Burak Çelik Kimdir?

Burak Çelik Kimdir? 21 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul Eyüpsultan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Oyunculuk Bölümü’nü bitirmiştir. Best Model of Turkey ve Best Model of the World yarışmalarından birinci oldu.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Burak Çelik Kimdir?

Burak Çelik Kimdir? 21 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul Eyüpsultan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Oyunculuk Bölümü’nü bitirmiştir. Best Model of Turkey ve Best Model of the World yarışmalarından birinci oldu.

Çocukluk yılları: Çocukluğundan beri hep televizyon sektöründe olmak istemesine rağmen bununla ilgili herhangi bir girişimi olmadı. Babasının iş yerinde çalıştığı dönemde, babasının ofise gelen bir arkadaşı, onu gördü ve kesinlikle oyunculuk sektöründe başarılı olabileceğini söyledi. “Her şey bu şekilde başladı. Babamın o arkadaşı sonra menajerim oldu. Güzel bir çocukluk geçirdim, aile bağlarımız kuvvetliydi. Sabahtan akşama sokaklarda oynayarak geçti çocukluğum. Sabah çıkıp akşam ezanında eve gelen çocuklardandım.”

Burak Çelik lise eğitiminin ardından üniversiteye hazırlanırken, babasının otoparkında çalışmaktaydı. İki kardeşi daha olan Burak Çelik, ailenin en büyük çocuğudur. Burak Çelik o dönemler ünlü menajer Ataberk Oral ile tanışan Burak Çelik menajer Ataberk Oral’ın desteği ile Best Model of Turkey yarışmasına katılır ve yarışmada birinci seçilir. Yarışmadan sonra gelen dizi tekliflerini değerlendiren Burak Çelik, oyunculuğa yönelir. İki yıl Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Dolunay Soysert ve Ümit Çırak’tan oyunculuk dersleri aldı.

Burak Çelik Kimdir

Burak Çelik Kimdir?

2013 Best Model of Turkey ve aynı yıl katıldığı Best Model of The World birincisi. 42 ülkeden 56 modelin katıldığı Best Model of The World yarışmasında “En İyi Erkek Model” seçildi. Çelik, Karagül dizisinde canlandırdığı Serdar karakteriyle oyunculuğa adım attı. Dizide 100 bölüm rol aldı. Ardından “Hayat Sevince Güzel” adlı dizinin başrollerinde yer alan Çelik, Barış karakterini canlandırdı. Söz dizisinde ise Selim karakterini canlandırdı. 2019 yılında Sevgili Geçmiş’te Mahir karakterini oynadı. Son olarak Kuruluş Osman‘a Kongar karakteri (Göktuğ), ile dahil olmuştur. Burak Çelik‘in boyu 191 cm olup Yengeç burcudur.

--------------------------------------

Burak Çelik, Hande Yener’in Kraliçe ve Hasta isimli şarkılarının klibinde oynamıştır. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan Karagül isimli dizide canlandırdığı Serdar karakteri ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Burak Çelik, 1.90 metre boyunda, 83 kilo ve Yengeç burcudur.

Oyunculuk hayatının tam merkezinde olmasa da onun için çok önemli bir noktada. Hayatının büyük bir kısmını oyunculukla ilgili şeylerle vakit harcayarak yaşıyor. “ İnsanlar tarafından sevilmek çok güzel bir duygu, bu işimizin avantajı. Bir taraftan da hepimiz insanız. Bazen canımız sıkkın olabiliyor, özel hayatımızla ilgili sorunlar yaşayabiliyoruz. Ama izleyici sizi hep ekranda benimsediği gibi görmek istiyor. Bu da işin dezavantajı diyebilirim. Tanınıyor olunca tabii ki bazı noktalarda daha dikkatli olmak gerekiyor ama ben her zaman özgür hissetmeyi sevdim. Açıkçası bu durum beni çok etkilemiyor.”

Kariyerinin gelişimine çok önem veriyor. Sadece dış görünüş olarak değil, yetenek anlamında da anılmak en büyük hedefleri arasında. “Hep daha iyisini, daha fazlasını yapmak istiyorum. Şu an olduğum adamdan çok farklı durup, konuşmak, beni iyi hissettirir. Böyle bir karakter kişiyi tatmin eder. Bundan sonraki projelerimde rol ayırt edeceğimi düşünmüyorum. Oyunculuğumu geliştirmek adına en zorunu yapmak için çalışmak istiyorum. Bir hikayeyi ya da karakteri oynamaya değer kılan gerçekçiliği ve benim için heyecan uyandırması.”

Burak Çelik’in rol aldığı diziler ve filmler:

2020-Kuruluş Osman (Göktuğ) (TV Dizisi)
2019 – Sevgili Geçmiş (Mahir) (TV Dizisi)
2018 – Karanlıktaki Melekler (Berk) (Sinema Filmi)
2017 – Söz (Selim) (TV Dizisi)
2017 – Kara Yazı (Erdem) (TV Dizisi)
2017 – Deli Aşk (Jeremy Jackson) (Sinema Filmi)
2016 – Hayat Sevince Güzel (Barış) (TV Dizisi)
2013-2015 – Karagül (Serdar) (TV Dizisi)

Burak Çelik biyografisi, Burak Çelik nereli ve kaç yaşında? Oynadığı diziler

YORUM YAP