Uğur Yıldıran Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Uğur Yıldıran Kimdir? 26 Temmuz 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Denizli Acıpayam İlçesi Çamköy Mahallesindendir. Kardeşi Mustafa Yıldıran’da kendisi gibi dizilerde rol almakta ve oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. 

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Uğur Yıldıran Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Uğur Yıldıran Kimdir? 26 Temmuz 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Denizli Acıpayam İlçesi Çamköy Mahallesindendir. Kardeşi Mustafa Yıldıran’da kendisi gibi dizilerde rol almakta ve oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. 

Uğur Yıldıran ne mezunu

Eğitimini Gazi Üniversitesi Spor Akademisi Jimnastik Bölümü’nde tamamlamıştır. Uğur Yıldıran dans ile de ilgilenmiştir. 2009 senesinde Hadise’nin Eurovision yarışmasında dediği Düm Tek Tek isimli şarkıda sahnede Hadise’ye dansçı olarak eşlik etmiştir.

İlk oyunculuk deneyimini ise 2014 senesinde yapmıştır. 2014 senesinde TRT 1’de gösterilen Filinta isimli dizide Garbis karakterini canlandırmıştır. 2016 senesinde İçerde dizisinde Selim karakterini canlandırmıştır. 2017 senesinde Çukur dizisinde Kemal karakterini canlandırmıştır. 2019 senesinde diziden ayrılmıştır.

Gazi Üniversitesi Spor Akademisi Jimnastik Bölümü’nden mezun olan Uğur Yıldıran 2015 yılında Filinta dizisinde Garbis karakteri ile oyunculuk kariyerine adım atmıştır. 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Bir röportaj’da Mevlana hayranı olduğunu belirten Yıldıran İngilizce ve biraz’da Rusça konuşabildiğini belirtmiştir.

Uğur Yıldıran Kimdir?

Uğur Yıldıran Kimdir

--------------------------------------

Kanal D ekranlarında yayınlanan; başrolü Uğur Güneş ve Algı Eke’nin paylaştığı İsimsizler dizisin ’de Ahmet, Çukur dizisinde Kemal ve İçerde dizisinde Komiser Selim karakterlerini canlandırmıştır.

Oyunculuk ile ilk defa 2015 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve başrollerinde; Onur Tuna, Hakan Yufkacıgil, Mehmet Özgür, Serhat Tutumluer, Kamil Güler vb. birçok başarılı ismin yer aldığı yapımda Garbis karakterine hayat vererek tanışmıştır. Takip eden yıllarda bir döneme damgasını vuran ve başarılı oyuncu kadrosunun yanında alışılagelmiş senaryosu ile dikkat çeken İçerde adlı yapımda rol almıştır.

2016 yılında Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan İçerde; Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Damla Colbay, Bensu Soral, Çetin Tekindor, Rıza Kocaoğlu, Yıldıray Şahinler vb. usta isimlere ev sahipliği yapmıştır. Kısa süreli bir dizi olarak planlanan yapımda Uğur Yıldıran, Organize Suçlarla Mücadele biriminde komiser rolüyle ve dikkat çeken imajıyla rol almıştır.

Dizinin bitmesinin ardından yine Show TV ekranlarında Aras Bulut İynemli ile birlikte birçok başarılı ismin rol aldığı Çukur dizisinde Kemal karakteri ile bu kez yine bambaşka bir karakter ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Rol aldığı her yapımda farklı bir imaj ve karakter ile oyunculuk yeteneğinden çokça söz ettiren Uğur Yıldıran, Çukur’un son bölümü ile yeniden gündeme gelmiştir.

Uğur Yıldıran Oynadığı Diziler

  • 2014-2015 -Filinta -Garbis Yardımcı oyuncu
  • 2016-2017 -İçerde -Selim Yardımcı oyuncu
  • 2017-2019- 2021 -Çukur -Kemal Yaman / Maskeli Ninja Yardımcı oyuncu
  • 2021- Üç Kuruş -Şesu Yardımcı oyuncu

YORUM YAP