Çam ve Sakura Millet Bahçesi Geliyor, Nereye mi?

Menekşe deresi çevre düzenlemesi kapsamında, üç etaptan oluşacak Çam ve Sakura Millet Bahçesi tam 350 bin metrekare büyüklüğünde olacak.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çam ve Sakura Millet Bahçesi Geliyor, Nereye mi?

Başakşehir ilçesinin 5. millet bahçesi geliyor. 350 bin metrekare büyüklüğündeki bu devasa millet bahçesinin ismini Çam ve Sakura Şehir Hastanesinden esinlenerekten Çam ve Sakura Millet Bahçesi olarak belirlendi.

İstanbul Başakşehir ilçesi Başakşehir mahallesi bulunan Çam ve Sakura Şehir Hastanesinin baktığı vadiyi içerisine alan çekildi Gökova Caddesi ile Manavgat sokak arasına yapılacak.

Başakşehir Belediyesinin öncülüğünde gerçekleşecek olan Çam Sakura Millet Bahçesi projesinde çalışmalar başladı.

Millet Bahçesi İçerisinde Neler Olacak

Japon parkı konsepti ile hazırlanan projede çam, sakura, sus erikleri ve manolya gibi Türk ve Japon kültürünün bitki örtüsünü barındıran bir çok ağaç türü içerisinde bakındıracak.

Çam ve Sakura Millet Bahçesi Geliyor, Nereye mi?

Ayrıca  çocuk oyu alanları, bisiklet parkuru ve yürüyüş yolu, macera parkı, amfi alanı gibi hoşça vakit geçirilebilecek yeni millet bahçemiz Başakşehir ilçesine hayırlı olsun. Çam ve Sakura Millet Bahçesi Yapılacağı Alan ise devasa büyüklüğe sahip.

--------------------------------------

Başakşehir ilçesi

İstanbul’un bir ilçesidir. 2008 yılında Küçükçekmece, Esenler ve Büyükçekmece ilçelerinden ayrılarak ilçe yapılmıştır. Başakşehir, kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Sultangazi ve Eyüpsultan, doğuda Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile batıda Esenyurt ilçeleriyle çevrilidir.

Çam ve Sakura Millet Bahçesi Geliyor, Nereye mi?

Başakşehir 1. ve 2. etapları, Altınşehir merkezi, Güvercintepe, Şahintepe mahalleleri ve Kayabaşı köyü Küçükçekmece Belediyesi’ne, 4. Etap ve 5. Etap’ı Esenler Belediyesi’ne, Bahçeşehir ise Büyükçekmece ilçesine bağlı bir belde belediyesi durumundaydı. Fakat son yapılan düzenlemelerle bu semtler birleştirilerek Başakşehir ilçesi kuruldu.

İnşaatı tamamlandıktan sonra bu güzel millet bahçesini görmek için öncelikle Başakşehir’e gitmek gerekmektedir. Peki Başakşehir’e nasıl giderim?

 

İstanbul Kayaşehir ve Başakşehir ilçemizdeki gelişmeleri paylaşıyoruz. Toki, Emlak Konut ve Kiptaş haberleri, konut satışları ve kentsel dönüşüm çalışmalarından tanitimekle.com sitemizden haberdar olabilirsiniz.

YORUM YAP