Seyhan Avşar Kimdir?

Seyhan Avşar kimdir sorusu siyaset programlarında dikkat çeken açıklamalarıyla gündem olan Seyhan Avşar hakkında gündem konusu oldu. Gündeme ilişkin yorumlarıyla dikkat çeken Seyhan Avşar merak edilen isimler arasında bulunuyor. Peki, Seyhan Avşar kimdir? Seyhan Avşar kaç yaşında, aslen nereli, mesleği ne? İşte detaylar haberimizde…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Seyhan Avşar Kimdir?

Seyhan Avşar Kimdir? 1991’de Bitlis’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bitlis’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümlerinden mezun oldu.

Siyaset programlarında dikkat çeken açıklamalarıyla gündem olan Seyhan Avşar hakkında gündem konusu oldu. Gündeme ilişkin yorumlarıyla dikkat çeken Seyhan Avşar merak edilen isimler arasında bulunuyor. Peki, Seyhan Avşar kimdir? Seyhan Avşar kaç yaşında, aslen nereli, mesleği ne?

Seyhan Avşar Halk TV muhabiri olarak gazetecilik görevine devam etmektedir. Politika ile ilgili yorumları dikkat çeken Seyhan Avşar zaman zaman TV programlarında konuk olarak yer alıyor. Sayın Avşar kimdir sorusu siyaset programlarında dikkat çeken açıklamalarıyla gündem olan Seyhan Avşar hakkında gündem konusu oldu.

Seyhan Avşar Kimdir?

Seyhan Avşar 1991’de Bitlis’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bitlis’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümlerinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde öğrenciyken Cumhuriyet gazetesinde stajyer muhabir olarak çalışmaya başladı. Cumhuriyet gazetesinde yaklaşık 7 yıl boyunca adliye muhabirliği görevini üstlendi. 2022 yılında haber sitesinde çalışmaya başladı.

--------------------------------------

Avşar, 2018 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından düzenlenen, “Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri” yarışmasında eğitim dalında, 2019 yılında ise İstanbul Gazeteciler Derneği’nin (İGD) haber ödülüne, Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin (ÇGD) Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik ödülüne ve Metin Göktepe gazetecilik ödülüne layık görüldü.

Ayrıca, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda görevli iki savcının FETÖ soruşturmalarında rüşvet karşılığı takipsizlik kararı verdiğine yönelik iddiaları” haberleştirdiği için yargılandı. “Zincirleme şekilde kamu görevlisine alenen hakaret etmekle” suçlandı. Hakkında 1 yıl 5 ay 15 günden 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istendi. 16 Ocak 2020 tarihinde görülen duruşmada davanın düşürülmesine karar verildi.

Avşar’ın haberinde işaret ettiği iki savcı, aynı iddialar gerekçe gösterilerek mesleklerinden ihraç edildi. Meslekten ihraç edilen savcılardan biri; aralarında Şahin Alpay, Mümtazer Türköne, Ahmet Turan Alkan, Ali Bulaç gibi gazetecilerin de olduğu Zaman Gazetesi yazarlarına yönelik yargılamada iddianameyi hazırlayan savcıydı. Avşar, bu haberiyle, 2020 yılı Çağdaş Gazeteciler Derneği Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü’ne layık görüldü.

Seyhan Avşar biyografisi, Seyhan Avşar kaç yaşında, aslen nereli, mesleği ne?

YORUM YAP