Berk Oktay kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Berk Oktay Kimdir? 28 Ekim 1982’de Ankara’da doğdu. Manken, sinema ve dizi oyuncusudur. 2003 yılında Best model Of Türkiye yarışmasını kazandı. Profesyonel kariyerine manken olarak başladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Berk Oktay kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Berk Oktay Kimdir? 28 Ekim 1982’de Ankara’da doğdu. Manken, sinema ve dizi oyuncusudur. 2003 yılında Best model Of Türkiye yarışmasını kazandı. Profesyonel kariyerine manken olarak başladı.

Berk Oktay biyografisi, kaç yaşında? nereli Evi mi? Berk Oktay oynadığı dizi ve filmler

Annesi öğretmen, babası da muhasebe müdürüdür. Ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Berk Oktay, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliğinden mezun olarak tamamladı.

16 yaşında modellik yapmaya başlayan Oktay, 2000 yılına gelindiğinde 18 yaşındayken Ankara’da bir modellik ajansına kaydoldu. Daha sonra İstanbul’a gelen Oktay, Uğurkan Erez’le çalıştı ve 2001 yılında Best Model‘e katılıp ‘Gelecek Vaat Eden Model seçildi.

Berk Oktay Kimdir?

Berk Oktay Kimdir

Berk Oktay Mankenlik Kariyeri

2003 yılında Best model Of Türkiye yarışmasını kazandı. 2004 yılının Haziran ayından sonra yurtdışında devam eden Berk Oktay, Paris’e yerleşti ve Milano, Tokyo, Dubai, Moskova gibi şehirlerde D&G, Ferre, Gucci ve Prada gibi birçok markalarla çalıştı.

2000- 2006 yılları arasında modellik yaptı. 100’ün üzerinde defileye cıktı. Kariyerine 2004 yılının Haziran ayından sonra yurt dışında devam etti. Paris’e yerleşti ve Milano, Tokyo, Dubai, Moskova gibi şehirlerde D&G, Ferre, Gucci ve Prada gibi birçok markalarla çalıştı. Üniversite eğitimini tamamlamak için Türkiye’ye döndü ve 2007 yılının Şubat ayında Türker İnanoğlu’ndan aldığı teklifle Türvak’tan özel oyunculuk dersi alarak Erler Film ile sözleşmeyi imzaladı.

Berk Oktay nerede okudu?

Berk Oktay Eğitimi 

2006 yılının sonlarında yarım kalan üniversite eğitimini tamamlamak için Türkiye’ye döndü. 2007 yılının Şubat ayında Türker İnanoğlu’ndan film teklifi aldı. Türvak’tan özel oyunculuk dersi alarak Erler Film ile sözleşmeyi imzaladı.

2007 yılında “Tatlı Bela Fadime” adlı dizi ile dizi hayatına başlayan Berk Oktay, rol aldığı bu diziyle tanındı. 2008 yılında Akasya Durağı’nda Murat Aydın karakteriyle Yardımcı Oyuncu olarak yer aldı.

2009-2012 yılları arasında Sinan Bahadır karakteriyle ‘Arka Sokaklar’ dizisinde 124 bölümde rol aldı. 2012 yılında Türker İnanoğlu’nun yapımcılığında ATV’de yayınlanan “Alev Alev” adlı dizide oynadı.

2013 yılında Hakan karakteriyle “Benim Hala Umudum Var” adlı dizide rol aldı. Berk Oktay, 2013 eylül ayında evinde beslediği Rottweiler cinsi köpeğinin saldırısına uğrayarak yüzünden yaralandı, hastanede yüzüne 35 dikiş atıldı.

--------------------------------------

Berk Oktay’ın ilk eşi kimdir?

Berk Oktay, 21 Ağustos 2016 tarihinde Merve Şarapçıoğlu ile evlendi. Çiftin nikahını Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar kıydı. 2017 yılında Fox Tv’de yayınlanmaya başlayan “Savaşçı” dizisinde Yüzbaşı Kaan Bozok karakteriyle rol alan Berk Oktay, oyunculuk kariyerine halen bu dizide devam etmektedir.

Berk Oktay Evli mi?

Berk Oktay, bir yıl önce Yıldız Çağrı Atiksoy‘a böyle evlilik teklif etmişti. Yakışıklı oyuncu, el ele tutuştukları bu kareyi, “Beraber yaşlanalım mı?’ dedim, ‘Evet’ dedi” notuyla yayınlamıştı. Yıldız Çağrı Atiksoy Evlilik teklifi nasıl aldı?

Gazetecilerin, ”Evlilik teklifi nasıl geldi?” sorusuna oyuncu, ”Onu söylemem. O bize özel kalsın. Çok özel bir gündü” dediği sırada; Berk Oktay ise ”Nasıl sustum ama. Hanım ne diyorsa doğrudur. Doğru yolu bulmak gerekir” diye espri yaptı.

Yıldız ve Berk Oktay nasıl tanıştı?

Daha önce bir dizide birlikte rol alan Berk Oktay ve Yıldız Çağrı Atiksoy, yıllar sonra ortak arkadaşları Merve Özbey’in doğum günü partisinde bir araya geldi. İki oyuncu arasında başlayan yakınlaşma, kısa sürede aşka dönüştü. Sevilen oyuncu Berk Oktay, aşkı meslektaşı Yıldız Çağrı Atiksoy’da buldu!

 

Yıldız Çağrı Atiksoy Evlilik

“GEL DE EVET DEME”

Berk Oktay, bir yıl önce Yıldız Çağrı Atiksoy‘a böyle evlilik teklif etmişti. Yakışıklı oyuncu, el ele tutuştukları bu kareyi, “Beraber yaşlanalım mı?’ dedim, ‘Evet’ dedi” notuyla yayınlamıştı.

Atiksoy ise, mutluluğunu, “Gel de ‘Evet’ deme… Sonsuzluğumuz bir olsun sevgilim” sözleriyle takipçileriyle paylaşmıştı. Çifte takipçilerinden çok sayıda “Mutluluklar” mesajı yağmıştı.

Düğün hazırlıkları tam gaz devam eden ikili, ”Düğün tarihi belli değil ama eylül gibi düşünüyoruz. İkimizin de yoğun bir set dönemi var. Düğünü ya İstanbul’da ya da Alaçatı’da yapmayı düşünüyoruz” diyerek Dalkılıç’ı dinlemek için restorana geçtiler.

Berk Oktay Oynadığı dizi ve filmler

YORUM YAP