Selçuk Aydemir kimdir? – Kitapları

Selçuk Aydemir Kimdir? 6 Haziran 1982 yılı İstanbul doğumlu Türk senarist ve yönetmendir. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden uçak mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Selçuk Aydemir kimdir? – Kitapları

Selçuk Aydemir Kimdir? 6 Haziran 1982 yılı İstanbul doğumlu Türk senarist ve yönetmendir. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden uçak mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Ancak, mezun olduğu bölüm ile ilgili şu anda bir faaliyet içerisinde değildir. Senaryosunu yazıp yönettiği Düğün Dernek filmi, Türkiye’de 2014 yılında en çok izlenen 3. film olmuştur. Son filmi Düğün Dernek 2: Sünnet 4 Aralık 2015’te vizyona girmiştir. Filmin senarist ve yönetmen koltuğunda oturmaktadır. Aydemir 2015 Yılında “Mahalleden Arkadaşlar” isimli bir kitap çıkarmıştır.

Selçuk Aydemir Kimdir?

Selçuk Aydemir, 6 Haziran 1982 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Süleyman Nazif Anadolu Lisesinde okudu. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesinden Uçak Mühendisi olarak 2004 yılında mezun oldu. İTÜ uçak mühendisi diplomasını içindeki sanat aşkı uğruna rafa kaldırmıştır.

2003 yılında Nemrud adlı belgesel nitelikli rak sinema, dizi dünyasına adım attı. Selçuk Aydemir, kuzeni Burak Aksak‘la beraber TRT‘de yayınlanan Ramazan Güzeldir dizisinin senaristliğini yapıp yönetti.

Selçuk Aydemir, senarist ve yönetmenliğini yaptığı “İşler Güçler” komedi dizisi en başarılı yapımlardandır. Çalgı Çengi, Kurbanlık, Düğün Dernek, Yüzük, Ayrılık sinema filmlerinin, Kardeş Payı, Üsküdar’a Giderken, Ramazan Güzeldir dizi filmlerinin de senarist ve yönetmenliğini yapmış olan Selçuk Aydemir, Dünyanın Savaş Hali, Melce, Ayrılık, Yüzük, Kurbanlık, Ramazan Güzeldir çalışmalarının kurgusunu da üstlenmiştir.

--------------------------------------

Selçuk Aydemir Kimdir

2011 yılında başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir‘in oynadığı “Çalgı Çengi” filminin senarist ve yönetmenliğini yaptı. 2012 yılında başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz‘in paylaştığı “İşler Güçler” dizisinin senarist ve yönetmenliğini yaptı.

2013 yılında başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Erdal Tosun, Sinasi Yurtsever‘in oynadığı “dugun-dernek” filminin senarist ve yönetmenliğini yaptı.

2015 yılında geleneksel Türk Tiyatrosu doğaçlama tekniğinin modern tiyatro kurgulama çalışması olan Mahşer-i Cümbüş tiyatro gurubunda yönetmenlik yaptı.

2015 yılında yazıp yayınladığı “Mahalleden Arkadaşlar” adlı kitabının tüm gelirini Koruncuk (Korunmaya Muhtaç Çocuklar) Vakfı’na bağışlayacağını açıklamıştır.

4 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren Selçuk Aydemir‘in yönettiği “Düğün Dernek 2: Sünnet” sinema filminde başrollerde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Sinasi Yurtsever yer aldı.

Selçuk Aydemir Dizileri -(bazıları)

2013 – Kardeş Payı
2011 – Üsküdar’a Giderken
2009 – Ramazan Güzeldir

Selçuk Aydemir Filmleri -(bazıları)

2018 – Ailecek Şaşkınız
2016 – Çalgı çengi İkimiz
2015 – Düğün Dernek 2: Sünnet
2012 – Düğün Dernek
2011 – Çalgı Çengi
2009 – Kurban
2008 – Kurbanlık

Selçuk Aydemir Kitapları -(bazıları)

2015 : Mahalleden Arkadaşlar: Anlatı
2017 – Liseden Arkadaşlar
1019 – Evrak Kürek: Sektörden Arkadaşlara Giriş 101

Selçuk Aydemir biyografisi, En Sevilen ve En Çok Satan Kitapları

YORUM YAP