Zoom Programı Nasıl Kurulur? Zoom İndirme İşlemi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Zoom Programı Nasıl Kurulur? Zoom İndirme İşlemi

Zoom programı birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlayan Zoom uygulamasına bilgisayar ve telefondan erişim sağlanabiliyor.

Zoom Programı Nasıl Kurulur?

Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitimde faydalanılan Zoom nedir, nasıl kullanılır? İşte Zoom programı ile ilgili merak edilen özellikler.

Zoom nedir, nasıl kullanılır, nasıl indirilir? Özellikle uzaktan eğitim gören öğrenciler Zoom programı ile ilgili araştırmalara başladı. Bu Zoom uygulamasını öğretmenler, öğrenciler yoğun olarak kullanıyor.

ZOOM PROGRAMI NASIL İNDİRİLİR?

Zoom uygulamasını Play Store ve App Store aracılığıyla telefonlara indirmek mümkün. Zoom.us sitesinin ana sayfası üzerinden Sign Up Free seçeneğine mail adresi yazıldıktan sonra gelen maildeki doğrulama linkini tıklanır. Ardından Dowload & run seçeneiği ile indirme yapabilirsiniz.

PLAY STORE ZOOM NASIL İNDİRİLİR?

APP STORE ZOOM NASIL İNDİRİLİR?

ZOOM İLE UZAKTAN EĞİTİM NASIL YAPILIR?

Zoom programını indirdikten sonra ana ekran üzerinde yer alan ifadeler kısmında Online ders yapmak için tıkla, Yeni bir online derse katılma, ders planlama gibi farklı İngilizce seçenekler yer alıyor. Öğretmenler online ders yapmak için new meeting, yeni bir online derse katılmak isteyen öğrenciler Join, Ders planlama kısmı ise meetings olarak yer alıyor.

--------------------------------------

Yeni bir ders başlatmak için “New Meeting” ikonuna tıklıyoruz. Burada size verilen meeting İD numarasını öğrencilere veriyorsunuz. Start Meeting tuşuna basıp derse başladıktan sonra öğrencileriniz ile ID’yi paylaşır derse başlayabilir yosunuz. Açılan ekran üzerinden mikrofon ayarı video açıp kapatma ekran paylaşma katılan öğrencilerin sayısını gösteren ifadeler yer alıyor.

Öğrenciler verdiğiniz ID ile zoom uygulaması üzerinden herhangi bir üyelik işlemi yapmadan derse katılımın sağlayabiliyor.

ZOOM UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ

Video konferans özelliğinin yanı sıra filtre seçeneği de sunan Zoom programı ile birçok filtreyi kullanarak toplantıları eğlenceli dakikalara çevirebiliyorsunuz.

Zoom’un bir diğer yeniliği olan PowerPoint ve Keynote sunumlarına görüntü ekleme özelliği ile bir yandan sunum yaparken bir yandan izleyicilerle bire bir iletişim kurmaya devam edilebiliyor. Sunumlar arka planda görünürken öne çıkan videonun boyutu ve konumu da ayrıca ayarlanabiliyor.

Zoom Ücretlimi?

Zoom programının “Basic” sürümü her kullanıcıya ücretsiz olarak sunulmaktadır. Basic sürümde 100 katılımcıya kadar toplantı yapabilme, Sınırsız Teke tek toplantı yapabilirken bu toplantıları 40 dakika ile kısıtlamaktadır. Pro sürümü ise aylık 14.99$ fiyatı vardır bu sürümde Basic sürümünün tüm özelliklerinin yanı sıra kullanıcı kontrolü, yönetici kullanım özelliklerine sahiptir. Basic sürümün  40 dakikalık olan toplantı süresi 24 saate kadar desteklemektedir. Fiyatı 19.99$ olan “Business” ve “Enterprise” gibi iki tane daha sürümü bulunmaktadır. Detaylı bilgi ve inceleme için zoom.us sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAP