Kendime Yardım Etmek İstiyorum – Saliha Erdim

Saliha Erdim Kitapları arasından yer alan ‘Kendime Yardım Etmek İstiyorum: Hayati Daha İyi Anlayabilmek için’ kitabı son zamanlarda gündem oldu.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kendime Yardım Etmek İstiyorum – Saliha Erdim

Saliha Erdim Kendime Yardım Etmek İstiyorum: Hayati Daha İyi Anlayabilmek için kitabı son zamanlarda gündem oldu.

Saliha Erdim Hanımefendinin Kendime Yardım Etmek İstiyorum eseri hakkında kısa bir özeti aşağıda sizler için derledik.

Hayatı daha İyi Anlayabilmek İçin

“Gündelik hayatımızda gözden kaçırdığımız ve sıradan gördüğümüz konulara sıradışı psikolojik yaklaşımlar.”

Bu kitap; insanın, eşyanın ve ilişkilerin hâkim kanunlarını öğrenerek, onlara göre doğru yaşama çabasının bir ürünüdür.

İnsanın en önemli muhatabı kendisidir ve aklını kullananlar sözü ilk önce ve en çok kendilerine söylerler. Olumlu ya da olumsuz yaşanan her olay bir öğretmendir, kişiye tecrübe kazandırır ve öğrenmeye açık zihinlere dersler verir. Eğer ders alınırsa bu tecrübeler kişiyi olgunlaştırır ve hayatı daha iyi anlamasına ve bundan sonra daha doğru yaşamasına zemin hazırlar.

Kendime Yardım Etmek İstiyorum

İnsan zihni örneklerle, öykülerle ve temsillerle daha iyi bir şekilde öğrenir. Oluş ve bozuluş kanunlarını öğrenip ona göre ilişkiyi temellendirmek, hem zihni öğrenmeye açık tutar, hem kanunları görme sanatını öğretir hem de kendisini daha iyiye doğru gelişime ve değişime hazır bulundurur.

--------------------------------------

Her doğru adımın, yaratıcıyla aramızdaki engelleri kaldıracağı inancıyla, bu kitabın daha iyi bir kul ve daha iyi bir insan olma çabanızı desteklemesi duasıyla.

İlk Baskısı 2017 yılında basılan kitap 408 sayfadan oluşmaktadır. Ciltsiz bir tasarıma sahiptir.

Saliha Erdim Kitapları

Saliha Erdim Kimdir?  1956 Samsun Havza doğumlu. İlkokulu Vezirköprü’de orta okulu Çorum Sağlık Okulu’nda, liseyi Zeynep Kamil Sağlık Meslek Lisesi’nde okudu.

Yüksek öğrenimine Hacettepe Yüksek Hemşirelik Okulu’nda devam ederken, üniversite çevrelerinde odaklanan terör olayları sebebiyle yarım bırakmak zorunda kaldı.

Daha sonra Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler Bölümü’nde okudu fakat kıyafet engeli yüzünden mezun olamadı. Ancak, eğitim sürecini, çeşitli çevre ve ortamlarda, yaygın eğitim kurumlarında devam ettirdi. Kişisel gelişim-yaşam yönetimi, diksiyon ve fonetik, iletişim becerileri ve beden dili, holistik sağlık, eğitimcinin eğitimi, Ya-pa okul öncesi eğitimi, alanlarında kurslara-seminerlere katılıp belgeler aldı.

Devamı İçin Tıklayınız

SALİHA ERDİM KİMDİR?

YORUM YAP