Vural Çelik Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Vural Çelik Kimdir?

Vural Çelik Kimdir? 18 Mart 1973 Ankara doğumlu olup aslen Ordu’ludur. Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. Babası onları küçük yaşta 11 yaşındayken terk ederek; 9 yaşındaki kardeşi ve gözleri görmeyen annesi ile birlikte bıraktı. Lise 2’den sonra okumadı ve tahsil hayatını sonlandırdı. 1973 yılında Ankara’da dünyaya geldi.

Ortaokul-lise çağında herkesin taklitlerine güldüğü, desteklediği bir öğrenciydi. Bir arkadaşı, Levent Kırca Tiyatrosu’na gazete ilanıyla oyuncu arandığını söyledikten sonra 1989 yılında başvuru yaptı ve kabul edildi. Levent Kırca Tiyatrosu’ndan sonra Yasemin Yalçın’ın tiyatrosuna girdi. Orada sanat yönetmeni olan Selahattin Taşdöğen’in yardımcılığını üstlendi. Selahattin Taşdöğen vasıtasıyla Necati Akpınar’la tanıştı. Necati Akpınar’ın yanında organizatörlüğü öğrenmeye başladı. Daha sonra Yılmaz Erdoğan ile tanışarak BKM oyuncusu olarak çalıştı.

Avrupa Yakası dizisinde Kubilay Peynircioğlu ve Gülenay Peynircioğlu karakterini canlandırdı. En son oynadığı oyun şu anda yayınlanan “Seksenler” dizisidir.

Vural Çelik Kimdir

--------------------------------------

1989 yılında gazete ilanıyla oyuncu arayan Levent Kırca Tiyatrosu’na girdi. Nejat Uygur Tiyatrosu’nda çalıştı. Daha sonra da Yasemin Yalçın’ın tiyatrosunda çalıştı. Yasemin Yalçın tiyatrosunda Sanat Yönetmeni Selahattin Taşdöğen’in yardımcılığını yaptı. Sonra da Necati Akpınar’la tanıştı. Necati Akpınar’ın yanında organizatörlüğü öğrenmeye başladı. Daha sonra Yılmaz Erdoğan ile tanışarak BKM oyuncusu olarak çalıştı. Vural Çelik Kimdir

Vural Çelik, 2004-2008 yılları arası senaristi Gülse Birsel olan “Avrupa Yakası” dizisinde; Gazanfer Özcan, Hümeyra, Müşfik Kenter, Gönül Ülkü Özcan, Ata Demirer, Gülse Birsel, Engin Günaydın, Levent Üzümcü, Hasibe Eren, Yavuz Seçkin, Hale Caneroğlu, Evrim Akın, Tolga Çevik, Sarp Apak, Peker Açıkalın, Binnur Kaya, Hakan Yılmaz, Rutkay Aziz gibi oyuncularla birlikte oynadı.

2012 – 2014 yılları arasında senaristliğini Birol Güven’in yaptığı “Seksenler” dizisinde; Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Serhat Kılıç, Yasemin Çonka, Ayşe Tolga, İlker Ayrık, Ceyhun Fersoy ile birlikte rol aldı.

Bekar olan Vural Çelik hiç evlenmedi.

Filmografi

Sinema

G.O.R.A (2003) – Muhasebeci
Organize İşler (2005) – Kumarhane Müdürü
Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım (2007) – Erdem
Beni de Götür (2010) – Ahmet

Oynadığı diziler

Avrupa Yakası (2004-2008) – Kubilay, Gülenay Peynircioğlu
Canını Sevdiğim İstanbul’u (2009) – Ziyan Zebiloğlu
Bana Bunlarla Gel (2010) – Vural
Nuri (2011) – Mesut
Yahşi Cazibe (2011) – Muco Ağa
Seksenler (2012-2014) – Niyazi
İntibah (2021-)

Vural Çelik Biyografisi, Vural Çelik nereli? Vural Çelik hangi dizilerde oynadı? Vural Çelik kaç yaşında?

YORUM YAP