Sinan Akçıl Kimdir?

Sinan Akçıl kimdir, kaç yaşında; Sinan Akçıl 20 Mayıs 1982 tarihinde Hollanda’da dünyaya geldi. Sinan Akçıl 39 yaşındadır. Türk besteci, müzisyen, söz yazarı ve şarkıcı olarak anılan Sinan Akçıl, müzik adamı Saim Akçıl’ın oğlu ve piyanist İdil Akçıl’ın kardeşidir.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Sinan Akçıl Kimdir?

Sinan Akçıl Kimdir? 20 Mayıs 1982 tarihinde Hollanda’da dünyaya geldi. Aslen Çanakkale Bigalıdır. Sinan Akçıl 39 yaşındadır. Türk besteci, müzisyen, söz yazarı ve şarkıcı olarak anılan Sinan Akçıl, müzik adamı Saim Akçıl’ın oğlu ve piyanist İdil Akçıl’ın kardeşidir.

Sinan Akçıl kimdir, kaç yaşında; Müziğe çok küçük yaşlarda başlamış, yaşının küçük olmasına rağmen yaptığı bestelerle beğeni kazanmıştır. Akçıl, şimdiye kadar başta İzel olmak üzere Enbe Orkestrası, Ferhat Göçer, Candan Erçetin, Yaşar, Zeynep Casalini, Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Ebru Gündeş, Kutsi, Petek Dinçöz gibi isimlerle çalışmıştır.

Sinan Akçıl Kimdir?

20 Mayıs 1982 tarihinde Hollanda’nın Leeuwarden kentinde dünyaya geldi. Sinan Akçıl aslen Çanakkale Bigalıdır. Müzik adamı keman virtüözü Saim Akçıl’ın oğludur. Annesi Gaye Çağlayan’dır. Piyanist İdil Akçıl’ın (d.1977) kardeşidir. Ailesiyle beraber 1982 yılında Hollanda’dan ayrılarak İstanbul’a yerleşti. Annesi ve babası daha sonra boşandı.

Müzik hayatına 6 yaşında Kadıköy Belediye Konservatuarı Piyano bölümüne girerek başladı. 9 yaşında St. Benoit Fransız Lisesi’ne girdi. 1995 yılında okul orkestrasında yer aldı ve aynı yıl pop dalında ilk beste ödülünü kazandı.

--------------------------------------

İzel Çeliköz, Enbe Orkestrası, Ferhat Göçer, Nilüfer, Kibariye, Candan Erçetin, Yaşar Günaçgün, Hande Yener, Zeynep Casalini, Bengü, Mustafa Sandal, Alişan, Gülben Ergen, Ebru Gündeş, Kutsi, Petek Dinçöz, Ziynet Sali, Hadise Açıkgöz gibi isimlerle çalıştı.

Hadise’nin Mayıs ayında yapılan 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edip dördüncü olduğu Düm Tek Tek şarkısına imza atmıştır. Ayrıca, pop şarkıcısı Hande Yener’in 1 Nisan 2010 tarihinde çıkardığı Hande’ye Neler Oluyor? albümündeki söz ve müzikler Sinan Akçıl’a aittir. Hande Yener’in 13 Eylül 2010’da çıkarmış olduğu Hande’yle Yaz Bitmez albümündeki 10 remix ve “Uzaylı” adlı şarkının söz ve düzenlemeleri de Sinan Akçıl imzalıdır. Sinan Akçıl Hande Yener’in Eylül 2011’de çıkarmış olduğu Teşekkürler adlı albümündeki şarkıların söz yazarlığını ve bestelerini yaptı.

SİNAN AKÇIL EVLİ Mİ, EŞİ KİM?

Sinan Akçıl’ın eşi kim; Sinan Akçıl, 24 Aralık 2018 tarihinde Burcu Kıratlı ile evlenmiştir. Çift 6 Eylül 2019 tarihinde boşandı. Eski eşi Burcu Kıratlı ile 22 Şubat 2021 tarihinde tekrar evlendi.

Sinan Akçıl biyografisi, Sinan Akçıl kaç yaşında ve nereli? Sinan Akçıl Şarkıları

YORUM YAP