Yurdaer Okur Kimdir?

Kimdir

Yurdaer Okur Kimdir? 24 Ekim 1974 tarihinde Rize doğumludur. Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünde okumaya başladı. Üç sene bu okulda okuduktan sonra işletmenin kendisine göre olmadığını anladı ve 1994 senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünü kazandı.

Daha Sonra M.S.Ü Devlet Konservatuar’ında yüksek lisans yaptı. 1999’da Genco Erkal ile tanışan Okur, Dostlar Tiyatrosu’na katılarak Yalınayak Sokrates adlı oyunda oynadı.Ardından 2000 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda yevmiyeli oyuncu olarak yer almaya başladı. Daha sonra, 2002 yılında kadrolu olarak Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’na atandı. 2000 yılından başlayarak Devlet Tiyatroları bünyesinde birçok oyunda yer aldı ve yönetmenlik yaptı. Diyarbakırlı Gençlere Drama Dersleri verdi. Tiyatro aktörlüğünün dışında, Sinema ve televizyon çalışmalarıda yapmaktadır.

Oynadığı her rolün hakkını veren, duruşu, kişiliği ve karizmatikliği ile herkesin hayran olduğu başarılı oyuncu Yurdaer Okur kimdir, nereli, kaç yaşında, oynadığı dizi ve filmler, kiminle evli? gibi merak ettikleriniz için haberimize göz atabilirsiniz.

Yudaer Okur kimdir?

Yurdaer Okur liseyi, Samsun Bafra Süper Lisesi’nde okudu. Liseden mezun olduktan sonra üniversiteyi Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmiciliği bölümünde okudu fakat okulu bitirmedi.

Okulun 3.senesinde okuduğu bölümün kendisini yansıtmadığını düşündü ve okuldan ayrıldı. 1994 yılında hacettepe Üniversite Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu. Bölümü bitirdikten sonra yüksek lisans yaptı. Yüksek lisansını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir