İstanbul Başakşehir Haber Sitesi Tanıtımı

İstanbul’un en modern ilçesi olan Başakşehir ilçesindeki yaşama dair tüm gelişmeleri sizlere ulaştırmaya çalıştığımız Başakşehir Haber sitesi kayasehiristanbul.net web sitesinin tanıtımını sizler ile buluşturuyoruz.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İstanbul Başakşehir Haber Sitesi Tanıtımı

İstanbul’un en modern ilçesi olan Başakşehir ilçesindeki yaşama dair tüm gelişmeleri sizlere ulaştırmaya çalıştığımız İstanbul Başakşehir Haber sitesi kayasehiristanbul.net web sitesinin tanıtımı sizler ile buluşturuyoruz.

kayasehiristanbul.net web sitesi; İstanbul Başakşehir İlçesindeki Kentsel Dönüşüm Konut Satışlarının Yer Aldığı Toki, Emlak Konut ve Kiptaş Konut Satışlarının ve Başakşehir İlçemiz ile Toki Kayaşehir’e Dair Haberler yer almaktadır.

İstanbul Başakşehir ilçesinde yer alan konut projeleri, Başakşehir belediyesi hizmetleri insanımızın mutluluk ve sorunlarına yer verilmektedir. Yaşamada dair içeriklerinde yer aldığı Başakşerhir haber web sitesi ( kayasehiristanbul.net ) Trafik kazaları, hırsızlık gibi polisiye olaylarından insan hayatını kolaylaştıran hizmetlere de yer verilmektedir.  Gündeme dair her türlü haberin yer aldığı bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Başakşehir Haber

Başka bir değişle Başakşehir’in gündemini tutmanıza yardımcı olacak içerikleri bulacaksınızdır.

Başakşehir ilçemizdeki yol çalışmalarından ulaşım bilgilendirmesine alt yapı ve inşaat çalışmalarından sağlık hizmetlerine kadar ulaşabildiğimiz tüm bilgilendirmeleri, Başakşehir haber merkezimize ulaşan haberleri sizler ile paylaşmaktayız.

--------------------------------------

Başakşehir Hakkında

Başakşehir, İstanbul’un bir ilçesidir. 2008 yılında Küçükçekmece, Esenler ve Büyükçekmece ilçelerinden ayrılarak ilçe yapılmıştır. Başakşehir, kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Sultangazi ve Eyüpsultan, doğuda Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile batıda Esenyurt ilçeleriyle çevrilidir.

Başakşehir 1. ve 2. etapları, Altınşehir merkezi, Güvercintepe, Şahintepe mahalleleri ve Kayaşehir, Küçükçekmece Belediyesi’ne, 4. Etap ve 5. Etap’ı Esenler Belediyesi’ne, Bahçeşehir ise Büyükçekmece ilçesine bağlı bir belde belediyesi durumundaydı. Fakat son yapılan düzenlemelerle bu semtler birleştirilerek Başakşehir ilçesi kuruldu.

Başakşehir, Türkiye’de yabancı uyruklu vatandaşların en çok tercih ettiği ilçelerden biridir. İlçenin yoğun göç alan bir bölge olmasından dolayı Arapça, Rusça, İngilizce ve Fransızca konuşanların oranı yüksektir. Ortadoğu ve Afrika’dan aldığı göçler dolayısıyla Arapça, Fransızca ve İngilizce konuşanlar çoktur. Rusçayı ise genelde Rusya’dan göç eden halkların yanı sıra Orta Asya Türkleri’de konuşur. Arap nüfusunun fazlalığı nedeniyle bölgede Araplar için özel okullar bulunmaktadır.

Başakşehir Tarihi

İlçenin kurulduğu bölgede Osmanlı döneminde devletin barut ihtiyacını karşılamak üzere Azatlı baruthanesi kurulmuş, bölge Azatlık adıyla anılmıştır. İlçede tarihi özelliği bulunan diğer yapılar, Resneli Niyazi Bey’e ait Resneli çiftliği ve İstanbul’daki bilinen ilk yerleşim yeri olan Yarımburgaz Mağarası ve baruthaneye su sağlamak için kurulmuş Şamlar bendi’dır.

web sitesi: kayasehiristanbul.net

YORUM YAP