Başakşehir Gazze Nöbeti Devam ediyor

Başakşehir Belediyesinin katkılarıyla Millet Bahçesi’ndeki Başakşehir Gazze Nöbeti gönüllüler tarafından devam ettiriliyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Başakşehir Gazze Nöbeti Devam ediyor

Başakşehir Belediyesinin katkılarıyla Millet Bahçesi’ndeki Başakşehir Gazze Nöbeti gönüllüler tarafından devam ettiriliyor.

İstanbul Başakşehir Gazze Nöbeti çadırında Kur’an-ı Kerim okundu, sivil toplum kuruluşu gönüllüleri söz aldı ve ezgiler söylendi.

Başakşehir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Menderes Arıcan, yaptığı açıklamada, “Gazze İçin İnsanlık Nöbeti”nde birçok bilinçlendirme programıyla tamamladıklarını söyledi.

Arıcan, zulüm karşısında durmak için bir araya geldiklerini belirterek, “Filistin’e topyekun insanlık olarak sahip çıkmak zorundayız. Birlik beraberlik içerisinde olmamız lazım, biz Başakşehir’de bunu başardık. Milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız hepsi bir ve beraberiz. Filistin’e elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.” dedi.

Öte yandan gönüllülerin katılımıyla Gazze’ye ambulans gönderilmesi için bağış toplandı.

Gönüllüler Katil israil’in insanlık dışı uygulamalarının bitmediği müddetçe Gazze nöbetini bitirmeyeceklerini ifade ediyor.

--------------------------------------

Başakşehir Belediyesinin katkılarıyla Başakşehir Millet Bahçesi‘nde düzenlenen “İnsanlık Nöbeti” etkinliklerinde konuşmacılar yer alıyor. Gazze’de yaşananlara ilişkin sergiler düzenlenecek, her gün farklı okullardan gelen öğrenciler kurulan etkinlik çadırında nöbet tutacak. Etkinliğinin ilk gününde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, herkesi Nöbete davet etti.

 

İstanbul Kayaşehir ve Başakşehir ilçemizdeki gelişmeleri paylaşıyoruz. Toki, Emlak Konut ve Kiptaş haberleri, konut satışları ve kentsel dönüşüm çalışmalarından web sitemizden haberdar olabilirsiniz.

Gazze Müslümanlar için neden önemlidir?

Bilinen en eski yerleşimin 5.000 yıla ulaştığı Gazze’nin İslam topraklarına geçişi Hz. Ebu Bekir’in hilafeti zamanındadır. İbn Havkal ve Makdisi eserlerinde Gazze’nin bereketli topraklarını, şehrin büyüklüğünü, zenginliğini, ulu camiinin güzelliğini anlatırlar. Ayrıca Müslümanların Kutsalı Mescidi Aksa Filistin topraklarındadır.

YORUM YAP