Emel Dede kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Emel Dede, 1989 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açtı. Yaşamını İstanbul’da devam ettiren Emel Dede, eğitimini burada tamamladı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Emel Dede kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Emel Dede Kimdir? 5 Mayıs 1989 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimini İstanbul’da bitirmiştir. Lise eğitimi sonrasında oyunculuk üzerine çalışmalar yapmaya başlamıştır.

Emel Dede Ne Mezunudur?

Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi- Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur.

35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi alan Emel Dede; ilk oyunculuk deneyimini 2010 yılında rol aldığı Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi ile yaşamıştır.

Emel Dede Kimdir

Emel Dede Kimdir?

Aktif olarak dizi ve reklam filmlerinde yer alan başarılı isim, Yeşim Ceren Bozoğlu’ndan Birebir Oyunculuk eğitimi almıştır. Bu süreçte eğitim aldığı diğer alanlar ise 35,5 Akademi, kamera önü oyunculuk eğitimi ve 3Mota’da almış olduğu eğitimlerdir. Aktif kariyeri içerisinde Uludağ gibi markaların reklam filmlerinde yer alan Emel Dede, dizi kariyerine Aşk ve Ceza isimli yapımla adım atmıştır.

Sevda Kuşun Kanadında, Seddülbahir 32 Saat, Alın Yazım, Aşkın Bedeli, Emanet, İsimsizler, Çukur ve Kuzgun dizilerinde rol almıştır.

ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Gonca karakterine oynamıştır.  Emel Dede, 1.72 metre boyunda, 52 kilo ve Başak burcudur. Sevda Kuşun Kanadında, Seddülbahir 32 Saat, Alın Yazım, Aşkın Bedeli, Emanet, İsimsizler, Çukur ve Kuzgun dizilerinde rol almıştır.

--------------------------------------

Aşk ve Ceza isimli çalışması sonrasında Küçük Kadınlar, Öyle Bir Geçer Zamanki gibi ekranların popüler projelerinde de rol alan, oyunculuğu ve güzelliğiyle dikkatleri üzerine toplayan Emel Dede, devam eden süreç içerisinde Alın Yazım ve Emanet gibi yapımlara da dahil olmuştur.

Ekranlardan bir süre uzak kalmasına karşın kariyerine Seddülbahir 32 Saat projesiyle dönüş yapan oyuncu bu dönemde Aşkın Bedeli ve son olarak Sevda Kuşun Kanadında dizilerinde rol almıştır.

Emel Dede’nin menajeri Tuncay Altunoğlu’dur.

Emel Dede Mesleği

Oyuncu ve psikologtur. Emel Dede hangi ajans ile çalışıyor? Talento Menajerlik ajansı ile çalışmaktadır.

Emel Dede Kimdir

Emel Dede Dizileri

  • 2019 – Kuruluş Osman (Gonca) (TV Dizisi)
  • 2019 – Kuzgun (Meryem’in Gençliği) (TV Dizisi)
  • 2017-2018 – Çukur (Aylin) (TV Dizisi)
  • 2017 – İsimsizler (Berfin) (TV Dizisi)
  • 2016 – Sevda Kuşun Kanadında (Leyla) (TV Dizisi)
  • 2015 – Seddülbahir 32 Saat (Cemile) (TV Dizisi)
  • 2014-2015 – Alın Yazım (TV Dizisi)
  • 2014 – Emanet (TV Dizisi)
  • 2013 – Aşkın Bedeli (TV Dizisi)
  • 2010 – Öyle Bir Geçer Zaman ki (TV Dizisi)

YORUM YAP