Özlem Yılmaz Kimdir?

17 Temmuz 1986 İstanbul Bakırköy doğumlu olan Özlem Yılmaz Kimdir? aslen Rize’lidir. Kartaltepe İlköğretim Okulu, Kültür Koleji derken Lise eğitimini de Ataköy Cumhuriyet Lisesi’nde tamamlamıştır.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Özlem Yılmaz Kimdir?

17 Temmuz 1986 İstanbul Bakırköy doğumlu olan Özlem Yılmaz Kimdir? aslen Rize’lidir. Kartaltepe İlköğretim Okulu, Kültür Koleji derken Lise eğitimini de Ataköy Cumhuriyet Lisesi’nde tamamlamıştır.
Sonra çocukluğundan beri çok büyük merakı, kabiliyeti ve ilgisi olduğu herkes tarafından bilinen hayalindeki meslek için tiyatro ve sinema eğitimi almak üzere Müşfik Kenter’den özel ders almaya başladı. Ama kısa bir zaman geçtikten sonra babasını kaybettiği için çalışmalarına bir süre ara vermek zorunda kaldı. Bir sene sonra Müjdat Gezen Sanat Okulu’na girip orda eğitimine kaldığı yerden devam ettikten sonra 2006 yılında Müjdat Gezen Actor Studio bölümünden mezun oldu. Özlem Yılmaz Beren Saat Kimdir?

İlk dizi görüşmesine kendisini yönlendiren kişi aynı zamanda mezun olduğu okuldaki hocası olan Misak Toros’tur ve bu yüzden de hayatında Misak Toros’un öneminin çok büyük olduğu bilinmektedir.

İlk olarak 2006 yılında vizyona giren Karagümrük Yanıyor adlı yapım ile adını duyuran Özlem Yılmaz, daha sonra ATV’de yayınlanan drama dizisi Unutulmaz’ın kadrosunda yer aldı. Serhan Yavaş ve Sinem Öztufan ile beraber başrollerinde yer aldığı Unutulmaz’da ablasının nişanlısına aşık olan Eda adlı bir genç kızı canlandıran Yılmaz, başarılı oyunculuğu ile özellikle gençler arasında büyük bir hayran kitlesine sahip oldu.

--------------------------------------

Özlem Yılmaz Kimdir

2012 yılının sonlarında çekilen ve yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın üstlendiği başrolünü Volkan Keskin’in oynadığı Karaoğlan adlı filmde de rol aldı.

24 Eylül 2013’te atv’de yayınlanmaya başlayan “Kaçak” dizisinde oynadı. 23 Ocak 2015 tarihinde Atv’de başlayan “Kara Ekmek” adlı dizide başrolde olmak üzere rolleri paylaştıkları Engin Hepileri, Altan Erkekli, Ahmet Levendoğlu, Ushan Çakır, Gülçin Santırcıoğlu, Anıl İlter, Başak Daşman, Elif Can Ongurlar ile dizide oynadı. Dizinin ikinci sezonunda Nihat Altınkaya diziye dahil olmuştur.

Özlem Yılmaz,9 Kasım 2013 tarihinde Ahmet Ayar ile evlendi. 8 mayıs 2015 tarihinde boşandı.

Filmleri Ve Dizileri:

2018 – Ağlama Anne- Damla Fırıncıoğlu
2015 – Kara Ekmek (Asiye) (TV Dizisi)
2013 – 2014 – Kaçak (Nurgül) (TV Dizisi)
2012 – Karaoğlan (Çise Hatun) (Sinema Filmi)
2011 – Dedektif Memoli (Ezo) (TV Dizisi)
2009 – 2010 – Unutulmaz (Eda) (TV Dizisi)
2008 – Servet Avcısı (Zeynep) (TV Dizisi)
2008 – Dantel (Firuze) (TV Dizisi)
2007 – Zoraki Koca (Ayşe) (TV Dizisi)
2007 – Dicle (Lal) (TV Dizisi)
2006 – Rüyalarda Buluşuruz (Emine) (TV Dizisi)
2006 – Karagümrük Yanıyor (Elmas) (TV Dizisi)
2006 – Felek Ne Demek? (Tülay) (TV Dizisi)
2005 – Debreli Hasan (TV Filmi)

Özlem Yılmaz Biyografisi, Özlem Yılmaz nereli? Özlem Yılmaz hangi dizilerde oynadı? Özlem Yılmaz kaç yaşında?

YORUM YAP