Sinem Kobal kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Sinem Kobal 14 Ağustos 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Rize, Hemşin,li bir ailenin kızıdır. Babası inşaat mühendisi, annesi ise ev hanımıdır.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Sinem Kobal kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Sinem Kobal Kimdir? 14 Ağustos 1987 İstanbul doğumlu Türk oyuncudur. 14 Ağustos 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Rize, Hemşinli bir ailenin kızıdır.

Babası inşaat mühendisi, annesi ise ev hanımıdır. Kerem adında Selena dizisinde Atacan Baybars adlı karakterini canlandıran bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

Sinem Kobal Kimdir?

Star TV’de yayınlanan Hürrem Sultan dizisinde rol Ayşe karakterini canlandırmıştır. Sinem Kobal, dört yaşında Yıldız Alper bale okulunda başladığı bale eğitimine sekiz yıl devam etmiştir. Royal Akademi’den diplomasını almıştır. İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni 2001 yılında bitirmiştir. Başarılı bir öğrenci olan Sinem Kobal, ortaokulda öğrenci iken, voleybol takımıyla ikincilik ve step birinciliği kazanmıştır. Şimdi ise latin dansı ve Aikido sporu yapmaktadır.

Dormen Tiyatrosunda aldığı eğitimle sanat hayatına giriş yapmış, henüz 13 yaşındayken ilk kez “Dadı” adlı televizyon dizisinde rol almaya başlamıştır. Daha sonra bir sezon da Uygur Tiyatrosu’nda çalışmıştır.

Sinem Kobal kaç yaşında?

1987 İstanbul doğumlu Türk oyuncu 2024 yılı itibarı ile 37 yaşındadır.

Sinem Kobal ne mezunu

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü mezunudur.

Sinem Kobal nasıl ünlü oldu?

atv’de yayınlanmış olan Selena adlı bir fantastik dizide Selena adlı bir karakteri oynamıştır. Bu dizideki Selena karakteriyle geniş kitlelerce tanınmıştır. Akatlar Kültür Merkezi’nde yapılan “Jetix Çocuk Ödülleri Ödül Töreni”nde başrolünü oynadığı Selena dizisi En Sevilen Yerli Televizyon Dizisi seçilmiş, Sinem Kobal ise yine bu törende En Sevilen Türk Kadın Oyuncu seçilmiştir.

2010 Yazında Kanal D’de başlayan daha sonra Star TV’de yayınlanan Küçük Sırlar dizisinde Su karakterini canlandırdı.

--------------------------------------

Sinem Kobal kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

5 Şubat 2010’da Romantik Komedi filminde “Didem” karakterini canlandırdı. 14 Şubat 2013’de ise Romantik Komedi 2 vizyona girdi, bu filmde Kobal aynı rolü tekrarladı.

Sinem Kobal Eşi kim?

Sinem Kobal, 2016 yılında oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile hayatını birleştirdi. Çiftin 21 Ekim 2020 yılında bir kız çocukları oldu.

Sinem Kobal kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Sinem Kobal kızı Lalin ile

Geçtiğimiz yıl ilk kez anne-baba olmanın mutluluğunu yaşayan ünlü çift Sinem Kobal ile Kenan İmirzalıoğlu, kızlarına Lalin adını vermişti. Kısa bir süre sonra ikinci kez anne-baba olacaklarını öğrenen ikili, 16 Mayıs tarihinde Leyla’ya kavuştu.

Sinem Kobal Filmleri

 • 2006 -Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu -Bianca
 • 2008 -Ayakta Kal Yasemin
 • 2010 -Romantik Komedi -Didem
 • 2013 -Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda
 • 2015 -Yaktın Beni -İpek

Sinem Kobal Dizileri

 • 2005 -Nefes Nefese -Aslı Gül
 • 2006 -Belalı Baldız- Cavidan 1 bölüm (6)
 • 2006–2009 -Selena -Selena Başrol Oyuncusu
 • 2010–2011 -Küçük Sırlar- Su Başrol Oyuncusu
 • 2014–2015 -Gönül İşleri- Sevda Başrol Oyuncusu
 • 2015 -Analar ve Anneler -Zeliha Başrol Oyuncusu
 • 2017- Yüz Yüze Seliha- Başrol Oyuncusu

YORUM YAP