Hande Erçel Kimdir? Hande Erçel Kaç Yaşında ve Nerelidir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Hande Erçel Kimdir? Hande Erçel Kaç Yaşında ve Nerelidir?

Hande Erçel Kimdir? 1993 yılı Balıkesir Bandırma doğumludur. Güzel oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nde okumaya devam ediyor. İlk olarak Trt ekranlarında yayınlanan Hayat Ağacı adındaki dizide oynamıştır.

Hande Erçel Biyografisi

Miss Cilivaliton of the World

Oynamış olduğu Çılgın Dershane ismindeki gençlik dizisi oldukça beğenilmiş ve güzelliği ile göz doldurmuştur. Hande Erçel Boyu: 1.75 m; Hande Erçel Kilosu: 55 kg. 2012 yılında düzenlenen Miss Cilivaliton of the World(Dünya Medeniyetler Kraliçesi) yarışmasında 1.olmuş ve ülkemizi temsil etmiştir.

2014 yılında Show Tv‘de yayına başlayan ve beş bölümde sonlanan “Çılgın Dershane Üniversitede” adlı dizide oyunculuğa başladı. Paşhan Yılmazel, Duygu Çetinkaya, Berrin Keklikler, Okan Karacan gibi oyuncularla birlikte rol aldı.

Hande Erçel Kimdir Hande Erçel Kimdir

2014 yılında “Hayat Ağacı” adlı dizide (Selin Karahanlı) karakterini canlandırırken İdil Fırat, Fikret Kuşkan, Onur Saylak, Özge Özberk, Kenan Bal ile beraber oynadı.

Dünya Medeniyetler Kraliçesi

Hande Erçel, 2015 yılında düzenlenen Miss Cilivaliton of the World yarışmasına katılıp Azerbaycan‘da düzenlenen bu yarışmada ikinci oldu.

Hande Erçel, Kanal D ekranlarında 18 Haziran 2015 tarihinde Sadullah Çelen yönetmenliğinde başlayan “Güneşin Kızları” adlı dizide “Selin Yılmaz” karakterini oynamaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Emre Kınay, Evrim Alasya, Kanat Heparı, Tolga Sarıtaş, Berk Atan, Miray Akay, Sarpcan Köroğlu, Burcu Özberk, Sarper Arda, Meltem Gülenç, Teoman Kumbaracıbaşı, Funda İlhan gibi isimler yer almaktadır.

Hande Erçel Kimdir?

Hande Erçel, 24 Kasım 1993 tarihinde Balıkesir’in Bandırma ilçesinde dünyaya geldi. Lisansını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nde tamamlayan Hande Erçel, 2015 yılında katılmış olduğu Azerbaycan’da düzenlenen Miss Cilivaliton of the World yarışmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

--------------------------------------

İlk oyunculuk deneyimi

Bir beyazperde projesi olan Çılgın Dershane filminde yaşayan güzel oyuncunun ilk dizisi ise Hayat Ağacı oldu. İdil Fırat ve Fikret Kuşkan ile başrollerin paylaşan Hande Erçel, Selen Karahanlı karakterine hayat verdi. Hande Erçel’in asıl çıkışı ise Güneşin Kızları dizisi oldu.

Hande Erçel Kimdir

Bu dizideki rol arkadaşı Tolga Sarıtaş ile uyumu sık sık sosyal medyaya da konu oldu. 2016 yapımı “Aşk Laftan Anlamaz” dizisinde Burak Deniz’le, 2017 yapımı “Siyah İnci” dizisinde Tolga Sarıtaş ile başrolü paylaşan Hande Erçel, son olarak başrollerinde Serkan Çayoğlu, Kaan Yıldırım, Hazal Subaşı ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın da yer aldığı Halka dizisinin kadrosuna dahil oldu.

Hande Erçel Eğitimi

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde okumaya devam etmektedir. 2012’de Azerbaycan’da yapılan güzellik yarışmasına katılmış ve ikinci olmuştur.

Hande Erçel Kerem Bürsin

Kanal D’de yayınlanan Güneşin Kızları dizisinde Selin Yılmaz Mertoğlu karakterini canlandırmıştır. Haziran 2016’da Aşk Laftan Anlamaz dizisinde canlandırdığı Hayat Uzun Sarsılmaz karakteriyle ekranlara geri döndü. Şimdilerde Kerem Bürsin ile başrollerini paylaştığı Sen Çal Kapımı dizisinde rol almaktadır.

Hande Erçel Dizileri

 • 2012-2013 -Tatar Ramazan- Kendisi -Yardımcı oyuncu
 • 2013-2014 -Çalıkuşu -Zahide -Yardımcı oyuncu
 • 2014 -Çılgın Dersane Üniversitede- Meryem -Yardımcı oyuncu
 • 2015 -Hayat Ağacı -Selen Karahanlı- Yardımcı oyuncu
 • 2015-2016 -Güneşin Kızları -Selin Yılmaz Mertoğlu -Başrol oyuncusu
 • 2016-2017 -Aşk Laftan Anlamaz- Hayat Uzun Sarsılmaz -Başrol oyuncusu
 • 2017-2018 -Siyah İnci -Hazal Gürpınar- Başrol oyuncusu
 • 2019 -Halka- Müjde Akay -Başrol oyuncusu
 • 2019 -Azize- Azize Günay -Başrol oyuncusu
 • 2020-2021 -Sen Çal Kapımı -Eda Yıldız Bolat -Başrol oyuncusu

Hande Erçel Sinema Filmleri

 • 2021 -Mest-i Aşk -Kimiya Hatun -Başrol Oyuncusu Hasan Fathi

Hande Erçel Biyografisi, Hande Erçel nereli? Hande Erçel kaç yaşında? Hande Erçel hangi dizilerde oynadı?

YORUM YAP