Başakşehir Kayapark Sakura Evleri Satış ve Proje Detayları

Başakşehir Belediyesi ve Famir Yapı iş birliği ile Kayabaşı Mahallesi’nde hayata geçirilen Başakşehir Kayapark Sakura Evleri ‘nin Başvuru Şartları, Fiyat listesi, Satış Ofisi tanıtım toplantısı detayları.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Başakşehir Kayapark Sakura Evleri Satış ve Proje Detayları

Başakşehir Belediyesi ve Famir Yapı iş birliği ile Kayabaşı Mahallesi’nde hayata geçirilen Başakşehir Kayapark Sakura Evleri ‘nin Başvuru Şartları, Fiyat listesi, Satış Ofisi tanıtım toplantısı detayları…

1 buçuk yıl içerisinde teslim edilmesi hedeflenen yeni sosyal konut projesinde 445 daire bulunuyor. Başvuruların alındığı projedeki 2+1 daireler 575 bin liradan 3+1 daireler ise 750 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Başakşehir Belediyesi güvencesiyle inşa edilecek Kayapark Sakura Evleri, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile Atatürk Olimpiyat Stadı ve Kayapark Millet Bahçesi’ne komşu olacak

‘Sağlığın merkezinde yemyeşil bir yaşam’ sloganıyla yapılan Kayapark Sakura Evleri’nin tanıtım toplantısında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir’in ulaşım kolaylığı, modern konut siteleri, sağlam zemini ve yeşil alanlarıyla İstanbul’un en çok tercih edilen ilçelerinden biri olduğunu söyledi.

KONUTLAR 1 BUÇUK YIL İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEK

Yeni projeleri de olduğunu aktaran Kartoğlu, “Başakşehir mutluluğun şehri, o yüzden insanların güzel ve mutlu yaşaması için bir yandan gelir paylaşımı projeleri üretirken bir yandan da sosyal belediyeciliğin vermiş olduğu gayretle kentsel dönüşüm projelerimize devam ediyoruz. Bugün lansmanını yaptığımız projemiz 445 daireden oluşuyor. Çam ve Sakura Hastanesi’nin hemen karşı çaprazında çok güzel bir proje olacak. Hedefimiz 1 buçuk yıl içerisinde projeyi bitirip vatandaşımıza teslim etmek. Kentsel dönüşümle ilgi bu proje devam ederken yılın ilk 6 ayı içerisinde yeni projeleri duyuracağız. İlan edeceğimiz projeler Şahintepe ve Ziya Gökalp Mahalleleri olacak. Orada hem uygun konutlar sunulacak hem de konut stokunu yenileyerek depreme hazırlıklı hale getireceğiz” dedi.

İLK 50 DAİRE KURA ÇEKİLİŞİ İLE SAHİBİNİ BULACAK

İstanbul’da en fazla konut üreten belediye olduklarını belirten Kartoğlu, “Proje 17 dönüm alanda 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor. Başvuru yapılabilir, ilk 50 daireyi kura ile vereceğiz. Sonra normal satışa döneceğiz. Kura için başvuru kayaparksakuraevleri.com adresi üzerinden yapılabilecek. Oradan şartları tutan bütün vatandaşlarımız başvurabilir. ‘Sağlığın merkezinde yemyeşil bir yaşam’ sloganıyla hayata geçirilecek Kayapark Sakura Evleri’nin aynı zamanda ilçemizin ilk kentsel dönüşüm projesi olacak. Kayapark Sakura Evlerimiz, doğanın ve sağlığın tam merkezinde yer alacak. Şehrin merkezinde, doğa ile iç içe yeni bir yaşamı herkes için mümkün kılacak” diye konuştu.

BAŞEL, DAİRELERİN FİYATINI AÇIKLADI

Famir Yapı’nın Proje Müdürü Serkan Başel ise “6 bloktan oluşan proje kapsamında, iki farklı tipte 267 adet 2+1 ile 178 adet 3+1 daire, ön talep fırsatı ve maliyetine yakın fiyatlarla satışa sunulacak. 17 bin 420 metrekare alan üzerinde yükselecek kentsel dönüşüm projesi, İstanbul Havalimanı’na yakınlığı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantısı, şehrin her bölgesine ulaşım imkanı sağlayan metro hatları ve otobüs güzergahları ile sakinlerine seçkin bir lokasyon avantajı da sunacak” ifadelerini kullandı.

Ön Başvuru Şartları ve Sözleşmesi

1. Kayapark Sakura Evleri kampanyası 50 Adet Kura ile belirlenecek hak sahipliği için ÖN TALEP TOPLAMA, 17 Ocak 2022 tarihinde başlayıp, 27 Ocak 2022 mesai bitiminde sona erecektir.

