Tolgahan Sayışman kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Tolgahan Sayışman Kimdir? 17 Aralık 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Trabzonlu bir anne ile Selanik göçmeni bir babanın çocuğudur.  İsmi Nil olan bir kız kardeşi vardır.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Tolgahan Sayışman kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Tolgahan Sayışman Kimdir? 17 Aralık 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Trabzonlu bir anne ile Selanik göçmeni bir babanın çocuğudur.  İsmi Nil olan bir kız kardeşi vardır.

Kadıköy İntaş Lisesi ve Doğuş Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2005 yılında Türkiye’yi temsilen Güney Kore’de gerçekleşen uluslararası erkek güzellik yarışması Manhunt International’da dünya birincisi seçildi.

Tolgahan Sayışman 2002 senesinde katılmış olduğu Best Model Of Turkey yarışmasında birinciliği Kıvanç Tatlıtuğa kaptırdıktan sonra 2004 yılında düzenlenen ManHunt Of Turkey ve sonrasında ise Güney Kore de düzenlenen 2005 senesinde Manhunt Internatiol yarışmasında birinci olmuştur.

İstanbul’a döndükten sonra Ekol Drama Sanat Evi’nde Ayla Algan’dan uzun süre oyunculuk eğitimleri aldı. Top Model yarışmasındaki sunuculuğu ile başarılı bir performans sergileyen oyuncu, daha sonra Maçolar, Dicle, Hepsi 1 ve Acemi Cadı dizilerinde de oyuncu olarak yer aldı. Tolgahan Sayışman Kimdir?

24 Ekim 2008’de başrollerini Fahriye Evcen’le paylaştığı Aşk Tutulması adlı sinema filminde oynadı. İzlenme rekorları kıran Elveda Rumeli adlı dizide Mustafa rolünü canlandırmıştır. 

--------------------------------------

6 Kasım’da vizyona giren Aşk Geliyorum Demez adlı filmde Bergüzar Korel ile başrol oynadı. Kavak Yelleri isimli gençlik dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Tolgahan Sayışman Kimdir?

Firar adlı bir sinema filmide rol almıştır. Kendisi aynı zamanda 2010 yılının eylül ayında başlayan, FOX TV’de yayınlanan Lale Devri(dizi) adlı dizide başrolde, Çınar rolünde oynamaktadır. 2014’te vizyona giren ve başrollerini Saadet Işıl Aksoy’la paylaştığı Sürgün adlı filminde rol aldı.

En büyük çıkışını Elveda Rumeli dizisinde yakalayan Tolgahan Sayışman, bu diziden sonra da pek çok dizi de ve sinema filminde rol almıştır. Lale Devri dizisinde 4 sezon kadar ekranlar da kalan ünlü oyuncu, şuan ise Asla Vazgeçmem adlı dizide rol almaktadır.

Tolgahan Sayışman’ın rol aldığı diziler ve filmler:

2020 – Şeref Sözü
2019 – Şampiyon (Fırat) (TV Dizisi)
2018 – Bir Umut Yeter (Yılmaz) (TV Dizisi)
2017 – Siyah İnci (Kenan) (TV Dizisi)
2017 – Eski Sevgili (Sinema Filmi)
2015-2016 – Asla Vazgeçmem (Yiğit) (TV Dizisi)
2015 – Bizans Oyunları: Geym of Bizans (Sinema Filmi)
2014 – Mazlum Kuzey (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)
2013 – Sürgün (Sedat) (Sinema Filmi)
2010 – Lale Devri (Çınar) (TV Dizisi)
2009 – Aşk Geliyorum Demez (Ali) (Sinema Filmi)
2008 – Aşk Tutulması (Uğur) (Sinema Filmi)
2007 – Elveda Rumeli (Karakalpaklı Mustafa) (TV Dizisi)

YORUM YAP