Rabia Soytürk kimdir, kaç yaşında, nereli?

Rabia Soytürk Kimdir? 11 Mart 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Rabia Soytürk, Türk dizi ve sinema oyuncudur. Liseyi Sağlık Koleji hemşirelik bölümünde bitiren ünlü oyuncu, lisans eğitimini ise İstanbul Arel Üniversitesi Mimarlık bölümünde gerçekleştirmiştir.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Rabia Soytürk kimdir, kaç yaşında, nereli?

Rabia Soytürk Kimdir? 11 Mart 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Rabia Soytürk, Türk dizi ve sinema oyuncudur. Liseyi Sağlık Koleji hemşirelik bölümünü bitirmiştir. okuyarak bitiren ünlü oyuncu, lisans eğitimini ise İstanbul Arel Üniversitesi Mimarlık bölümünde gerçekleştirmiştir.

Rabia Soytürk biyografisi, Rabia Soytürk nereli ve kaç yaşında? Oynadığı dizi ve filmler

Annesi ile babası kendisi küçükken çalıştığı için dedesi ve anneannesi ile büyüyen oyuncu, bu sebeple diğer çocuklardan daha şanslı hissettiğini açıklamıştır. Ailesinin her zaman kendisini sevdiğini hissettirdiğini açıklayan başarılı isim, hayatında bulunan nefes alan her şeyi seven biri olduğunu söylemiştir. Bu durumun ise kendisini şımartmadığını aksine sevilmenin ve sevmenin ne kadar güzel sorumlulukları olduğunu öğrettiğini belirtmiştir.

Rabia Soytürk hemşire mi?

Liseyi Sağlık Koleji hemşirelik bölümünü okuyarak bitiren ünlü oyuncu Rabia Soytürk, lisans eğitimini ise İstanbul Arel Üniversitesi Mimarlık bölümünde gerçekleştirmiştir.

Rabia Soytürk oyunculuğa nasıl başladı?

Daha sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk ve tiyatro eğitimi alan ünlü isim, kariyer basamaklarını hızlıca tırmanmıştır.

Rabia Soytürk Kimdir nerelidir?

Rabia Soytürk Kimdir

Oyunculuk, hayalini kurduğu bir şey değildi, hobi olarak tiyatro eğitimi almaya karar vermesiyle oyuncu olmaya karar verdi ve ilk rol aldğı ‘Şahsiyet’ dizisi hayatının akışını değiştirdi. “Oyunculuğa ‘Şahsiyet’ dizisiyle adım attım, orada konuşmayan bir karaktere hayat verdim. İlk audition çekimim ‘Şahsiyet dizisi’ içindi. Teke tek olmuştu.

İlk audition verdiğim projeye girmiştim. O kadar heyecanlanmıştım ki, asla olmadığını düşünmüştüm. Sanırım o yeni heyecanım işime yaramıştı. Aslında heyecanlanmadığımda bir tuhaflık seziyorum artık. ‘Şahsiyet’, ilginç ve karakterin yolunu çok merak ettiğim bir deneyimdi. Sevgili yönetmenimiz iş süresince bana neden konuşmadığımı ve ne zaman konuşacağımı bilerek söylememişti. Sette sürekli, ‘Bugün bana mikrofon takılacak mı?’ diye heyecanlanıyordum. İlk projemde sessiz birini oynamak bana söyleyeceklerimi kelime kullanmadan, gözlerimle anlatmayı öğretti. Her zaman konuşmaya gerek yok.”

--------------------------------------

Oyunculuğun çekilmez bir yanı olduğunu düşünmüyor ama dizi sürelerinin uzunluğundan yakınıyor. “Sadece şöyle bir problem görüyorum ki Türkiye’de dizi sürelerinin uzun olmasından kaynaklı olarak set arkası ve kamera önü ekibin çok çalışmaktan şikayetleri olabilir. O kadar uzun çalışma saatlerine katlanmam için en çok güç veren şey sokakta insanların karşılıksız size olan sevgisi ve tebessümü.

Ünlü isim Rabia Soytürk, oyunculuğun hayalini kurduğu bir meslek olmadığını ve hobi olarak tiyatro eğitimi almaya karar verdiğini ifade etmiştir. İlk olarak rol aldığı Şahsiyet dizisinin ise hayatının dönüm noktası olduğunu ifade eden ünlü oyuncu, Şahsiyet ile oyunculuğa adım attığını ve orada konuşmayan bir karaktere hayat verdiğini belirtmiştir.

2018 senesinde televizyon macerasına Şahsiyet dizisinde hayat verdiği Süveyda karakteri ile adım atan başarılı oyuncu Rabia Soytürk, Benim adım Melek isimli dizide canlandırdığı Defne karakteri ile de kariyerinin parlama noktasını yaşamıştır.

Aşka bakışı hakkında da açıklamalarda bulunan Soytürk, kendisinin probleminin fazla sevmek olduğunu ve aşık olduğunda bunu belli etmekten çekinmediğini belirtmiştir. İş hayatı hakkında da açıklamalar gerçekleştiren ünlü oyuncu, oyunculuğun çekilmez bir yanı olduğunu düşünmemekte ancak dizi sürelerinin uzunluğundan yakınmakta. 166 cm boyunda olan oyuncunun kilosu ise 52’dir. Balık burcu olduğu öğrenilen ünlü oyuncu Rabia Soytürk’ün saç ve göz rengi ise kahverengidir.

Fester Abdü Rabia Soytürk ayrıldı mı?

Yakın zamanda Fester Abdü ilişkisi biten Soytürk, muhabirlerin “Neden ayrıldınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bazen mutlu olursun, bazen de mutsuz olursun ayrılırsın. Olabilir, hayat koşturması içinde birbirimizi unutabiliriz. Geçmiş geçmişte kaldı. Saygı çerçevesinde ilişkimiz bitti.”

Rabia Soytürk kimdir, kaç yaşında, nereli?

‘GÖRÜŞTÜĞÜM YA DA KONUŞTUĞUM BİRİ DEĞİL’

‘Duy Beni’ adlı dizide Caner Topcu ile yaşadığı gerilimle ilgili gelen sorulara güzel oyuncu; “Görüştüğüm ya da konuştuğum birisi değil. Saygılı bir şekilde bitsin isterdim, en azından benim için öyle oldu, Caner Topcu kolay yetişmiyor” diyerek cevap verdi.

Rabia Soytürk dizi ve filmleri

  • 2021 -Alparslan: Büyük Selçuklu – (TV Dizisi)
  • 2019 – Benim Adım Melek (Defne) (TV Dizisi)
  • 2019 – Özgür Dünya (Aslı) (Sinema Filmi)
  • 2018 – Gülperi (Selen) TV Dizisi)
  • 2018 – Şahsiyet (Süveyda) (TV Dizisi)

YORUM YAP