2- Kampanya Lansman Satışları 50 Adet daire sınırlı olup başvuru süreci sonunda hak sahipliği Noter huzurunda yapılacak Kura ile belirlenecektir.

3- Noter huzurunda yapılacak daire belirleme kurasında her daire için 1 Asil 1 Yedek olmak üzere 2 hak sahibi belirlenecektir. İlgili daire için Asil ve Yedek talihlinin hakkından vazgeçmesi halinde ilgili daire genel satış listesine dahil olacaktır.

4- Kuraya girecek hak sahibinin son 2 yıldır İstanbul’da ikamet ediyor olması gerekmektedir.

5- Kuraya girecek hak sahibinin üzerinde İstanbul il sınırları içerisinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız bölüm bulunmaması gerekmektedir.

6- Konut satın alırken en az peşinat tutarı, konutun satış fiyatının %30’u  kadar olup, bankaların kredilendireceği en fazla tutar, konut satış fiyatının %70’i kadar olacaktır.

7- Ön talep bedeli 2.000 TL dir. Bu tutar Başakkent İnşaat Aş.’nin Halkbank -Bahçeşehir Şubesindeki TR48 0001 2001 2720 0045 0000 02 IBAN numaralı hesabına, açıklama kısmına Başvuru Sahibinin Adı, Soyadı, TC Kimlik No, Cep telefonu No, 2+1 75M2 ,2+1 95M2 veya 3+1 125M2  seçimini belirterek yatırılması gerekmektedir. Kura sonucu hak kazanamayan Başvuru sahiplerinin ücret iadeleri 45 gün sonra yapılacaktır. Örnek başvuru banka açıklaması

Banka başvuru açıklamasında aşağıdaki bilgiler dışında  bilgi girilmemelidir.

Ad, Soyad , TC:  3***********  ,CEP: 5********* Daire Kat brüt metrekare bilgisi ”örn. : 2+1 75M2 ,2+1 95M2 veya 3+1 125M2”

8- Kişi kendi adına başvuruyor ise kimlik ile, vekil sıfatı ile başvuruyor ise, noterden alınmış içerisinde BAŞAKKENT İNŞAAT A.Ş. ibaresi geçen özel vekaletname ile müracaat edecektir.

9- Konutların ödeme şekli peşin veya banka kredili olacaktır. BAŞAKKENT’e peşin ödemelerde ve banka kredili ödemelerde ayrıca iskonto yapılmayacaktır. Banka kredisi kullanacakların bankanın aradığı kredi şartlarına uygun olması gerekmektedir. Banka tarafından kredi kullandırılmaması halinde BAŞAKKENT sorumlu olmayacaktır.

10- BAŞAKKENT nezdinde 3. kişilere konut devri, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanmasından itibaren 24 ay sonra mümkün olacaktır. Sözleşmenin 3. kişilere Devir edilmesi durumdan Başakkent İnşaat A.Ş’ye Devir Komisyon bedeli olarak Satış Bedelinin %3’ü (Kdv Hariç) ödenmesi gerekmektedir.

11- Konutların teslim süresi ruhsat tarihinden itibaren 30 aydır. Ancak BAŞAKKENT bu süreyi resen 6 ay daha uzatma hak ve yetkisine sahip olacaktır.

12- Taraflara yapılacak her türlü bildirimin başvurulardaki telefon numarasına  ve bildirimin mesaj (sms) yolu ile de yapılabileceğini başvuru yapanlar peşinen; kabul etmiştir.

--------------------------------------

Sözleşmede İstenen Evraklar:

2 adet vesikalık fotoğraf (son 6 aylık)

Noter masrafı

Nüfus cüzdanı aslı

Son 2 yıldır İstanbul’da ikameti gösterir belge (E-devlet üzerinden yada Nüfus Müdürlüğünden)

E-devlet üzerinden konut olmadığına dair belge çıktısı

Hak sahipliği Kurası Katılım şartları

 • Nüfus cüzdan sureti (T.C. vatandaşı ve reşit (18 yaşını doldurmuş) olması),

 • Başvuru sahibinin kendisi adına İstanbul İli sınırları içerisinde tapuda kayıtlı, kat irtifaklı ya da kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmadığını gösterir tapudan belge (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile hak sahibi ve eşinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) Kendi adına ait İstanbul ili sınırları içerisinde tapuda kayıtlı, kat irtifaklı ya da kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapılabilir.

 • 18 yaşını tamamlamış bireylerin, aileleriyle birlikte yaşaması durumunda kendi adına tapuda kayıtlı kat irtifaklı, kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmadığını gösterir tapudan belge (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) 18 yaşını tamamlamış bireylerin, aileleriyle birlikte yaşaması durumunda kendi adına tapuda kayıtlı kat irtifaklı, kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapabilecektir.

