Başakşehir Merkez Cami Nerede? Nasıl Giderim?

Klasik üslupla inşa edilen ve toplam 18 bin 738 m2’lik bir alana kurulan Başakşehir Merkez Camii, her biri 65 m yüksekliğinde 4 minare bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Başakşehir Merkez Cami Nerede? Nasıl Giderim?

Toki Kayaşehir ‘de yer alan İstanbul Başakşehir ‘in yeni merkezinde yapımı tamamlanan 5000 kişilik Selçuklu mimarı ile yapılan Başakşehir Merkez Cami Ramazanın gelmesi ile birlikte 2018 yılı içerisinde ibadete açıldı.

Başakşehir’in yeni merkezi Kayaşehir Meydanı’nda inşa edilen Başakşehir merkez camii 2018 yılında dualarla ibadete açıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Cuma namazını cemaatle birlikte kıldı. Klasik üslupla toplam 18 bin 738 m2’lik bir alana inşa edilen camide aynı anda 5 bin kişi ibadet edebilecek.

Başakşehir Merkez Cami Nerede? Nasıl Giderim?

İstanbul’un en büyük meydanlarından biri olacak Kayaşehir Meydanı’nda Emlak Konut A.Ş. tarafından inşa edilen Başakşehir Merkez Camii, kılınan ilk Cuma namazı ile ibadete açıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Emlak Konut Uygulama Daire Başkanı Nurulllah Öztürk, Ramazan ayının ilk Cuma namazını cemaatle birlikte eda etti.

Başakşehir’in en büyük camisi

Başakşehir’in yeni merkezi Kayaşehir Meydanı’nda, altında 400 kişilik konferans salonunun da yer aldığı 5 bin kişilik Başakşehir Merkez Camii, ilçenin en büyük camisi unvanınakavuştu. Klasik üslupla inşa edilen cami, toplam 18 bin 738 m2’lik bir alana sahip. Camiye ek olarak 280 m2’lik bir alana Kuran kursu ve abdesthane de inşa edildi.

--------------------------------------

Başakşehirliler Ramazan’ı yeni camilerde karşıladı

Namaz sonrası vatandaşlarla sohbet eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da, Başakşehir Merkez Camii’nin hayırlı olmasını diledi. Peygamber Efendimiz’in ‘Kim Allah’ın rızasını gözeterek bir mescit yaptırırsa, Allah da ona Cennet’te onun için bir ev yapar” buyurduğunu hatırlatan Başkan Kartoğlu, “Rabbim bu camide emeği geçen tüm kardeşlerimin Cennet’te evi olmasını nasip etsin. Ne mutlu bizlere ki, bu sene Ramazan’da namazlarımızı, teravihlerimizi yeni camilerimizde hep birlikte eda ediyoruz. Cenab-ı Allah minarelerimizi ezansız, camilerimizi cemaatsiz bırakmasın inşallah” dedi.

400 kişilik konferans salonu

5 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği camide her biri 65 m yüksekliğinde 4 minare bulunuyor. Dış cephe iskele, sıva ve kaplamalarda ‘susamlı limra’ olarak adlandırılan taşlar kullanıldı. Caminin kubbeleri ve minarelerinin külah denilen bitiş noktaları titanyum ve çinkoyla, alemleri de bakırla kaplı. Caminin bünyesinde, bir şadırvan ve alt katında 400 kişilik çok amaçlı bir konferans salonu da bulunuyor.

Hemen Kuzey yakasının yanı başında yer alan Başakşehir Merkez Cami Fotoğrafları gece ve gündüz çekilmiş fotoğraflarını sizler ile paylaşıyoruz.

Başakşehir Merkez cami hangi otobüs gider?

79E, Basaksehir bölgesinde bulunan Başakşehir Merkez Camii konumundan geçen ilk Otobüs aracıdır. 06:12 civarında geçer.

Başakşehir Merkez cami hangi metro gider?

YORUM YAP