Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir?

Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir? 8 Şubat 1990 tarihinde Mersin ilinde doğmuştur. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. Eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk bölümünde tamamladı. Ardından oyunculuk hayaliyle Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde öğrenim gördü.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir?

Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir? 8 Şubat 1990 tarihinde Mersin ilinde doğmuştur. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. Eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk bölümünde tamamladı. Ardından oyunculuk hayaliyle Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde öğrenim gördü.

Küçük yaşlardan itibaren oyunculuk konusuna son derece meraklı isimlerden birisi olarak dikkat çeken Bayat, ilköğretim ve ortaöğretim sürecini Mersin’de tamamlamıştır. Lise eğitimi yıllarında okulun tiyatro kollarında aktif bir şekilde yer almaya başlamıştır.

Lise yıllarında ilerleyen süreçte yerel bazı projelerde küçük roller almaya başlayarak kendisini bu anlamda çok daha deneyimli hale getiren Bayat, lise eğitim hayatının ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakultesi’ni kazanarak buradan başarılı bir şekilde mezun olma şansına erişmiştir. Eğitiminin ardından staj safhasında iken hayali olan oyunculuk için girişimler yapmaya başlamıştır.

Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir

Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir?

Staj sürecinin belli bir safhasından sonra oyunculuk eğitimi için İspanya’ya giderek konservatuara girmiş ve burada profesyonel oyunculuk eğitimi almış ve kendisini çok daha ileri seviyeye taşıma şansına sahip olmuştur.

İspanya’da başarılı bir şekilde oyunculuk eğitimi almasının ardından Türkiye’ye döndü ve ilk olarak Türkiye, Zeynep Tuğçe Bayat’ı Turkcell reklamlarında tanıtım yüzü olarak tanıdı. Turkcell reklamlarının önemli bir kısmında yer alan oyuncu, zaman içerisinde dizi yapımcıları tarafından da keşfedildi.

2007 yılında başlayan Arka Sıradakiler dizisi ile birlikte ilk profesyonel oyunculuk deneyimlerine adım atmıştır. Döneminin en çok izlenen dizi projelerinden birisi olarak dikkat çeken bu projede aynı zamanda Bülent Çetinaslan, Sinem Öztürk, Anıl Altan gibi isimler yer alıyor ve çok ciddi anlamda izleniyordu.

--------------------------------------

2010 yılında televizyon ekranlarının sevilen projelerinden birisi olarak dikkat çeken Gönülçelen dizisi kadrosuna dahil edilen ve burada Nevra karakterine hayat veren genç isim, dizide aynı zamanda Cansel Elçin, Tuba Büyüküstün, Umut Kurt, İlhan Şeşen ve Onur Saylak gibi isimler de yer almıştır ve proje çok ciddi anlamda tutulmuştur.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

Bu projenin ardından ise tüm Türkiye genelinde tanınmasına en çok imkân sağlayan projelerden birisi olan Yıldız Masalı dizisi kadrosuna girme fırsatını yakalamıştır. Bu dizide kısa zaman içerisinde çok ciddi şekilde ilgi görmüştür. Dizide kendisi ile birlikte Gökhan Özen, Hakan Bilgin, Bülent Şakrak, Turgut Tunçalp gibi isimler de yer almıştır. Bu dizide tüm Türkiye genelinde tanınan bir isim olmuştur.

Bu proje ile birlikte kendisini kısa zaman içerisinde herkese gösteren Zeynep Tuğçe Bayat, aynı zamanda 2015 yılında Çilek Kokusu dizisi kadrosunda yer almaya başlamıştır. Bu dizide sevilen gençlik dizilerinden birisi olarak dikkatleri çekmiştir. Dizide kendisi ile birlikte Demet Özdemir, Yusuf Çim, Ekin Mert Dayanmaz ve Mine Tugay gibi isimlerde yer almıştır.

Kısa bir zaman dilimi içerisinde sektörün en çok sevilen genç bayan oyuncularından birisi olma başarısını gösteren Bayat, 2016 yılında başlayan Seviyor Sevmiyor dizisi kadrosunda yardımcı oyunculardan birisi olarak dikkat çekiyor. Sevilen bu dizi projesinde aynı zamanda Gökhan Alkan, Zeynep Çamcı, Yiğit Kirazcı, Gonca Sarıyıldız gibi isimler yer almaktadır.

ZEYNEP TUĞÇE BAYAT’IN YER ALDIĞI PROJELER

2021- Baba -Şahik-
2020- Kuruluş Osman- Targun Hatun
2019 – Afili Aşk (Ceyda Aran) (TV Dizisi)
2017 – Şansımı Seveyim (Yaprak) (Sinema Filmi)
2016 – Seviyor Sevmiyor (Buket) (TV Dizisi)
2015 – Çilek Kokusu (Gonca) (TV Dizisi)
2014 – Ah Neriman (Yeşim) (TV Dizisi)
2011 – Yıldız Masalı (Pelin) (TV Dizisi)
2010 – Gönülçelen (Nevra) (TV Dizisi)
2009 – Arka Sıradakiler (Öğrenci) (TV Dizisi)

 

Zeynep Tuğçe Bayat kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Hangi dizide oynuyor?

YORUM YAP