Serdar Gökhan Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Serdar Gökhan Kimdir?

Serdar Gökhan Kimdir? 15 Mayıs 1946 tarihinde Bolu, Mudurnu’da doğmuştur. Gerçek adı Nusret Ersöz’dür. Asıl mesleği ressamlıktır. Çizgi roman ressamlığı yaptı. Beşiktaş Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü’nde okudu.

Babı-ı Ali Nurosmaniye de yedi yıl tabela ve resimli roman ressamlığı yanı sıra film platolarında set dekoratörlüğü yaptı. 1964 yılında küçük rollerle sinemaya ilk adımını atan Serdar Gökhan, atletik yapısı ve üstün başarısıyla Yeşilçam’ın aranan tehlikeli sahne dublörü oldu.
1969 yılında Ses Dergisi’nin ”Sinema Yıldızı ” yarışmasına katılınca prodüktör Kadir Kesemen’in dikkatini çekerek Saltuk ve Dadaş film şirketleri ile on filmlik anlaşma imzaladı.

Serdar Gökhan Kimdir?

Birçok tarihi, aksiyon ve avantür filmlerde oynadı. Türk sinema izleyicileri onu canlandırdığı atletik, dürüst, mert, adaletli, cesaretli, kahraman ve vatansever karakterlerle özleştirdi. Oynadığı tüm karakterlerde sadece ” Anadolu insanının saf ve temiz duygularını yansıtmaya çalıştım ” diyen sanatçı 1976 yılında Yeşilçam’da seks temalarının işlendiği filmlerin başlaması üzerine prensiplerine sadık kalarak bu tür filmlerde oynamadı.

1979 yılında ”İstanbul video ” adı altında şirket kurarak uzun yıllar video ve film yapımcılığı yapan Serdar Gökhan 1991 yılında Amerika’nın Hollywood’dan sonra ikinci büyük film merkezi Chicago kentine gitti. Orada sinema sektörünü ve sanatsal faaliyetleri yakından inceleme fırsatı buldu. 1999 yılında İstanbul’a döndü.

--------------------------------------

2007 yılında seçimlerde MHP’den İstanbul milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi. Serdar Gökhan, 1976 yılında Oya Zindancıoğlu ile evlendi. 25 yıllık evlilikten sonra 2001 yılında boşandı. Serdar Gökhan, 2002 yılında kırmızı ışıkta beklerken tanıştığı kendinden 28 yaş küçük Ebru Boroğlu ile birlikte oldu. 2005 yılının Eylül ayında kendinden 33 yaş küçük Şükran Hanım ile evlendi. Alperen (d.2004) adında bir oğlu vardır.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç Halime Hatun karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER

• Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı -2020
• Diriliş Ertuğrul 2014 – Süleyman Şah
• Kurt Seyit ve Şura- 2014
• Babalar ve Evlatlar -Sezon 1 -2012
• Fatmagül’ün Suçu Ne? -Sezon 2 -2011
• Kırmızı Işık -Sezon 1- 2008• Elif Sezon 1 2008
• Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?- 2006
• Pertev Bey’in Üç Kızı -Sezon 1- 2006
• Sev Kardeşim- Sezon 1 -2006• Karaoğlan Sezon 1 2002

Serdar Gökhan Biyografisi, Serdar Gökhan nereli? Serdar Gökhan hangi dizilerde oynadı? Serdar Gökhan kaç yaşında?

YORUM YAP