Serhat Erönal Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Serhat Erönal Kimdir?

Serhat Erönal Kimdir? 1981 doğumlu Serhat Erönal 1996’da balıklama atlayıp çakıldı ve boynundaki omurlardan C5-C6’yı kırdı.

Sonra suda boğulup akabinde suni solunum ile hayata döndü ve tekerlekli sandalye ile tanışmasının ardından yepyeni bir hayata başladı. 2000 yılından beri ortak olduğu sigorta acentesi ve dijital medya ajansında faal olarak çalışmakta olan Erönal aynı zaman da 2013 yılından beri de evli.

1996’da balıklama atlayıp, çakılıp, boynumda ki omurlardan C5-C6’yı kırdıktan sonra suda boğulup suni solunum ile hayata döndüğüm ve tekerlekli sandalye kavramıyla tanıştığım yepyeni bir hayat başladı.

Serhat Erönal Kimdir?

Kaza sonrasında vücudumda sadece kafamı ve biraz da kollarımı hareket ettirebilir durumdaydım. Bu süreçte ailem ve dostlarımın destekleri ile pes etmek yerine, hayatta olduğum için yaşamaktansa hayatı yaşamaya karar verdim.

1997 Ocak ayında annem ile Almanya’ya giderek bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde yaklaşık 8 ay kaldım. Orada benim için en önemli şey tekerlekli sandalyede yaşamayı öğrenmeye başlamam ve psikolojik olarak engelli olmanın aslında sıradan birşey olduğunu öğrenmek oldu.

--------------------------------------

1997 Eylül ayında ise okula geri döndüm. Bu süreç gerçekten çok zorluydu benim için ancak annemin dik duruşu ve yönlendirmeleri ile korkularıma rağmen lise 1. sınıftan tekrar okula başladım.

2006 yılında artık yürümeye başlamış ve felci tam yenmek üzereyken hatalı bir kök hücre ameliyatı sebebiyle 2. kez felç oldum ve maalesef kazadan sonraki 10 yılda kazandığım herşeyi kaybettim. Ama buna rağmen yılmadan, usanmadan fizik tedaviler ve sosyal yaşantım ile hayata tekrar tutundum.

Ekim 2017 itibariyle ise bir YouTube kanalı açmaya karar verdim. Kanalımda; hayata tutunmama sebep olan sosyal yaşantıma, hayat ile ilgili tecrübelerime, mutlu olmak için aslında tek yapmamız gereken şeyin mutsuz olmamayı başarabilmek olduğunu ve pes edilmediğinde başarabileceklerimize yer veriyorum.

2000 yılından beri Erönal Sigorta isimli acenteliğimizde aktif olarak satış/pazarlama ve yönetim faaliyetlerini yürütmekteyim.

2019 itibariyle de kurumlarda, okullarda, özel etkinliklerdeki konuşmalarım ve tiyatro sahnesindeki tek kişilik gösterim ile hayat hikayemi anlatarak ilham oluyorum.

YORUM YAP