Sylvester Stallone Kimdir? Kaç Yaşında?

Sylvester Stallone Kimdir ? Michael Sylvester Gardenzio Stallone 6 Temmuz 1946 New York doğumlu İtalyan asıllı Amerikalı oyuncu, senarist ve yönetmen.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Sylvester Stallone Kimdir? Kaç Yaşında?

Sylvester Stallone Kimdir? 6 Temmuz 1946 tarihinde New York- Amerika’da İtalyan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitime başladığı Devereaux Lisesi’nde futbol, münazara ve el becerilerinde gösterdiği başarıyla kısa zamanda ön plana çıkan Stallone, bu sırada çeşitli okul oyunlarıyla sahneye çıkma fırsatı buldu.

6 Temmuz 1946 tarihinde New York- Amerika’da İtalyan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitime başladığı Devereaux Lisesi’nde futbol, münazara ve el becerilerinde gösterdiği başarıyla kısa zamanda ön plana çıkan Stallone, bu sırada çeşitli okul oyunlarıyla sahneye çıkma fırsatı buldu.

Buradan mezun olduktan sonra atletizm diploması aldı. Sergilediği davranış bozuklukları yüzünden tam 12 kere okul değiştiren Stallone, 1967 senesinde Miami Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitime başladıysa da 1969 senesinde mezun olamadan ayrılıp New York’a gitti. Sylvester Stallone Kimdir

Sylvester Stallone nasıl ünlü oldu?

Burada birçok sıradan işte çalıştı. Çalışırken aynı zamanda şehirdeki sahne gösterilerini kaçırmamaya çalıştı. Profesyonel oyunculuğa ilk defa “Bananas” filmiyle başladı. Ününü ise 1976 senesinde çektiği “Rocky” filmiyle kazandı. Aynı sene içinde “The Godfather” için teklif alan Stallone, kendine güvenmediği gerekçesiyle rolü geri çevirdi. Sylvester Stallone biyografisi

Sylvester Stallone Kimdir?

--------------------------------------

Sylvester Stallone, Rocky ile çıkış yapmasına rağmen onu izleyenlerin gözünde kahraman yapan 1982 senesinde çektiği “İlk Kan” filmindeki “John Rambo” karakteridir. Yakaladığı bu başarıyı daha sonraki filmleriyle devam ettirdi ve “Rocky” serisinin altı filminin de senaryosunu yazıp, 2,3,4 ve 6. bölümlerinde de yönetmenlik koltuğuna oturdu.

Stallone, Empire dergisinin 1997 senesinin Ekim ayı sayısında “Tüm Zamanların En İyi 100 Film Yıldızı” sıralamasında 92.sırada yer buldu.

Çalışırken aynı zamanda şehirdeki sahne gösterilerini kaçırmamaya çalıştı. Profesyonel oyunculuğa ilk defa “Bananas” filmiyle başladı. Ününü ise 1976 senesinde çektiği “Rocky” filmiyle kazandı. Aynı sene içinde “The Godfather” için teklif alan Stallone, kendine güvenmediği gerekçesiyle rolü geri çevirdi. Sylvester Stallone biyografisi

Sylvester Stallone’nin kaç tane filmi var?

Amerikalı aktör, yönetmen, yapımcı ve yazar Sylvester Stallone yetmişten fazla filmde yer aldı.

Sylvester Stallone ilk filmi hangisi?

12 okul değiştiren Sylvester Stallone sergilediği davranış bozukluklarından dolayı okullardan atılmak durumunda kalmıştır. Profesyonel bir oyuncu olarak, ilk filmi 1971 yılındaki rol aldığı Woody Allen’nın çevirdiği Bananas’tır, ama asıl çıkışını 1976 yılında çevirdiği Rocky filmiyle yakalamıştır.

Sylvester Stallone öldü mü?

The Washington Post’ta yayımlanan ve “Ölmedi, yaşıyor” denilen haberde aktörün kendisi gibi oyuncu olan kardeşi Frank Stallone’nin Facebook, Twitter gibi ortamlarda yayılan iddianın aldatmaca olduğu yönündeki ifadeleri var.

YORUM YAP