Seray Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

Seray Kaya kimdir, aslen nereli, kaç yaşında boyu ve kilosu kaç? Seray Kaya oynadığı dizileri. Seray Kaya, 4 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da doğan Seray Kaya, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Seray Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

Seray Kaya kimdir, aslen nereli, kaç yaşında boyu ve kilosu kaç? Seray Kaya oynadığı dizileri. Seray Kaya, 4 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da doğan Seray Kaya, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu İsmet Üstekin’den de oyunculuk dersi aldı.

Seray Kaya Kimdir? Seray Kaya Kaç yaşında?

4 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da doğan Seray Kaya, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu İsmet Üstekin’den de oyunculuk dersi aldı. Oyunculuğa 2012’de ‘Huzur Sokağı’ isimli diziyle başladı. ‘Kocamın Ailesi’ dizisindeki kırmızı şapkalı kız rolüyle dikkatleri üzerine çekti. Ardından ‘Gülümse Yeter’ dizisinde rol aldı. ‘Kadın’ dizisindeki rolü için resim dersleri aldı.

Seray Kaya hesabında yaptığı paylaşımla sosyal medyada konuşulan isimler arasında. Elmalı davasının gündeme gelmesinin ardından tüm dikkatleri üzerine çeken Seray Kaya’nın hayatı ve kariyeri araştırılmaya başlandı.

Seray Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

Seray Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

Oyuncu Seray Kaya da Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla, arkadaşının babası tarafından istismara uğradığını açıkladı.

--------------------------------------

Mesajına “Ben de çocuktum!” diye başlayan 30 yaşındaki oyuncu, “Aileme anlatamayacak kadar çok korkmuştum ve sustum. Arkadaşımın babası tarafından defalarca uğradığım istismarın suçlusu ben değilim” ifadelerini kullandı.

2014 ile 2015 yılları arasında FOX TV’de yayınlanan ”Kocamın Ailesi” dizisinde Miray karakterine hayat veren Seray Kaya, 2016 yılında Show TV’de yayınlanan ”Gülümse Yeter” dizisinde Gül karakterini canlandırmıştır.

Seray Kaya nasıl ünlü oldu?

Asıl çıkışını 2017 ve 2020 yılları arasında FOX TV’de yayınlanan ”Kadın” dizisinde Şirin Sarıkadı karakteriyle yakalayan Kaya, ilk beyaz perde deneyimini ise 2019 yapımı ”Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” filminde Maria rolüyle yaşamıştır.

Son olarak ATV’de yayınlanan ”Kuruluş Osman” dizisinde Lena Hatun karakterine hayat veren Seray Kaya, şimdilerde FOX TV’nin yeni dizisi Mahkum’da rol almaktadır.

Seray Kaya bekar mı?

30 yaşındaki bekar oyuncu Seray Kaya, 1.64 metre boyunda, 52 kilo ve kova burcudur.

Seray Kaya Dizileri

  • 2024- Kopuk
  • 2022 – Bir Küçük Gün Işığı
  • 2021- Mahkum -Avukat Cemre Uysal- Başrol
  • 2020-2021 -Kuruluş Osman -Lena Hatun- Yardımcı Karakter
  • 2017 – Kadın (Şirin) (TV Dizisi)
  • 2016 – Gülümse Yeter (Gül) (TV Dizisi)
  • 2015 – Evli ve Öfkeli (TV Dizisi)
  • 2014 – 2015 – Kocamın Ailesi (Miray) (TV Dizisi)
  • 2012 – Huzur Sokağı (TV Dizisi) 2012

Seray Kaya Filmleri

2019 -Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı- Maria -Başrol

YORUM YAP