Oğuzhan Koç kimdir, nereli, kaç yaşında?

Oğuzhan Koç, 13 Mayıs 1985 tarihinde Erzincan, Refahiye’de doğmuştur. Bahattin ve Kıymet Koç çiftinin ikinci erkek çocuklarıdır. 13 Mart 1992 tarihinde yaşanan Erzincan depreminin ardından ailesiyle Bursa’ya taşındı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Oğuzhan Koç kimdir, nereli, kaç yaşında?

Oğuzhan Koç Kimdir? 13 Mayıs 1985 tarihinde Erzincan, Refahiye’de doğmuştur. Bahattin ve Kıymet Koç çiftinin ikinci erkek çocuklarıdır.

13 Mart 1992 tarihinde yaşanan Erzincan depreminin ardından ailesiyle Bursa’ya taşındı. Müzik eğitimi veren özel bir koronun (Ali Cengiz Çelenk Korosu) giriş sınavlarına katıldı ve kazandı.

Oğuzhan Koç Biyografisi, Oğuzhan Koç nereli? Oğuzhan Koç hangi dizilerde oynadı? Oğuzhan Koç kaç yaşında?

Oğuzhan Koç Kimdir ne mezunudur?

8 yaşında Bursa Devlet konservatuvarı hocalarından müzik eğitimi almaya başladı, 16 yaşına kadar devam etti. İlkokulun ardından Gazi Anadolu Lisesi’ne girdi, ortaokul ve lise hayatına orada devam etti. Henüz lisede olmasına rağmen grubuyla üniversite şenliklerinde konserler verdi. Ortaokul ve lisede amatör olarak tiyatro ile ilgilendi. Lisede sınıf arkadaşı oyuncu Eser Yenenler ile arkadaş oldu.

Bir yıl İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okudu olmadı. 2005 yılında İstanbul’a geldi, Eser Yenenler’in yanına yerleşti. Grup kurdu çeşitli yerlerde müzik yaptı, şarkı söyledi. İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümünde okumaktadır.

Oğuzhan Koç Kimdir?

2007 yılı ağustosunda BKM Atölye Oyuncuları arasına katıldı. 2009 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı Neşeli Hayat filminde oynadı. “Çok Güzel Hareketler Bunlar” komedi programında oynadı. Oğuzhan Koç, “Çok Güzel Hareketler Bunlar” isimli komedi programında sergilediği oyunculuk performansına müzik yeteneğini de ekleyerek kısa sürede adından sıkça söz ettirmeyi başardı.

--------------------------------------

Oğuzhan Koç, şarkıcı Ferhat Göçer’e söz ve müziği kendisine ait olan “Gül ki Sevgilim” adlı şarkıyı vermiştir. 2009 yılındaki Gülben Ergen’in “Uzun Yol Şarkıları” albümündeki “Giden Günlerim Oldu” şarkısı da Oğuzhan Koç’a aittir. Oğuzhan Koç, Star TV’de 2013 Mayıs ayında Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak ile beraber 3+1 isimli gece şovuna başladı. Proğramı Acun Ilıcalı’nın satın almasıyla 5 Ekim 2013 tarihinden itibaren “3 Adam” adıyla devam etmektedir.

Oğuzhan Koç, Zeynep Koçak ile birliktedir. 8 senelik beraberlikten sonra 2015 yılında ayrıldılar.

Oğuzhan Koç nasıl ünlü oldu?

Oğuzhan Koç 2014 yılında Murat Dalkılıç’ın “Daha Derine” albümüne “Bu Nasıl Aşk” isimli şarkıyı verdi. Aynı zamanda arkadaşı İbrahim Büyükak’ın Küçük Esnaf filmi için “Berhudar Olmak Zor” isimli şarkıyı yaptı. TV8’deki O Ses Çocuklar yarışmasının 2. sezonunda jüri üyesi olarak yer aldı ve yarışmada birinci oldu.

Oğuzhan Koç eşinden boşandı mı?

Oğuzhan Koç, sosyal medyada yaptığı açıklamada Demet Özdemir ile “Evliliğimizi bir süredir yürütemediğimizi görüp sona erdirme kararı aldığımız doğrudur.” dedi

Oğuzhan Koç dizi ve filmleri

  • 2018 – Yol Arkadaşım 2
  • 2017 – Yol Arkadaşım
  • 2017 – Doru (Seyis 2)(Sinema Filmi)
  • 2015 – Bana Baba Dedi -Bana Baba Dedi (Kaan) (TV Dizisi)
  • 2010 – Çok Filim Hareketler Bunlar
  • 2009 – Neşeli Hayat -Neşeli Hayat (Timur) (Sinema Filmi)
  • 2008 – 2010 – Çok Güzel Hareketler Bunlar (TV Dizisi)

YORUM YAP