Berkay Ateş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Berkay Ateş Kimdir? 19 Şubat 1987 yılı İstanbul doğumlu tiyatrocu, oyuncu ve tiyatro yazarıdır. Ateş, anne tarafından Malatya, baba tarafından ise aslen Ardahanlıdır.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Berkay Ateş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Berkay Ateş Kimdir? 19 Şubat 1987 yılı İstanbul doğumlu tiyatrocu, oyuncu ve tiyatro yazarıdır. Ateş, anne tarafından Malatya, baba tarafından ise aslen Ardahanlıdır.

Berkay Ateş ne mezunu

Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik- Matematik bölümünü kazanmış ancak daha sonrasında bölümü bırakarak Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Semaver Kumpanya’da tiyatro kariyerine başlayan Berkay Ateş, Mimar Sinan Üniversitesi sınıf arkadaşları Emir Çubukçu ve Can Kulan ile D22 Tiyatrosunu kurmuştur. İnsanın Kaderi İnsandır mottosuyla yola çıkan tiyatro Galata’da kurulmuştur. Ancak maddi koşullar ve Beyoğlu’nun son dönemdeki değişimi sebebiyle tiyatro Kadıköy’de bir köşke taşınmıştır.

Berkay Ateş Kaç yaşında?

19 Şubat 1987 yılı İstanbul olan Berkay Ateş 2024 yılı itibarı ile 37 yaşındadır.

Berkay Ateş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Berkay Ateş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Berkay Ateş, aynı zamanda D22 oyunlarından; Kuş Öpücüğü, Yirmi Beş, Karabatak ve Hak oyunlarının yazarıdır. Ateş, 2017 yılında verilen Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri Tiyatro dalında “Hakikat, Elbet Bir Gün” adlı oyunuyla kazanmıştır.

--------------------------------------

Berkay Ateş nasıl meşhur oldu

Star TV ekranlarında yayınlanan ve oyuncu kadrosunda Cansu Dere, Vahide Perçin, Can Nergis, Beren Gökyıldız ve Nazlı Gonca Vuslateri gibi isimlerin yer aldığı Anne dizisinde Cengiz Yıldız karakterini oynamış ve oyunculuğu ile dikkat çekmiştir.

Berkay Ateş son olarak Kanal D’de yayınlanan başrollerini Farah Zeynep Abdullah ile Ömer Berk Cankat’ın paylaştığı Gülizar filminde Fettah karakterini oynamıştır. Berkay Ateş, 2018 yılı itibariyle fenomen dizi Çukur’un kadrosuna katılmıştır.

Film kariyerine ilk olarak 2013 yılında başrolünde Nihan Belgin ve Umut Beşkırma oynadığı Yarım Kalan Mucize filmi ile başlamıştır.

2015 yılında Emin Alper’in yazıp yönettiği, başrolünü Mehmet Özgür ile paylaştığı Abluka filmde yer almış ve bu film “Uluslararası Altın Koza’da” en iyi film ödülünü almıştır.

Berkay Ateş, 2015 senesinde 22. Altın Koza Film Festivali’nde “Umut Veren Genç Erkek Oyuncu” ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Berkay Ateş nereli Alevi mi?

Berkay Ateş 19 Şubat 1987’de İstanbul’da dünyaya geldi. Anne tarafından Malatyalı, baba tarafından Ardahanlı’dır. Berkay ateş, kendisi gibi oyuncu Saruhan Hünel’e benzerliği ile ön plana çıkmaktadır.

Berkay Ateş Filmleri

 • 2013 -Yarım Kalan Mucize -İsyancı Yardımcı Oyuncu
 • 2015 -Abluka Ahmet -Başrol Oyuncusu
 • 2019 -Görülmüştür- Zakir Başrol Oyuncusu

Berkay Ateş Dizileri

 • 2016 -İstanbul Sokakları- Saltuk Yardımcı Oyuncu
 • 2016-2017 -Anne -Cengiz Yıldız
 • 2018 -Gülizar -Fettah
 • 2018-2020 -Çukur- Mahsun/Fikret
 • 2020 -Alef -İdris –
 • 2020-2021 -Alev Alev- Ozan Akınsel Başrol Oyuncusu
 • 2021-2022 -Sadakatsiz- Aras Ateşoğlu
 • 2023- Aldatmak

YORUM YAP