Çamlıca Sosyal Tesisleri – İBB Hizmeti

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Çamlıca Sosyal Tesisleri – İBB Hizmeti

Çamlıca Sosyal Tesisleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Boğaziçi ve Marmara Denizi’ne nazır önemli mesire yerlerinden biri olan Çamlıca’da 3.000 metrekarelik açık alan ve 400 metrekarelik restoran bölümüyle göz dolduruyor.

Çamlıca Sosyal Tesisleri;

Toplam 1470 kişinin ağırlanabildiği Çamlıca Sosyal Tesisleri; konumu itibariyle sadece İstanbulluların değil, dünyanın farklı ülkelerinden İstanbul’u gezmeye gelen çok sayıda yabancı misafirin de uğrak yerlerinden biridir.

Çamlıca Sosyal Tesisleri

Başta spesiyalleri arasında yer alan sebze ile doldurulmuş bonfile ve köfteli patlıcan söğürtme olmak üzere Çamlıca Simidi ve daha pek çok lezzetin, Klasik Türk müziği eşliğinde İstanbullulara manzarasıyla da unutulmaz bir gün yaşatıyor.

Çamlıca Sosyal Tesisleri’ne geldiğinizde, Çamlıca Tepesi’nden şehri seyre dalarak içeceğinizi yudumlamanın zevkini başka bir şeyle değişmek istemeyeceksiniz.

İstanbul 360 adlı mekanın ekonomik olarak alternatifidir diyebiliriz. İstanbul’u 360 derece tepeden keyifli bir şekilde çayınızı yudumlayarak izlemek isteyenler için en ideal yerdir.

Osmanlı Kahvehanesi

--------------------------------------

Çamlıca Sosyal Tesisleri’nin bir başka bölümünü oluşturan Osmanlı Kahvehanesi de yine Osmanlı motiflerinden izler taşıyan dekorasyonu ve pirinç sinileri ile adeta misafirlerini yıllar öncesine götürüyor. Çamlıca Sosyal Tesisleri; samimi dost sohbetleri eşliğine içeceklerini yudumlarken yaş pastadan trileçeye, aşureden sütlaca, kabaktan tahinli sarmaya kadar uzanan geniş tatlı alternatifleri ile damaklarını şenlendirmek ya da kek, kurabiye çeşitlerinden tatmak isteyen misafirlerini Osmanlı Kahvehanesi’nde ağırlıyor.

Bahçe Kafeterya

Çamlıca Sosyal Tesisleri’nin bir diğer bölümünü ise simit, kumpir, gözleme, köfte ekmek, hamburger, döner, pizza gibi aperatiflerin satıldığı büfelerin yer aldığı Bahçe Kafeterya oluşturuyor. Bahçe içinde geniş bir alana yayılan taş masaları ve ferforje tabureleri ile oldukça şirin bir görüntüye sahip olan Bahçe Kafeterya; İstanbul’u 360 derecelik bir açıyla panoramik olarak seyretme imkanı da sunuyor. Özellikle bahçenin ön tarafındaki banklardan enfes Boğaz manzarasına hakim ve tarihi yarımadadan neredeyse Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne kadar uzanan İstanbul manzarasını izlemeye doyum olmuyor.

Çamlıca Sosyal Tesisleri

Kulaklarınızda Klasik Türk Müziği’nin en güzel nameleri, gözlerinizde eşsiz İstanbul manzaraları ve sofralarınızda birbirinden enfes lezzetlerle dolu bir gün geçirmek istiyorsanız Çamlıca Sosyal Tesisleri sizleri bekliyor.

İstanbuldaki Sosyal Tesisler

Adres
Kısıklı Mahallesi, Turistik Çamlıca Caddesi, Sefa Tepesi, No 1, Üsküdar, İstanbul
İletişim 0216 4432198 / 444 10 34

YORUM YAP