Raci Şaşmaz Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Raci Şaşmaz Kimdir?

Raci Şaşmaz Kimdir? 1973 yılı Elazığ doğumludur. Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon bölümü mezunu yönetmen, yapımcı ve senarist Raci Şaşmaz ilk sinema filmini 2001 senesinde Deli Yürek senaryosu ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra yıllarca Türkiye’yi kasıp kavuran dizi Kurtlar Vadisi’nde yazmaya başlayan genç iş adamı sanayi, turizm ve inşaat sektörlerinde yatırımlarıyla  dikkat çekmektedir.

En son günümüzde halen büyük bir merak ve keyifle izlenen Atv ekranlarında yayınlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisini kalema alan Raci Şaşmaz, Denge Yatırım Holding AŞ’nin sahibi Recep Ali Keydal, şirketin toplam sermayesinin yüzde 48,50’sine denk gelen borsada işlem görmeyen nitelikteki A ve B grubu paylarını Raci Şaşmaz’a devretti. Raci Şaşmaz Kimdir

Lise mezuniyetinin ardından Marmara Üniversitesi’nde eğitimine devam eden Şaşmaz, buranın Radyo Televizyon Bölümü’nü bitirdi. Televizyon sektörüne Osman Sınav ile birlikte senaristliğini üstlendiği Deli Yürek filmi ile başladı.

--------------------------------------

Oyuncu Necati Şaşmaz’ın kardeşi Raci Şaşmaz, 2001 senesinde de ilk sinema projesi olan Deli Yürek: Bumerang Cehennemi’nin senaryosunu yazdı. Bundan hemen sonra, kısa sürede fenomen haline gelen Kurtlar Vadisi dizisinin senaryosunu yazmaya başlayan Razi Şaşmaz, bir süre dizide rol aldı.

Raci Şaşmaz Kimdir

2010 senesinde iş hayatına atılan Raci Şaşmaz, Türkiye’nin en genç holding sahibi oldu ve inşaat, turizm, sanayi alanlarında yatırımlar yaptı. Bir süre önce Kurtlar Vadisi dizisiyle bağını koparan Raci Şaşmaz, 2015 senesinde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin senaristliğini ve yapımcılığını üstlenerek sektöre geri döndü.

Raci Şaşmaz Biyografisi, Raci Şaşmaz nereli? Türk iş adamı ve yapımcı Raci Şaşmaz kaç yaşında?

YORUM YAP