Nevşin Mengü kimdir? kaç yaşında, nereli?

Nevşin Mengü kimdir? 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Burak adında bir erkek kardeşi olan Nevşin Mengü, politikacı Şahin Mengü ve Figen Mengü’nün kızıdır.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Nevşin Mengü kimdir? kaç yaşında, nereli?

Nevşin Mengü kimdir? 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Burak adında bir erkek kardeşi olan Nevşin Mengü, politikacı Şahin Mengü ve Figen Mengü‘nün kızıdır.

Nevşin Mengü ne mezunu

1982 yılı Ankara doğumlu Türk gazeteci ve sunucu. İlköğrenimini Ankara’da, ortaöğrenimini Ted Ankara Kolejinde, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesinde “Türkiye üzerine toplumsal incelemeler” alanında aldı.

Nevşin Mengü nün annesi kim?

Politikacı Şahin Mengü’nün kızıdır. “Özgürlüklere bakış açısı” ve “kimlikleri tanıma” anlamında liberal olduğunu dile getirmiştir. Bir röportajında çocukluğundan beri vegan olduğunu söyleyen Nevşin Mengü kimdir? Nevşin Mengü kaç yaşında, nereli? Nevşin Mengü hayatı ve biyografisi nedir?

Nevşin Mengü kimdir?

Nevşin Mengü (2 Mayıs 1982, Ankara), Türk gazeteci ve sunucu. İlköğrenimini Ankara’da, ortaöğrenimini Ted Ankara Kolejinde, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesinde “Türkiye üzerine toplumsal incelemeler” alanında aldı.

Nevşin Mengü Gazetecilik kariyeri

Televizyonculuğa 2005 yılında Kanaltürk televizyonunda başladı ve bu kanalda Kadınlar Kulübü adlı programı sundu. Bir yıl sonra Habertürk’te muhabirliğe başlayan Mengü, One Ajans tarafından gelen Tahran muhabirliği teklifi üzerine bu kanaldaki görevini bıraktı ve 1,5 yıl ajansın Tahran temsilciliğini yaptı.

--------------------------------------

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’na prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans’ta bir süre görev alan sunucu, altı ay Hürriyet gazetesinde de çalıştı. CNN Türk kanalında editörlük ve sunuculuk yaptı. Temmuz 2011’de mensubu bulunduğu medya grubu DYH’in bünyesindeki Kanal D’nin ana haber sunucusu Mehmet Ali Birand’ın sağlık sorunları nedeniyle yayına çıkamaması sonucu aynı gün içinde iki farklı televizyon kanalında ana haber bülteni sundu.

31 Ekim 2017 tarihinde BirGün gazetesinde yazmaya başladı. DW Türkçe YouTube kanalında her salı TSİ 21:00’de Bire Bir programını sunmaya başladı. 30 Kasım 2020’de tekrar yayına başlayıp 25 Aralık 2020’de kapanan İstanbul merkezli Olay TV’de Ana haber‘>Haber Bülteni’ni sundu. 14 Temmuz 2020 tarihinden itibaren YouTube’da Bugün Ne Oldu? 15 Eylül 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. başlığıyla günlük haber sunmaktadır. 2021’de FOX’da başlayan Orta Sayfa adlı programda yer almaktadır.

Nevşin Mengü kimdir

Nevşin Mengü Kişisel yaşamı

Politikacı Şahin Mengü’nün kızıdır. “Özgürlüklere bakış açısı” ve “kimlikleri tanıma” anlamında liberal olduğunu dile getirmiştir. Bir röportajında çocukluğundan beri vegan olduğunu söylemiştir.

Nevşin Mengü Kitapları

  • İnsanın Düşünmekten Canı Yanar mı? (Everest Yayınları, 2017 – ISBN 6051852089)
  • Herkes İstediği Gibi Yaşasın (Büşra Cebeci ile birlikte) (İletişim Yayınları, 2021)

YORUM YAP