Tonya Yaylaları Trabzon Dağ ve Yayla Turizminin Gözdesi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Tonya Yaylaları Trabzon Dağ ve Yayla Turizminin Gözdesi

Tonya Yaylaları Doğal güzellikleri, kültürel yapısı, mesire yerleri ve yaylalarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Trabzon‘un Tonya ilçesi, ilgi odağı oldu.

Trabzon Yayları

Doğaseverlerin Trabzon tercihinde ilk sıralarda yerini alan Tonya, Sazalanı Ulusal Parkı ile Kadıralak, Beypınarı, Derinoba, Kaleobası, Menteşe, Akkese, Çağman, Şarlı ve Güzelyayla gibi yaylarıyla tarihi geçmişinin kültürünü, doğal güzellikleriyle turizmin hizmetine sunuyor.

Kaynak suları, temiz havası ve doğasıyla bütünleşen güzelliklerinin yanı sıra yöresel lezzetleriyle de yerli ve yabanca turistlerin ilgi odağı olan Tonya, son yıllarda fotoğraf sanatçılarının da dikkatini çekiyor. Tonya Yaylaları

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, yaptığı açıklamada, Doğu Karadeniz açısından turizmin önemli bir potansiyel olduğunu söyledi.

Tonya Yaylaları

--------------------------------------

Bölgeyi ziyaret eden turist sayısının her geçen gün arttığını belirten Hacısalihoğlu, “Bölgenin değerlendirilmesi gereken farklı potansiyelleri vardır. Bu nedenle Doğu Karadeniz’i tercih eden turistler, gelecekte de artmaya devam edecektir. Önemli olan turizmdeki artışın iyi bir tanıtımla devam etmesidir. Ne kadar tanıtım yaparsak, ilimiz ve bölgemize o kadar daha fazla turist gelecektir.” dedi.

“Turizm ilimiz için olmazsa olmazımızdır”

Hacısalihoğlu, Doğu Karadeniz’in her zaman turistlerin ilgi odağı olduğunu vurgulayarak, “Atacak olduğumuz adımları çok dikkatli atmamız gerekiyor. Bu doğrultuda Trabzon’da, özellikle Tonya bölgesi vadisi, Çal Mağarası, Şahinkaya kayalıkları için bir mastır plan yapılması doğrultusunda bir karar aldık. Bu konuyu dünyada en iyi bilenlerden Avusturyalı heyetle çalışmalarımızı başlattık. Bu çalışmalar şehir adına hep birlikte devam ediyor.” diye konuştu. Turizmde herkese bir görev düşüğünü de anlatan Hacısalihoğlu, “Turizmden kimse kendini ayrı düşünmesin, çünkü herkese bir görev düşüyor. Bu hepimizin işidir. Bir yerde başlar, şehir ve ilçelerimiz sahip çıkarak devam eder. Başlattığımız mastır çalışma sona doğru geliyor. Devamında da eylem planı ile hayata geçmesi en büyük arzumuzdur.” ifadesini kullandı.

YORUM YAP