Zeynep Elçin Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Zeynep Elçin Kimdir?

Zeynep Elçin , 16 Şubat 1990 yılında İzmir’de doğan Zeynep Elçin, İzmir Başkent Akademi bünyesinde oyunculuk eğitimleri alıp, sonrasında ise, Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde Tiyatro ve Oyunculuk üzerine eğitimlerini tamamlamıştır. Zeynep Elçin Kimdir

Zeynep Elçin Kimdir?

Zeynep Elçin profesyonel oyunculuk hayatına ilk kez Kanal D ekranlarında yayınlanan başrollerinde, Kerem Bürsin, Şükran Ovalı, Burcu Biricik gibi isimlerin yer aldığı Şeref Meselesi adlı dizi ile başladı. Daha sonra da Aşk ve Günah, Kaderimin Yazıldığı Gün, Göç Zamanı gibi dizilerde de rol alan Zeynep Elçin, son olarak Fox TV’de yayınlanan Rüzgarın Kalbi isimli dizide, Sibel karakterini canlandırmıştır.

--------------------------------------

9 yıldır oyunculuk mesleğinde olan Zeynep Elçin verdiği bir röportajda hiç kimsenin kendisini yönlendirmediğini, başlarda çok zorlandığını ve zaman kaybettiğini anlatarak ”Bundan sonraki arzum doğru bir şekilde yönlendirilmek. Oyunculukta en dikkat edilmesi gereken şey ilk başta bu olmalı. Bunu ben tecrübeyle edindim oyuncu olmak isteyenlere tavsiyem kendilerine zaman kaybettirmeyecek kişilerle çalışmaları” diyor.

Çocukluktan beri oyunculuk hayali kurduğunu anlatan Zeynep Elçin, Gaziantep’te büyüdüğü için tiyatro gruplarına katıldığını sonrasında da dizilerde oynamaya başladığını anlatarak ailesinin başlangıçta karşı çıktığını ancak şimdilerde en büyük destekçisi olduklarını söylüyor. 

Dizi

2016 – Göç Zamanı – Yardımcı Karakter
2016 – Rüzgarın Kalbi – Sibel -Yardımcı Karakter
2017 – Kırlangıç Fırtınası – Genç Ülfet -Başrol Oyuncusu
2017 – Savaşçı – Yıldız Bozok Türkmen- Yardımcı Karakter
2019 – Kimse Bilmez – Duygu Selvin- Başrol Oyuncusu

YORUM YAP