.bölge’de çevre düzenlemesi çalışmaları bitmek üzere. Bölge içerisinden geçecek olan yolların yapımı da tamamlanmak üzere. Bizlerin duyumu yıl sonu veya yeni yılın başında teslimatın başlayacağı şimdiden konut sakinlerine hayırlı oldun.

kayaşehir 25.bölge

--------------------------------------

Hazırlıklar için Toki Kayaşehir 25.Bölge Teslimat İçin Son Hazırlıklar Yapılıyor. linkine bakabilirsiniz. 25.Bölge Teslimat hazırlıkları 28.10.2023 tarih itibari ile sizler için görüntüledik. Kayaşehir 25.Bölge Güncel Durumu ve çevre düzenlemesinin yapıldığı bir an önce teslim etmek için çalışmaların devam ettiği gözlenmiştir.

Daha inşaat halindeyken Toki Kayaşehir 25.Bölge 3+1 Örnek Daire videosunu sizler ile paylaşıyoruz.

İstanbul Kayaşehir ve Başakşehir ilçemizdeki gelişmeleri paylaşıyoruz. Toki, Emlak Konut ve Kiptaş haberleri, konut satışları ve kentsel dönüşüm çalışmalarından tanitimekle.com sitemizden haberdar olabilirsiniz.

Kayaşehir’in Gelişim Süreci 

2005 yılında başlatılan proje kapsamında bu kadar büyük ölçekte bir arsayı geliştirmek ve planlamak büyük emek ve zaman gerektirmiştir. Toki’nin mülkiyetine geçen 7.300.000 m² arazinin 6.500.000 m²’si üzerinde vatandaşlar, köy tüzel kişiliği ve Hazine arasında ihtilaf yaşanmış ve konunun mahkemeye taşınmasıyla da Toki, taraflar arasında uzlaşma sağlamak üzere arabuluculuk görevini üstlenmiştir.

Toki, Küçükçekmece Belediyesi ile bir protokol yaparak, vatandaşların talep ettiği mülkiyet bedellerini ödemiş ve uzlaşma yoluyla tarafların davalardan feragat etmesini sağlamıştır. Sonuç olarak, arazinin tamamı Hazine adına tapuya tescil edilmiş ve akabinde de Hazineden Toki’ye devri gerçekleşmiştir.

Ancak, bu süreç 2 yıl gibi uzun bir süre almıştır. Bu süreç işlerken, eş zamanlı olarak, bölgenin kamulaştırılmasına ve özel mülk sahiplerinden arsa alımına hız verilmiştir. 2018 yılında inşaatı başlayan Kayaşehir projesi 2010 yılında hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış