Tolga Sarıtaş kimdir, kaç yaşında, nereli?

Tolga Sarıtaş Kimdir? 1991 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Sivaslıdır ancak İstanbul’da doğup büyümüştür. Halil Akkant Lisesinden mezun oldu.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Tolga Sarıtaş kimdir, kaç yaşında, nereli?

Tolga Sarıtaş Kimdir? 1991 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Sivaslıdır ancak İstanbul’da doğup büyümüştür. Halil Akkant Lisesinden mezun oldu.

Lise öğrenimini tamamladıktan sonra ilgisi tamamen oyunculuğa yönelen Sarıtaş, Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda tiyatro sahnelerinde yer aldı.

Tolga Sarıtaş Kimdir Hayatı?

Tolga Sarıtaş, aynı zamanda Özlem Tekin’in Kimse Bilmez adlı müziğinin klibinde de yer almıştır. Arka Sokaklar, ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizilerinde de küçük bölümler oynamıştır. Kanuni Sultan Süleyman rolünü Halit Ergenç’in, Hürrem Sultan’ı Vahide Perçin’ın canlandırdığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde 4. Sezonda Hürrem Sultan’ın oğlu Şehzade Cihangir’i oynamıştır. Tolga Sarıtaş Kimdir

Tolga Sarıtaş, 2014 yılında yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Mete Horozoğlu, Ekin Koç, Ayça Bingöl ve İlker Kızmaz olan “Benim Adım Gültepe” dizisinde Murat karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında TRT1’de yayınlanan “Büyük Sürgün Kafkasya” adlı dizinin başrollerinde Melis Birkan, Tolga Sarıtaş, Elif Atakan, Nilüfer Açıkalın, Alpay Kemal Atalan, Luran Ahmeti ve Ertan Saban oynadı. 

Tolga Sarıtaş nerede oyunculuk eğitimi aldı?

İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Coğrafya bölümünden mezun oldu. Esenyurt Belediye Tiyatrosu’nda ve Tiyatro Zeytindalı’nda sahne aldı.

--------------------------------------

Tolga Sarıtaş, Kanal D ekranlarında 18 Haziran 2015 tarihinde Sadullah Çelen yönetmenliğinde başlayan “Güneşin Kızları” adlı dizide “Ali Mertoğlu” karakterini oynamaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Emre Kınay, Kanat Heparı, Evrim Alasya, Berk Atan, Hande Erçel, Miray Akay, Sarpcan Köroğlu, Burcu Özberk, Sarper Arda, Meltem Gülenç, Teoman Kumbaracıbaşı, Funda İlhan gibi isimler yer almaktadır.

2016 yılında İTÜ EMÖS ödüllerinde Ali Mertoğlu karakteriyle En İyi Erkek Dizi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

Tolga Sarıtaş Kimdir?

Tolga Sarıtaş Kimdir?

Tolga Sarıtaş Dizileri

2013-2014 -Muhteşem Yüzyıl -Şehzade Cihangir
2014 -Benim Adım Gültepe -Murat
2015-2016 -Güneşin Kızları -Ali Mertoğlu
2017-2019 -Söz- Yavuz Karasu
2019 -Ferhat ile Şirin- Ferhat
2020-2021 -Arıza- Ali Rıza Altay
2022- Baba- Kadir Saruhanlı

Tolga Sarıtaş Sinema Filmleri

2017 -Kötü Çocuk -Meriç Tuna
2022 -Yolun Açık Olsun -Başrol

Tolga Sarıtaş Biyografisi, Tolga Sarıtaş nereli? Tolga Sarıtaş hangi dizilerde oynadı? Tolga Sarıtaş kaç yaşında?

YORUM YAP