DOLAR28,8917% -0.11
EURO31,2352% -0.44
STERLIN36,4598% -0.32
FRANG33,0235% -0.32
ALTIN1.876,33% -0,44
BITCOIN1.261.6974.088

Van Akdamar Adası Turistlerin Gözdesi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Van Akdamar Adası Turistlerin Gözdesi

Van Gölü’ndeki Akdamar Adası, Türkiye ve dünyanın farklı  yerlerinden gelen misafirleri ağırlıyor.  Yaz sezonuyla ziyaretçi sayısında artış yaşanan Gevaş ilçesi  sınırlarındaki Akdamar Adası, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Kentin tarihi ve doğal güzelliklerini görmeye gelenler, Van Gölü’nün  eşsiz maviliği ortasındaki Akdamar Adası ve üzerindeki kiliseyi ziyaret etmeden  bölgeden ayrılmıyor.

Adayı gezen İranlı Mesut Necakbur, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Türkiye’yi sık sık ziyaret ettiğini ve bu sayede biraz Türkçe öğrendiğini  söyledi.

Türkiye’nin ve Van’ın muhteşem tarihi güzelliklere sahip olduğunu  anlatan Necakbur, “Buralar Allah’ın bir lütfu. Bu yüzden çok seviyoruz. Yılın  belli dönemlerinde geldiğimiz Türkiye’de bu güzellikleri görme fırsatı buluyoruz.  Akdamar Adası çok güzel bir yer bu güzellikleri herkesin görmesi gerekir. Ülkeme  döndüğümde tüm arkadaşlarımı bu güzellikleri görmeye davet edeceğim.” dedi.

“KENDİMİ Akdeniz VE EGE’DE HİSSETTİM”

İzmir’den torununu ziyaret için Van’a geldiğini belirten Kemal Özdemir  ise Türkiye’nin farklı güzelliklerini görmeyi sevdiğini dile getirdi.

Özellikle Van’ı çok beğendiğini vurgulayan Özdemir, “Van’a gelmişken  Akdamar Adası’nı da görmek istedik. Burası gerçekten doğa harikası. Mavisi ve  yeşiliyle bana İzmir’i hatırlatıyor. Buraya gelince kendimi Akdeniz ve Ege’de  hissettim. Bu tür güzelliklerin ülkemizde tanıtılması gerekiyor.” diye konuştu.

Osmaniye’den kente gelen Yusuf Furkan Atılgan da Akdamar Adası’nı ilk  kez gezdiğini ifade etti.

Van Gölü ve adanın mutlaka ziyaret edilmesi gerektiğini belirten  Atılgan, “Doğuda böyle güzelliklerin olduğunu hiç bilmiyordum. Bu güzellikleri  yerinde görmem gerçekten düşüncelerimi değiştirdi. Türkiye’nin hiçbir yerinde  görülmeyecek güzellikler burada gizli kalmış.” değerlendirmesini yaptı.

YORUM YAP