Volkan Babacan Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Volkan Babacan Kimdir?

Volkan Babacan Kimdir? 11 Ağustos 1988 tarihinde Antalya ilinde dünyaya geldi. Türkiye Milli Takım kalesini koruyan Volkan Babacan, Süper Lig ekiplerinden İstanbul Başakşehir’de forma giydi.

Volkan Babacan hayatı, 11 Ağustos 1988 tarihinde Antalya ilinde dünyaya geldi. Türkiye Milli Takım kalesini koruyan Volkan Babacan, Süper Lig ekiplerinden İstanbul Başakşehir’de forma giydi.

Volkan Babacan futbola 2002 yılında Fenerbahçe’nin altyapısında başladı. 4 yıl boyunca altyapılarda oynadıktan sonra 2006 yılında A Takım’a yükseldi. Fenerbahçe A Takımı’na yükselmesine rağmen 2006-2007 sezonunda kendisini geliştirmesi için İstanbulspor takımına kiralandı.

İstanbulspor’da 12 kez sahaya çıkan Volkan Babacan, sezon sonunda Fenerbahçe’ye döndü. Rüştü Reçber’in Fenerbahçe’den ayrılmasıyla 3. kaleci konumuna yükseldi ve Türkiye Kupası maçlarında Fenerbahçe’nin kalesini korudu. 2008-2009 sezonunda ise 2. kaleci pozisyonunda olan Serdar Kulbilge’nin Fenerbahçe’den ayrılmasıyla 2. kaleciliğe kadar yükseldi. Volkan Babacan Kimdir?

--------------------------------------

2008-2009 yılında Türkiye Kupası’nda finale çıkan Fenerbahçe’nin kalesini tüm kupa maçlarında korudu. 2010-2011 sezonunda ise Kayserispor’a kiralandı ve 4 lig maçına çıktı. Kayserispor’dan sonra Fenerbahçe’ye dönmeyen kaleci, Manisasporile 5 yıllık bir sözleşme imzaladı.

Volkan Babacan Kimdir

2011-2014 yılları arasında Manisaspor’un kalesini 72 maçta koruyan Volkan Babacan, gösterdiği performansla 1. lig takımlarından İstanbul Başakşehir’e transfer oldu. İstanbul Başakşehir’de gelişimini sürdüren Antalya doğumlu kaleci, Milli Takım’ın 1. kaleciliğine kadar yükseldi. İstanbul Başakşehir ile şu ana kadar 66 maça çıkmıştır.

Volkan Babacan Biyografisi, Volkan Babacan nereli? Futbolcu Volkan Babacan kaç yaşında?

YORUM YAP