Sami Levi Kimdir?

Bugün Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Şarkılar Bizi Söyler Yılbaşı programı konuğu Sami Levi kimdir? Şarkılar Bizi Söyler konuğu Sami Levi kaç yaşında, nereli? Sami Levi şarkıları!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Sami Levi Kimdir?

Sami Levi kimdir? 13 Nisan 1981 İstanbul doğumludur. 1998 yılı Göztepe Lisesi mezunu. 5 yaşında ana okulunda müzikle tanıştı. İlkokul öğretmeni Levi ailesini Sami’nin sesi konusunda uyardı ve mutlaka değerlendirmesini söyledi.

Ünlü sanatçıların sunumuyla ekrana gelecek olan Şarkılar Bizi Söyler izleyicilerin ilgi odağı oldu. Program hakkında detaylar merak edilirken Şarkılar Bizi Söyler programı konuğu Sami Levi kimdir? Şarkılar Bizi Söyler konuğu Sami Levi kaç yaşında, nereli? Sami Levi şarkıları araştırıldı.

Sami Levi Kimdir?

1998 yılı Göztepe Lisesi mezunu. 5 yaşında ana okulunda müzikle tanıştı. İlkokul öğretmeni Levi ailesini Sami’nin sesi konusunda uyardı ve mutlaka değerlendirmesini söyledi. Musevi cemaatinde artık çok az konuşulan Ladino dilindeki Sefarad müziği ile büyüyen Sami, bu şarkıları anneanne ve babaannelerinden dinledi. Aile büyükleri tarafından kullanılan Ladino dilinde ve şarkılarla Sefarad kültürünü öğrendi. 1996’da Cem Stamati’yle olan arkadaşlığı Sami’yi Sefarad Grubu ile tanıştırdı. Yaklaşık 8 yıldır Sefarad müziğiyle profesyonel olarak uğraşan Sami Levi grubun solistidir.

Sami Levi Kimdir

--------------------------------------

22 Aralık 2003 tarihinde yayınlanan ilk albümleri ile müzikseverlerin beğenisini kazanmayı başaran Sefarad, 14 Temmuz 2005’te yayınlanan ve uzun süre liste başı olan ikinci albümleri ile müzik dünyasındaki yerlerini sağlamlaştırdıklarını kanıtladılar. Bu iki albümlerinden “Osman Aga”, “Ne fark eder?”, “Yastayım”, “Ben Seni Severim” “Vakti Geldi”, “Aşk İçin” ve “Seni ne Çok Sevdiğimi” gibi birçok hit şarkı çıkaran grubun müziği Türkiye’de büyük ilgi gördü. Sami Levi, 2 Eylül 2013’te, dans yarışmasındaki partneri Demet Şaşmaz ile nikah masasına oturdu.

Sefarad grubunun solisti Sami Levi, Şarkılar Bizi Söyler programına konuk oldu. Sami Lavi 13 Nisan 1981’de İstanbul’da dünyaya geldi. 1998 yılı Göztepe Lisesi mezunu. 5 yaşında anaokulunda iken müzikle tanıştı. İlkokul öğretmeni Levi ailesini Sami’nin sesi konusunda uyardı ve mutlaka değerlendirmesini söyledi. Musevi cemaatinde artık çok az konuşulan Ladino dilindeki Sefarad müziği ile büyüyen Sami, bu şarkıları anneanne ve babaannelerinden dinledi.

Yaklaşık 8 yıldır Sefarad müziğiyle profesyonel olarak uğraşan Sami Levi grubun solistidir. Sefarad, 1996’da kurulan müzik grubu Musevi Sefarad müziğiyle popüler müzikle bir sentez oluşturur. Grubun üyeleri Sami Levi grubun solisti, Cem Stamati grubun bas gitaristi ve Ceki Benşuşe grubun gitaristi.

Sami Levi biyografisi, Sami Levi nereli? Sami Levi kaç yaşında, grubu nedir?

YORUM YAP