Demet Akalın kimdir? Kaç yaşında, nereli?

Demet Akalın, 23 Nisan 1972 doğumlu, Türk şarkıcı ve eski manken. Gölcük, Kocaeli’de doğdu ve lise eğitimini Barbaros Hayrettin Lisesi’nde tamamladı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Demet Akalın kimdir? Kaç yaşında, nereli?

Demet Akalın Kimdir? 23 Nisan 1972 tarihinde Kocaeli, Gölcük’de doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Gölcük’te bitirdi. Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinden mezun oldu.

Demet Akalın hangi üniversite mezunu?

İlkokul yıllarında gazeteci ya da öğretmen olma hayalleri kurardı. O zamanki Üniversite sınavı şartları günümüze göre daha zor olduğu için hayalleri suya düştü. Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinden mezun oldu.Ne yapacağım ne yapacağım diye düşünürken annesinin elinden tutmasıyla soluğu Yaşar Alptekin’in Mankenlik kursunda aldı ve arkası geldi.

1990 senesinde Mayo Güzeli seçildi. Ardından Neşe Erberk ajansda mankenlik yapmaya başladı. Hani o zamanlarda mankenlik ciddi ve iyi bir meslekti. Büyük performansla mesleğini sürdürürken bir gün sesinin güzelliğinin farkına vardı ve mankenlikte zirvedeyken “hadi bir de şarkı söyliyim” dedi ve en iyi gazinolarda dev isimlerin kadrosunda başladı yeni mesleğini icra etmeye başladı.

Başardığını düşündüğü bir zamanda “hadi bir albümün olsun” dedi ve “SEBEBİM” adlı albümünü piyasaya çıkardı, işler yolunda gitti yani başarıya bir başarı daha eklendi ve artık mankenliği bırakıp tamamen şarkı söylemeyi seçti.

Daha sonra da “SENİN ANAN GÜZEL Mİ?” dedi ve ilk single çalışmasını çıkardı. O ekstra senin bu exstra benim derken artık sahnelerin bir parçası oldu.

--------------------------------------

Demet Akalın 2006 yılında çıkardığı “Kusursuz 19” albümünü için MÜ-YAP’tan altın ödül aldı. Yine 2006 yılında Kral TV Video Müzik Ödüllerinde “Afedersin” adlı şarkısı ile “En İyi Pop Kadın Sanatçı” ve “Yılın Şarkısı” ödülünün sahibi olmuştur. Bunlardan başka daha bir çok ödül sahibidir.

Mankenlik döneminde de, adını ülkeye duyuran Demet Akalın, İbrahim Kutluay ile olan uzun birlikteliği ile de magazin haberlerinde bol bol yer aldı.

Demet Akalın Miss Turkey e katıldı mı?

Sosyal medyadan sık sık günlük hayatından kesitler sunan Demet Akalın, son paylaşımıyla takipçilerini adeta nostaljik bir yolculuğa çıkardı. Akalın, Nursena Say’ın birinci seçildiği Miss Turkey 2022 yarışmasından sonra yıllar önce objektif karşısında verdiği pozunu gözler önüne serdi

Demet Akalın kimdir? Kaç yaşında, nereli?

Demet Akalın kimdir? Kaç yaşında, nereli?

Demet Akalın kaç kez evlendi?

1.evliliği: Oğuz Kayhan ile Temmuz 2006 yılında evlendi, 3 ay sonra boşandı.

2.evliliği: Önder Bekensir ile 22 Ocak 2010 tarihinde evlendi, 27 Temmuz 2010 tarihinde boşandı.

3.evliliği: Demet Akalın, 23 Nisan 2012 yılında Okan Kurt ile evlendi. Hala daha mutlu bir evlilik sürdürüyor.


Demet Akalın Filmleri

Osman Pazarlama (2016)

Demet Akalın Dizileri

En İyi Arkadaşım (2006)

Demet Akalın Programları

2007: Daha Ne Olsun
2010: Evlilik Hayatı
2020: Demet ve Alişan ile Sabah Sabah
2021: Gelinim Mutfakta
2023-: Gel Konuşalım

YORUM YAP