Cansu Dere kimdir, kaç yaşında?

Cansu Dere Kimdir? 980 yılında Ankarda dünyaya geldi. Ailesi Yunanistan göçmeniydi. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. İzmir Vali Vecdi Gönül Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini İstanbul ÜniversitesiArkeoloji Bölümü’nde aldı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Cansu Dere kimdir, kaç yaşında?

Cansu Dere Kimdir? 980 yılında Ankarda dünyaya geldi. Ailesi Yunanistan göçmeniydi. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. İzmir Vali Vecdi Gönül Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini İstanbul ÜniversitesiArkeoloji Bölümü’nde aldı.

Cansu Dere ailesi nereli?

Anne tarafından İzmir, İstanbul ve Selanik kökenli, baba tarafından ise Bulgaristan kökenlidir. Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olan Dere, özellikle Sıla ve Eyşan rolleriyle akıllarda yer etmiştir. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı.

Cansu Dere ne zaman ünlü oldu?

2000 yılında Kanal D Miss Turkey 3. güzeli oldu ve profesyonel mankenlik yapmaya başladı.

Cansu Dere Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nü yarıda bırakarak mankenlik mesleğine ağırlık vermiştir. Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu, Ümit Ünal, Evrim Timur, Arzu Kaprol, Bahar Korçan Dilek Hanif gibi moda tasarımcılarının defilelerinde yer almıştır. ITKIB’nin tüm yurt dışı organizasyonlarında Türkiyeyi temsil eden Cansu Dere, 2002 ve 2003 yılları arasında Paris’de çeşitli defilelere katılmış ve birçok önemli fotoğrafçıyla çalışmalar gerçekleştirmiştir.

2000 yılında televizyon dünyasına girmiştir. İlk sunuculuk deneyimini Kanal D’deki Çocuk ve Müzik programıyla yaşamıştır. Ardından 2004 yılında Show TV’de yayınlanan Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmayı sunmuştur. NTV’de yayınlanan Life Style Moda programında sunuculuğun yanı sıra editörlük de yapmıştır. 2005’te yine NTV’de N Moda programının sunuculuğunu üstlenmiştir.

2004’te Hilal Saral’ın yönettiği Nazan’ı oynadığı Metro Palas adlı diziyle oyunculuğa adım atmıştır. Daha sonra Türkan Derya’nın yönettiği Alacakaranlık adlı dizide Irmak Bozoğlu karakterini canlandırmıştır. Zeynep Günay Tan’ın yönettiği 2005’teki Güz Yangını dizisindeki Ceylan rolüyle dikkatleri çeken Dere, bu dönemde Çağan Irmak’ın TV filmi formatında çektiği Kabuslar Evi filminde köylü Esma karakterini oynamıştır.

--------------------------------------

Cansu Dere Kimdir

2006-2008 yılları arasında Sıla isimli dizide Mehmet Akif Alakurt ile birlikte başrol oynayarak popülerliğini arttırmıştır. Sıla karakteri ile yer aldığı dizi ile hayran kazanmaya başlamıştır.

2007`de Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte rol aldığı “Son Osmanlı Yandım Ali” adlı, Defne karakterini oynadığı dönem filmi 1 milyonun üstünde seyirci tarafından izlenmiştir. 2009 yılında Acı Aşk adlı, Onur Ünlü’nün senaryosunu yazdığı, Taner Elhan’ın yönettiği bir filmde rol almıştır. Halit Ergenç, Songül Öden ve Ezgi Asaroğlu ile başrolleri paylaşmıştığı filmde Oya adlı bir fotoğrafçıyı oynamıştır.

2009’da döneme damgasını vuran Ezel dizisindeki Eyşan rolü ile daha da ünlenmiştir. Yine 2009 yılında Totally Spies:Casus Kızlar Her şey Nasıl Başladı? filminde Alex ve Mandy karakterlerini seslendirmiştir. 2010’da Yahşi Batı filminde Mary Lou karakterini oynamıştır.

2011’de Serdar Akar’ın yönettiği 3. sinema filmi Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm’ü çekmiştir. Filmde Songül isimli bir polisi canlandırmıştır. 2012’de El Yazısı filminde yine başrolü üstlenmiştir. Dere bu kez küçük bir kasabada eczacılık yapan Zeynep rolünü üstlenmiştir.

Son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde İranlı Firuze karakteri ile yer almıştır.

Cansu Dere Filmleri ve Dizileri : 

 • 2020- Sadakatsiz- Asya Yılmaz- Başrol
 • 2019 -Ferhat ile Şirin- Banu Karalı- Başrol
 • 2018 – Şahsiyet (Nevra Elmas) (TV Dizisi)
 • 2016 – Anne (Zeynep Güneş) (TV Dizisi)
 • 2015 – Beyaz Gece (Yok) (TV Dizisi)
 • 2012 – El Yazısı (Zeynep) (Sinema Filmi)
 • 2012 – 2013 – Muhteşem Yüzyıl – 3. Ve 4. Sezon (Firuze) (TV Dizisi)
 • 2011 – Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (Songül) (Sinema Filmi)
 • 2009 – Yahşi Batı (Mary Lou) (Sinema Filmi) 2009
 • 2009 – 2010 – Ezel (Eyşan Tezcan Atay) (TV Dizisi)
 • 2009 – Casus Kızlar (Alex-Mandy-Seslendirme) (Sinema Filmi)
 • 2009 – Acı Aşk (Oya Yılmaz Ataoğlu) (Sinema Filmi)
 • 2006 – 2007 – Sıla (Sıla) (TV Dizisi)
 • 2006 – Son Osmanlı Yandım Ali (Defne) (Sinema Filmi)

YORUM YAP