 • Başvuru sahibinin müracaat tarihi itibariyle İstanbul il sınırları içerisinde en az 2 yıldır ikamet ediyor olduğunu gösterir belge Başvuru sahibinin müracaat tarihi itibariyle İstanbul il sınırları içerisinde en az 2 yıldır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

 • Hak sahipliği bir aileden birden fazla kişiye çıkması durumunda farklı adreslerde ikamet ettiğine daire belge Hak sahipliği kurası sonucunda aynı yerde ikamet eden bir ailede birden fazla kişiye hak sahipliği çıkması halinde aile fertlerinden sadece bir kişi ile Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanacaktır. Bu durumda hangi aile ferdinin hak sahibi olacağı kişilerin uzlaşmasına bırakılacak olup uzlaşma sağlanmaması halinde aile bireyleri arasında kura çekilecektir.

 • Kredi kullanmak isteyenler için gelirini tevsik edici belge ile bankanın isteyeceği diğer evrak.

Başakşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı ile hayat bulan Kayapark Sakura Evleri Satış Ofisi ve Kayapark Sakura Evleri Projesinin Konum bilgileri

Başakşehir Belediyesi ve Famir Yapı iş birliği ile Kayabaşı Mahallesi’nde hayata geçirilen Kayapark Sakura Evleri’nin tanıtım toplantısı yapıldı. 1 buçuk yıl içerisinde teslim edilmesi hedeflenen yeni sosyal konut projesinde 445 daire bulunuyor. Başvuruların alındığı projedeki 2+1 daireler 575 bin liradan 3+1 daireler ise 750 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Başakşehir Belediyesi güvencesiyle inşa edilecek Kayapark Sakura Evleri, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile Atatürk Olimpiyat Stadı ve Kayapark Millet Bahçesi’ne komşu olacak

‘Sağlığın merkezinde yemyeşil bir yaşam’ sloganıyla yapılan Kayapark Sakura Evleri’nin tanıtım toplantısında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir’in ulaşım kolaylığı, modern konut siteleri, sağlam zemini ve yeşil alanlarıyla İstanbul’un en çok tercih edilen ilçelerinden biri olduğunu söyledi.

KONUTLAR 1 BUÇUK YIL İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEK

Yeni projeleri de olduğunu aktaran Kartoğlu, “Başakşehir mutluluğun şehri, o yüzden insanların güzel ve mutlu yaşaması için bir yandan gelir paylaşımı projeleri üretirken bir yandan da sosyal belediyeciliğin vermiş olduğu gayretle kentsel dönüşüm projelerimize devam ediyoruz. Bugün lansmanını yaptığımız projemiz 445 daireden oluşuyor. Çam ve Sakura Hastanesi’nin hemen karşı çaprazında çok güzel bir proje olacak. Hedefimiz 1 buçuk yıl içerisinde projeyi bitirip vatandaşımıza teslim etmek. Kentsel dönüşümle ilgi bu proje devam ederken yılın ilk 6 ayı içerisinde yeni projeleri duyuracağız. İlan edeceğimiz projeler Şahintepe ve Ziya Gökalp Mahalleleri olacak. Orada hem uygun konutlar sunulacak hem de konut stokunu yenileyerek depreme hazırlıklı hale getireceğiz” dedi.

Başakşehir Kayapark Sakura Evleri Başakşehir Kayapark Sakura Evleri

İstanbul’da en fazla konut üreten belediye olduklarını belirten Kartoğlu, “Proje 17 dönüm alanda 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor. Başvuru yapılabilir, ilk 50 daireyi kura ile vereceğiz. Sonra normal satışa döneceğiz. Kura için başvuru kayaparksakuraevleri.com adresi üzerinden yapılabilecek. Oradan şartları tutan bütün vatandaşlarımız başvurabilir. ‘Sağlığın merkezinde yemyeşil bir yaşam’ sloganıyla hayata geçirilecek Kayapark Sakura Evleri’nin aynı zamanda ilçemizin ilk kentsel dönüşüm projesi olacak. Kayapark Sakura Evlerimiz, doğanın ve sağlığın tam merkezinde yer alacak. Şehrin merkezinde, doğa ile iç içe yeni bir yaşamı herkes için mümkün kılacak” diye konuştu.

irtibat Telefon: +90 212 830 70 07

Sakura Evleri Satış Ofisi: Kayabaşı Mahallesi , Gazi Mustafa Kemal Bulvarı  (Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Karşısı)

Başakşehir Kayapark Sakura Evleri’nin Başvuru Şartları, Fiyat listesi, Satış Ofisi tanıtım toplantısı

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
  32,547232,5608% 0.13
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
  34,872234,9075% 0.65
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
  40,527340,5770% 0.99
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
  35,688135,7202% 0.18
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
  23,815523,8361% 0.39
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  3.889,493.975,04% -0,07
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  2.430,932.431,22% -0,07
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM
  66.406,00-0.135

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış