Teoman Kimdir? Teoman Kaç Yaşında?

Teoman Yakupoğlu 1967 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Türk şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Teoman Kimdir? Teoman Kaç Yaşında?

Teoman Yakupoğlu kimdir? Teoman Kaç Yaşında? 1967 doğumlu rock müzik sanatçısı. Türk rock müziğinin en başarılı bestecilerinden ve söz yazarlarından biri olarak kabul edilen müzisyen, ilk albümü “Teoman“ın piyasaya çıkmasından itibaren sürekli olarak yükselen bir başarı grafiği çizdi. Sinemaya duyduğu ilgi ise onu yapımcılığa ve senaristliğe itti.

Teoman Biyografisi, Teoman nereli? Türk rock müziği, besteci, söz yazarları Teoman kaç yaşında?

Teoman Kimdir? Teoman Kaç Yaşında?

Şarkıcı Teoman, 20 Kasım 1967’de Giresun’da doğdu. Avukat olan babası, sanatçı 2.5 yaşındayken öldü. Liseyi Kültür Koleji’nde okuduktan sonra lisans öğrenimi için Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde kaydoldu ve bu bölümü bitirdi.

Teoman aslen nereli?

20 Kasım 1967 yılında Giresun’da doğdu.Masterını ise İstanbul Üniversitesi’nde Kadın Araştırmaları üzerine yaptı. Tez konusu ise “Çizgi Romanlarda Kadının Rolü” oldu.

Sanatçı, müzik kariyerine 1986 yılında kurduğu Mirage adlı grupta vokal yaparak başladı. Grup dağıldıktan sonra ise Mavi Sakal, Indians, Black Rose gibi gruplarla çalıştı, daha sonra da solo çalışmalarına başladı. 1996’da Roxy Müzik Yarışması’nda “Ne Ekmek Ne de Su” şarkısı en iyi beste ödülünü, “Yollar” şarkısı ise en iyi söz ödülünü aldı. Teoman’ın ilk albümü de aynı yıl çıktı.

1996 tarihli bu ilk albümün adı “Teoman” idi. Daha sonra “o”, “17”, “Gönülçelen”, “Teoman 2003”, “En Güzel Hikayem” ve “Renkli Rüyalar Oteli” ve remiks albümleri geldi. “O” şarkısının video klibi, 1998’de Cumhuriyet Gazetesi tarafından yılın en iyi klibi seçildi. 2000’de ise Altın Kelebek En İyi Pop Sanatçısı ödülünün sahibi oldu.

--------------------------------------

Teoman, aynı zamanda “Mumya Firarda” (2002), “Banka” (2002), “Romantik” (2002), “Balans ve Manevra” (2004) filmlerinde rol aldı. Bunun yanı sıra “Balans ve Manevra”nın senaryosunu yazdı, film müziklerini yaptı ve yapımcılığını üstlendi. “Romantik” filminin müzikleri de kendisine ait.

Teoman Nerede Oturuyor?

Teoman, şu anda Cihangir’de oturuyor. Beyoğlu’nda gezmeyi çok seviyor çünkü şarkılarının ilham kaynağı orası, Beyoğlu’nun renkli hayatlarından besleniyor. David Bowie, Mazhar Alanson, Leonard Cohen, Radiohead, U2 dinliyor.

Sertab Erener, Şebnem Ferah ve Demir Demirkan’la yakın arkadaş. Ahmet Altan ve Haşmet Babaoğlu okumayı seviyor. Türkiye’nin en iyi söz yazarlarından biri olarak kabul ediliyor, ayrıca albümlerindeki şarkıların birçoğunun söz ve müziğini kendisine ait.4 Ağustos 2011 Perşembe günü kendi web sitesinden yaptığı açıklamayla müziği bıraktığını duyurmuştur.

Teoman kaç çocuğu var?

Türk Rock müziğinin sevilen ismi Teoman, 30 Aralık 2012 yılında Ayşe Kaya ile evlendi. Ünlü şarkıcı Teoman ve Ayşe Kaya’nın 2013 yılında Zeyno Şazi Yakupoğlu isminde bir kızı oldu. 2015 yılında boşanan çiftin kızları Zeyno 10 yaşına geldi.

Teoman Kimdir?

Teoman’ın kızı Zeyno Şazi Yakupoğlu

Zeyno Şazi Yakupoğlu’nun annesi 30 Aralık 2012 yılında Teoman ile evlenen Ayşe Kaya.

Teoman Zeyno Yakupoğlu kaç yaşında?

Ünlü şarkıcı Teoman ve Ayşe Kaya’nın 2013 yılında Zeyno Şazi Yakupoğlu isminde bir kızı oldu. 2015 yılında boşanan çiftin kızları Zeyno 10 yaşına geldi.

YORUM YAP